| Sevenup a întrebat:

Hi! Am vrut sa'mi ajut prietenul cel mai bun ca sa scape de niste fete care il placeau si le'a spus ca sunt impreuna cu el.Astazi a zis sa "ne despartim" si am acceptat sa nu se prinda ca simt ceva pentru. el...si am stat asa cam o ora si brusc am inceput sa plang si nu stiam ce sa fac. Dupa o ora imi spune sa "ne impacam" ca cica un prieten comun s-a despartit de prietena lui ca sa fie cu mine sau asa ceva.Credeti ca prietenul asta cu care sunt impreuna ma place?

4 răspunsuri:
| Mike959 a răspuns:

Sincer daca face asa nu cred, totusi ai putea sa vorbesti cu el si sa-l intrebi daca poate fi ceva real intre voi! Decat sa suferi mai bine discuti cu el! Bafta

| maissner a răspuns:

Logic ca da. Tine la tine ...asa cred eu. din moment ce sunteti buni prieteni si cand a aflat ca altvineva vrea sa se puna cu tine si a spus sa va inpacati.eu cred ca te place.sau cel putin simte ceva pentru tine. E tare greu sa iti dai seama ca e in mintea unui baiat. Dar totusi sustin ca te place.

| JaneEyer a răspuns:

Probabil tine la tine, pentru ca imediat ce a auzit ca cineva vrea sa fie cu tine a actionat.Insa cred ca ii este teama sa spuna"te plac", asa ca se foloseste de toate astea pentru a fi ïmpreuna"cu tine.Intreabal daca ar putea fi ceva real intre voi doi...Si abia apoi vezi ce raspunde. Sper ca te-am ajutat.Multa baftahappy

| piciuk a răspuns:

Ceea ce faceti voi acum e joaca de-a relatia.va placeti reciproc, dar nu aveti curaj sa va spuneti unul altuia ce simtiti. vorbeste cu el in joaca si spune-i sa iesiti amandoi, sa va plimbati doar voi prin parc si asteapta-i reactia.