| adina_6125 a întrebat:

Hisadam o problema foarte gravacryingeu vroiam sa ma despart de iubitul pentru ca e gelos si incearca sa ma controleze dar el mi-a zis ca daca ma despart de el ma bate si pune niste baieti sa-mi faca nu stiu ce.acum mie prea frica sa ma despart de el. apropo un prieten de-al lui zice ca is draguta si nu stiu daca nu cumva ma place. ce sa fac? cum sa ma despart de nemernicul asta? Pls Help Me! DAU FUNDITA!

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cainii care latra, nu prea musca, el acum te ameninta numai ca sa nu te desparti de el, dar nu cred ca ti-ar face nimic, vrea doar sa te sperie, sa te intimideze. Oricum in orice caz, cel mai bine ar fi sa te desparti de el, nu poti sta cu el de frica ca nu ai de ce.Fiecare e liber sa faca ce alegere vrea intr-o relatie, daca nu mai vrei sa fi cu el, el nu poate sa te santajeze si sa te oblige, dragoste cu forta nu se poate.
Vezi-ti de viata ta, lasa si pe acel prieten pentru.ca daca el e asa, cine stie cum e prietenul sau poate e chiar pus de el, dar si daca nu ar fi asa, mai bine departeaza-te complet de cei din jurul lui si de el.
Spune-i frumos ca relatia nu mai merge si ca mai bine va despartiti, propune-i sa ramaneti amici.
Daca va continua cu amenintari si chestii din astea discuta cu parintii tai sau pune pe cineva sa discute cu el serios. Daca nici asa nu se va potoli, depunde plangere la politie.
Oricum eu zic ca cel mai bine ar fi sa il ignori si sa fi indiferenta cu el, nu cred ca va ajunge la asa ceva.

| Razvan a răspuns:

Vrajeli.Trebuia tu sa ii tragi una cand ti-a zis asta.Idiot baiatoh go on
Dragoste cu sila nu se poate. Daca vroia sa te bata trimitea fete sa iti dea o lectie nu baieti.Asa ca stai linistitawinking

| AnonimA a răspuns:

Buna pai cum sa te bata? despartete de el si nu te mai combina cu nimeni din gurpu lui d preteni ala nu e baiat ala e un nenorocit scuze ca zic... da-i papuci mai sunt 100000 de baieti p lumea asta :* bafta

| valy a răspuns:

. mergi si fa o plangere la politie.si obtine o polita cum ca sa nu aibe voie sa se apropie de tine.

| valy a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai. spune-le ce problema ai.

| smile a răspuns:

Buna! Sincer te cred ca iti este frica insa trebuie sa pui capat acestei relatii. Nu merita sa stai langa o persoana care are de gand sa te bata. Paote te ameninta carezand ca te va putea controla mai mult decat te controleaza acum. Acest lucru trebuie sa il faci deoarece se va ajunge la o situatie din care nu vei putea iesi prea usor. Spunele perintilor tai daca crezi ca este in stare sa dea in tine.succes.fundita?happy

| Andru1996 a răspuns:

Poi nu esti baiat deci iti zk altfel...imprietenestete cu unu mai bine facut asa si dp despartete d ala daca te loveste vezi si u s aai spate eu urasc pers care dau in fetephbbbbt numai lasi

| Georgiana21 a răspuns:

Nu-ţi fă probleme.Doar gura e de el, mai muklt ca sigur.Desparte-te de el şi ignoră-l total.
Nu-l mai băga în seamă, evită-l, nu-i răspunde la telefon, pe mess. O să se calmeze până la urmă dacă vede că nu dă de tine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui varsta ta si a lui, e important pentru un raspuns folositor. Oricum, nu crede tot ce spune, cred ca incearca sa te intimideze. Ar trebui sa vorbesti cu parintii tai si sa le explici situatia. Ei ar putea sa vorbeasca cu parintii lui - daca se cunosc - si sa-i roage sa-si tempereze fiul. Succes si numai bine!

| Pain a răspuns:

Pai nu ai si tu prieteni care sa te apere daca e ceva? Ma refer amici baietiwinkingVb si cu parintii big grin, sau zii prietenului care ti-a zis ca esti draguta sa vb el cu "nemernicu"winking

| andreutz99 a răspuns:

Sfatul meu este sa te desparti de el si cateva zile sa stai acasa la tine si apoi iti poti gasi un prieten care te poate apara sau nu neaparat dar MARE ATENTIE nu cu unul din gasca lui ar putea sa fie un plan deal iubitului tau si te va bate mar dar mai bine anunta politia sau parintii nemernicului.Sau pune pe cineva sa-l rezolve. Sper sa iau Funda tongue.Bafta Biancahappy

| zoloteck a răspuns:

Obsedat baiatu'!
Si tu crezi tot ce spune el?
Vorbeste cu parintii tai si impreuna veti gasi o solutie buna.

| nikoo95 a răspuns:

Stii ce as face in locul tau? as afla daca prietenul sau te place.si daca te place afla daca baietii prietenului tau ti-ar putea face ceva daca esti cu el.si daca nu si u il placi pe el bagate cu el... e mai bine asa:p sper ca te-am ajutat, eu in locul tau asa as face.cunosc si eu regulile baietilor de cartier. daca e prieten bun cu actualul nu sa`r putea baga astalant :p

| nikoo95 a răspuns:

Am uitat sa iti spun ceva.eu cred ca tine prea mult la tine si nu vrea sa il lasi. e disperat daca zice vorbele astea