| broker69 a întrebat:

Hi! am si eu o problema imi place de un tip dar nu stiu daca ma place! de ex : uneori mai incerc sa flirtez cu el (daca asta se numeste flirt)si de 1 martie mi-a deat un martisor in forma de trandafir(asa a dat la toata clasa) iar eu am zis cu voce tare:hei cine putea sa imi dea un trandafir in afara de tine?, iar el a zambit.Si sta in spatele meu si uneori mai vb si nu stiu sigur daca ma place si el banuieste ca il plac de le niste zvonuri din cls dar nu am curaj sa ii zic in fata ca il plac pentru ca as parea o ratata daca el nu m-ar plcea. ce sa fac? trebuie sa fac eu primul pas? plz help dau fundau!

3 răspunsuri:
| ChrisIwal a răspuns:

Nu fi prostuta atata iti zic!

| Anonim_9095 a răspuns:

Ma daca nu ii zici nu castigi si chiar daca nu te place scapi de o povara si nu te mai chinui intruna, asa am facut si eu cu o fata de care imi placea dar nu ne-am potrit, totusi suntem cei mai buni prieteni in continuare, crede-ma daca nu risti nu castigi! :-|

| laviniajwst26 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie! si am rugat o prietena sa vorbeasca cu el, dar asta n-a mers, deci am apelat la biletele de la o admiratoare sectreta, si astea au mers! si el a facut primul pas! sper ca ti-am fost de ajutor! te sfatuiesc sa incerci, se poate sa mearga!