| Violeta8937 a întrebat:

Hi...am 16 ani si am o problema care ma framanta.Eu si prietenul meu (22 ani) avem idei si personalitazi diferite in legatura cu prietenii.Incer sa'l inteleg... el nu vrea sa auda de trecutul meu, si de fostii mei prietenii(unde il inteleg fiindca la randul meu nici eu nu-i accept fostele relatii sau prietene), dar cand spune trecut se refera si la prietenii (amicii) pe care ii am (sau pe care ii aveam) fiindca el e foarte gelos nu stiu de ce nu-i accepta ...sunt simpli prieteni care imi face si mie placere ca fiecaruia sa avem niste prieteni... ce sa fac ca sa ma inteleg cu el pe acest subiect?

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca te deranjeaza foarte tare gelozia lui prematura si nefondata,eu zic sa te desparti de el cat mai poti si cat inca nu sunt sentimente profunde.

Gelozia nu vine neaparat din dragoste, ci si din instinctul ala de taran ''ce-i al meu, al meu ramane''.

| poliku a răspuns:

La fel si eu dar din pacate la mine nu exista solutie.

| cuore a răspuns:

E genul care mai tarziu te tine inchisa in casa, mai rau decat la inchisoare...cauta altceva mai bun...lasa-l pe el sa caute una de 20-22 diferenta in gandire la varsta asta isi spune cuvantul

| Violeta8937 explică:

Eu nu ma referam daca trebuie sa ma despart de el sau nu eu vroiam sa stiu cum sa-i arat ca-l iubesc sau pur si simplu o solutie sa nu mai fie gelos nu era vb de despartire oricum mersi