| bianca_9810 a întrebat:

Heyy:* vreau parerea voastra, deci ii bine sa te saruti la 11 ani?big grin.

Răspuns Câştigător
| Andreea3219 a răspuns:

Te saruti de la orice varsta, sarutul nu reprezinta un risc pentru corpul uman, ba mai mult, este un moment foarte placut, in care simti ca zbori ( crede-ma ). Totusi, sunt de parere ca ar mai trebui sa astepti ceva, pentru ca sarutul este modul prin care 2 presoane isi exprima sentimentele, iar tu nu cred ca ai aceste sentimente, fata de persoana cu, care (scuzati cacofonia ) iti doresti sa te saruti. La varsta ta nu poti intelege dragostea, acum ea este doar sub forma de atractie fizica, adica PLACI acea persoana. Daca ai de gand sa iti pui in aplicare dorinta, succes, totusi am dat un copy-paste ca sa te informezi si tu putinwinking
Tipuri de sarut:

Sarut simplu in care gura ramane inchisa si nu are loc schimbul de fluide si cel cu gura deschisa in care limba intra in gura celuilalt. Consecinte negative: Chiar si sarutul simplu implica anumite riscuri deoarece te pune in contact intim cu o alta persoana (si cu toti germenii acesteia), dar riscul este limitat. Cu toate acestea se poate transmite Herpesul si Scabia daca saruti pe cineva care are taieturi deschise in jurul gurii. Inainte sa intrati in panica sa stiti ca daca nu sarutati pe cineva care stiti ca are o boala (ca raceala etc.) sarutul simplu este considerat a fi o comportare sigura.
Sarutul care implica schimbul de lichide creste riscul de a contacta aceste boli tocmai datorita acestui schimb. De asemenea permite si trecerea altor boli cum ar fi Herpes, Hepatita B, Sifilis.
pup :*

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nimeni nu zice ca e rau.

| Азбука a răspuns:

Da, dar numai cu bunica.

| Mao a răspuns:

Nu e cam devreme?
Eu si multi altii, la 11 ani, stateam in casa si citeam, sau ieseam pe afara si ne jucam. Nu ne sarutam.
Adica, un pupic nu e nimic, dar un sarut e altceva.
Dar e treaba ta ce faci.
Bafta.

| unnimeni a răspuns:

Huh, la varsta aia nu prea stiam ce-i aia, dar iubirea nu cunoaste varstabig grin

| fgch a răspuns:

Hmm.pai te poti saruta la ce varsta vrei, eu am inceput de la 2 ani laughing. Acum depinde daca te simti tu bine sau nu. Eu stiu fete care la varsta de 11 ani dezvirginau baieti de 17-18 ani laughing Jesus
Deci, daca tu vrei, si te simti bine, e ok.Doar sa nu o iei pe cai gresite. C sa zic, distractie placuta, si sper ca primul sarut(sau mno, ma rog) sa fie unu frumos pentru tine.Bafta :*

| christinebubu a răspuns:

E bine sa te saruti cand simti tu.
totusi, inaintand in varsta e posibil sa-ti fie jena.
asa ca...eu zic ca e ok.

| Pιxxιε a răspuns:

Iubita.saruti la varsta la care crezi ca esti pregatita.Cu baiatul care iti place.
Fundita?batting eyelashes

| CAMELEON07 a răspuns:

Sigur ca daa...de ce nu ar putea fi!tongue
Dk ai okazia fa-o!
Succes!happy
Funda?batting eyelashes

| ViViDfan a răspuns:

Pe mine una m-a amuzat intrebarea...nu cred ca exista o varsta la care sa te saruti. dar daca tu ai reusit de la 11 felicitari. apropo cum a fost?big grinlaughing

| ViViDfan a răspuns:

laughinga da? scuze atunci.pai sper ca atunci cand o sa se intample sa fie ceva frumos si de neuitat pentru tine.la mine nu prea a fostlaughingb'byehappy

| chocolattee a răspuns:

Sarutul e un lucru benefic, deci dahappy. bine dar prin asta nu iti spun sa te saruti cu cine apuci, ca na nici asa nu e binehee hee
orice ai face, fa-o cu caphappy

| Ana_1799 a răspuns:

Poti si la 9 nu conteazalaughing

| lavynya1 a răspuns:

Nu vad nimic rau.Este doar un sarut.Atata timp cat nu faci si alte chestii este ceva normal.Trebuie sa incepi de undeva. Daca il placi pe acel baiat de ce nu.De pe la 11-12 ani, fetele si baietii incep sa se ingrijeasca mai mult de imaginea lor, incep primele iubiri care nu se mai dau intalniri sa mergeti cu bicicleta.Trebuie sa va manifestati cumva iubirea.

Eu zic ca nu este nimic rau

| alissu a răspuns:

Nu spune nimeni ca nu este bine...doar ca aceasta este decizia ta daca chiar vrei... dupa sa nu regreti.Parerea mea este ca nu este nici rau dar nici bine, doar ca la 11 ani ar trebui sati traiesti copilaria.

| Dragos300 a răspuns:

Depinde de tine si daca tu chiar vrei.in principiu nu prea are cu ce sa deranjeze lumeawinking

| bianca_9810 explică:

@ViViDfan
eu inca nu m-am sarutatbig grin tu?

| bianca_9810 explică:

@ViViDfan mersi:* esti de treaba.

| bianca_9810 explică:

MS:* de toate raspunsurile.

| deea17_7351 a răspuns:

Nu faci nici o crima...nu se intampla nimic daca te saruti cu baiatul care iti place si te place:*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi fost si timpul!