| Doar eu_5952 a întrebat:

Hi! Am o problema in dragoste! Incepe cam asa: m-am indragostit de un baiat de langa clasa de langa mine (prima mea dragoste)...si eu i-am spus prietenei mele sa'l intrebe ce parere are despre mine...si a zis ca is dragutalove strucksi ea i-a zis ca si eu il plac.Si vorbim in fiecare seara pe mess. Iar de fiecare data cand merg in parcul unde merge si el (vine cu prietenii lui) se mai uita si la mine si se aseaza de obicei langa banca pe care stau eu dar nu spune niciun "Buna!"sad. P. S: am 13 ani si sunt cam timidakiss dau si funda la cel mai bun raspuns si va rog daca ati putea sa raspundeti mai repede ca astazi iar ma duc in parcul unde vine si el.Si sa nu aud esti prea mica!

6 răspunsuri:
| The Epic Fail Guy a răspuns:

Daca zici tu inseamna ca trebuie sa te ascultam? Calmeaza-te si vezi-ti de copilarie, bucura-te de ce ai si nu te stresa cu toti baietii care au in minte numai jocuri pe calculator si filme porno.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...M.am gandit la problema ta si eu am avut aceeasi problema odata nu asculta ce zice lumea la 13 ani nu esti prea mica sa ai un prieten bineinteles esti prea mica pentru o relatie serioasa gen sex si alte chestii te.ai gandit ca poate te place si e timid? fa cumva si afla daca te place nu o mai lungi pe mess si bla bla ia-l direct iti place sau nu de mine, dar cel mai important lucru el cati ani are?

| foxi a răspuns:

Fii mai indrazneata! du-te.saluta-l,intreaba-l.daca ii place in parc, vrea sa se plimbe cu tine in parc, etc! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te baga in seama, nu mai insista

| Mozambic19 a răspuns:

Strânge din dinţi, mergi la el şi bagă-te în seamă, de câte ori ai ocazia. E clar că şi lui îi place de tine, aşa că răspunde micilor avansuri.

Ai putea încerca să petreci mai mult timp cu el, să îl cunoşti şi să îi demonstrezi că eşti o fată interesantă, inteligentă. Îi poţi atrage atenţia, dar discret. Te prefaci împiedicată.

| Floreenofficial a răspuns:

Vreau sa te pun in echilibru emotional. Si pentru asta iti recomand sa faci tu primul pas...fiindca se pare ca el nu are de gand sa miste vreun deget. sad
Daca te va dezamagi macar fii fericita ca ai facut tot ce puteai!
Succes!