| ady2005 a întrebat:

Heyy! TPU scuzati categoria va rog, dar am nevoie de raspunsuri urgente!
Deci, bunelul meu mi-a povestit ceva ce m-a pus pe ganduri!
Chestia asta s-a intamplat vara aceasta.
Bunelul meu lucra ca paznic la o scoala.
El trebuia sa stea intr-o mica,, cameruta" care era cam la vreo 30 m de scoala adica, da...
Si el mi-a zis ca intr-o zi, vara asta, la miezul noptii i-a batut in usa cineva, el a deschis usa, si era o femeie blonda, tanara, frumoasa, cu un catelus legat de lesa.
(Vreau sa precizez ca eu locuiesc in Hincesti, Moldova, iar in Moldova vezi foarte rar pe cine cu catel!)
Asa, sa merg mai departe. Bunelul mi-a zis ca femeia aia i-a zis ceva gen :
Femeia: Acus voi veni la tine!
Si bunelul i-a zis:
Bunelul: Vina!
(Ok suna destul de ciudat!)
Si apoi bunelu mi-a zis ca femeia aia a plecat, si pur si simplu a disparut. Fiindca ea nu a mai venit la el, si bunelu nu a mai vazut-o niciodata.
Bunelul meu mi-a spus ca de cand s-a intamplat asta a intrat in el o oarecare,, frica"
Ok. Acum eu ma gandesc ca e foarte foarte ciudat.
Adica in Moldova, vezi cam rar oameni cu catelusi, si care erau sansele ca la miezul noptii sa apara o blonda cu catel la usa bunelului meu?
Sincer chiar m-a bagat in sperieti chestia asta!
Stiti ce ma gandesc eu? Ca poate era diavolul sub forma unei femei.
Voi ce parere aveti?
Credeti ca era diavolul?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca mintea ta inca de copil infantil este intesata si bantuita de tot felulde inchipuiri si fantome care mai de care mai dubioase, si bineinteles... diavolesti. big grin

| mihai69 a răspuns:

O să vină mâine iar, că e Haloween.

| OldSoul a răspuns:

Tind sa cred ca bunicul tau a vrut sa te sperie.

| SG1995 a răspuns:

Hm, cred ca a avut un vis, iar simbologia visului sta teama de moarte, moartea mai asemanata cu o femeie, iar cainele simbolizeaza spectrul, se spune ca cine vede spectrul urmeaza sa moara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cam mare ca sa spui astfel de prostii.

| 393Dan a răspuns:

Chiar sunt curios oare ce-a facut bunelul tau de s-ar gandi ca diavolul il pandeste. Ceva ii mustra constiinta la sigur. Hmmm ca paznic... crezi ca ucis pe cineva? Ce asa drastic ar fi putut face ca sa-l framante asa ganduri, cum crezi?

| ady2005 explică (pentru 393Dan):

Bunelul meu a lucrat paznic doar 1 luna vara asta! El nu e paznic dupa profesie, iar NU el s-a gandit ca ala ar fi putut fi diavolul, ci eu.
El pur si simplu mi-a zis ce i s-a intamplat, dar eu m-am gandit la,, diavol''

| 393Dan a răspuns (pentru ady2005):

Inteleg.

Răspuns utilizator avertizat