| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Azi o să iau cea mai mare decizie din viața mea...M-am săturat de lumea asta falsă,de toți pedofilii si toți baietți care-ș bat joc,așa că am decis să îmi pun capăt zilelor. Știu că spuneți că sunt o lașă, dar nu mai am de ce trăi dacă nu mai am sentimente pentru nimeni.Grijă de voi...Și am mai realizat că până acum am luptat degeaba că din fericire sunt o greșeală pentru aceasta familie de doi bani.

18 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Si ce vreo sa rezolvi cu asta? O sa mori si atat. In loc sa lupti si sa le arati ce poti, unde o sa ajungi, tu vrei doar sa te dai batuta? Lumea e plina de probleme si daca toti am recurge la asa ceva, la cea mai mica chestie aparuta, pai unde am ajunge? Da, viata e de rahat uneori, oamenii sunt naspa, chiar si cei mai apropiati, dar nu trebuie sa te dai batuta. Plangi, iti trece, o iei de la capat si lupti pentru tine. Tu trebuie sa fii cea mai importanta persoana din viata ta. Lupta pentru tine! Daca te ajuta cumva sa te descarci, imi poti scrie in privat.

| ania a răspuns:

Nimeni nu e o greseala, Dumnezeu ne iubeste pe fiecare cu o dragoste infinita si vrea sa ne infieze pentru ca sufletul nostru sa locuiasca in prezenta Lui pentru toata eternitatea.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca voiai sa-ti pui capat zilelor, nu veneai online sa ne scrii, asta-i clar.
Mergi te rog si te culca, ca esti prea obosita.
mai vorbim maine!

| Crackman a răspuns:

Ce sa iti zic.
Nu o face ca viata inseamna mai mult
Dar totodata din pacate dupa 30 de zile de la moartea ta nu o sa iti mai aduca nimeni aminte de tine... Fara patinti ca na ei este o alta lucru

| Eireann a răspuns:

Deci viata ta este prea grea? Serios? Nici nu trebuie sa privesti departe si o sa vezi oameni, femei, copii, adolescenti care au fost nevoiti sa lase in urma tot ce aveau si sa fuga cu un bagaj de mana fara sa stie daca o sa aiba unde sa se intoarca, daca o sa isi vada din nou familia, parintii, copiii. Oameni fara un acoperis deasupra capului, oameni care nu au avut acces la educatie, oameni cu dizabilitati, cu boli incurable. Dar tu ai o viata prea grea? O viata din care au trait maxim un sfert.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acadico pune-te pe tine pe prim plan mereu, fi mai selectiva și vigilenta când stai de vorba cu un băiat, foarte mulți par ok inițial și apoi își dau arama pe fata. Daca te afli într-un anturaj greșit, schimba-l, alege oameni care sunt diferiți, de la care ai ce invata, nu hop apare un player îți face o impresie foarte ok și apoi realizezi ca te-ai grăbit sa fi cu el,sa îți pui toată încrederea.
Tine minte : în funcție de cum are anturajul, cum se comporta cu lumea, cu ei, cu părinții lui, cu fetele asa o va face si cu tine mai mult ca sigur, nu va face nici o excepție. Nu te resemna, dar nici nu te mai crede in vorbe frumoase, vrăjeli, povesti, promisiuni. Cauta un băiat liniștit, educat, nu smecherasi ca vei fi mereu dezamăgită.
Eu zic sa te axezi pe plan profesional, pe box, pe hobby-urile tale, cariera ta, ai tot timpul din lume sa cunoști sau sa fi cunoscuta de un băiat bun crede-mă, ești la începutul vieții, distreaza-te, axeaza-te pe tine, pe targetul tău.
Și eu am o familie de... mi au decedat și părinții, sunt singur împotriva tuturor, am o anxietate sociala foarte urata de care vad ca nu scap nici după aproape 4 ani, prieteni nici eu nu mai am,dacă îți spun ce experiente am avut din cauza unor țigani borati o sa țin para ca e nimic în comparație cu ce mi s-a întâmplat. Pe unul îl aștept, nu ma las pana nu o sa îl execut, văd că de frica nu mai are tupeu sa vina la mine în zona, ultima oara a venit cu niște ciori după el.
Nu am bani,nu am prieteni, am o familie parsiva de nu ai mai văzut asa ceva,bine, unii sunt ok,dar sunt influențați de cineva care are mukta influenta,asa ca,am observat ca în momentul când nu ma am bine cu persoana aia,ma cert cu ea,toți ma ignora complet, are o influenta mare, ma considera în toate felurile deși mai trebuie sa se nască de câteva ori sa ajungă la nivelul meu intelectual, au bani asta e chestia și ogramada de cunoștințe, banii primează peste tot,nu ai nici o putere dacă nu ai bani, nu reprezinți nici un interes,nu te baga nici neamul în seama.

Ești mica, nu lua toate experientele ca pe un eșec, învață din ele, totul implicit unii oameni care ți-au făcut rău trebuie perceputa ca pe o lecție nu ca pe o catastrofa și sa generalizezi.
Eu sincer voiam sa te cunosc, sa ne vedem, dar mi-am dat seama ca din cauza singurătății cauti atenție, pui întrebări puerile câteodată, ești o fata ok dar ar trebui puțin sa te maturizezi, nu doar ție ți se întâmplă astfel de experiente, unora li se întâmplă mult mai rău, chiar rămân cu traume pe viata, de asta trebuie sa fi foarte atenta cu cine stai la discuții. Voi genetic sunteți atrase de bad boys, de bătăuși, cocalari, ca au papagal și au arta de a seduce cam orice fata, cauta altfel de băieți, pe aia cuminți ii vedeți plictisitori, ii dați la o parte.
Tu cauți atenție asta e chestia, iti va trece o sa vezi, nu te resemna niciodată, ma lupt de 17 ani cu depresia, uite,eu nu ma dau bătut asa ușor, majoritatea de pe TPU s-ar fi sinucis dacă ar fi avut depresia mea,și sa dureze atata,nimeni nu rezista.
Dacă eu pot sa lupt cu sute de probleme poti și tu.
Viata tinse va schimba și faptul cum o percepi, te vei maturiza și iti vei schimba mentalitatea.
De cat timp am blestemata asta de depresie nici măcar o yentiva de suicid nu am. avut, sau sa am.o tăietură pe mana, lumea ma bârfește, judeca dar habar nu au prin câte a trecut eu și ce copilărie am avut.
Eu voi pleca pe dincolo, sunt sigur ca ma voi simti mai bine și o sa încerc sa te ajut, deocamdată și eu sunt la pământ.
Nu merita sa alegi o soluție permanenta pentru una temporara, viata ta de la 18 ani o sa înceapă, ai răbdare ca nici o zi nu seamănă cu alta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plus ca dacă o sa încerci sa te sinucizi poate dai gres, și ramai leguma pe viata, cu handicapat.
Chiar s-au aruncat unele de la etajul 8 și au supraviețuit, darcau rămas invalide pe viata.
Eu sunt sigur ca cineva din familie te iubește, dar e foarte orgolios/orgolioasa,sau asa e mai rece, asa are temperamentul, asa e cu multa lume, cum ai tu astfel de probleme și ei e posibil sa fi avut în copilărie sunt mai dificili și nu își afișează asa iubirea pe fata sau sa o spună prim cuvinte, o face subtil din cauza orgoliului, dacă te vei sinucide vei lasă foarte multa suferință în urma ta, nici nu îți închipui.
Mergi la un psihoterapeut, schimba-l dacă ai fost la cineva și nu te-o ajutat, nu ai rezonat cu el, e clar! Chestiile astea ce nu doboară trebuie sa te facă mai puternica.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te Mai chinui sa scrii romane ca oricum nu da pixda.
Nici macar nu o sa se uite pe ele laughing

| denidenisa2139 a răspuns (pentru Anonim67377882):

Est tu atat de sigur?

| anonim_4396 explică (pentru denidenisa2139):

Esti*

| Anonim67377882 a răspuns (pentru denidenisa2139):

Raspunde fa la barbatii care te apreciaza si tin la tine nu mie.

| anonim_4396 explică (pentru Anonim67377882):

Dar nici nu era intenția asta, ci doar sa ajut și eu cum pot happy chiar deloc, asa scriu când e vorba de chestii de astea mereu, nu era nici 1% intenția asta. Cine ma cunoaște știe ca mereu dau răspunsuri de genu' când e vorba de anxietate, depresie sau sinucidere, și pe Facebook la fel scriu romane când îmi apar chestii despre anxietate sau depresie, depinde și de starea meahappy

| Strwberrs a răspuns:

Vai Doamne! Nu fa asta. Nu trebuie pus la suflet. Te rog nu o fa! crying

| Rux04 a răspuns:

Bună Denisa. Te sfătuiesc să nu te sinucizi, sinuciderea nu este o soluție. Gândește-te la părinții tăi! Vei provoca suferință.

| Danny28 a răspuns:

Jassmina ca de obicei vine cu răspunsuri tâmpite care mai mult înrăutățește situația persoanei care a pus întrebarea. Femeie, nu te mai saturi de atâta prostie? Ești o scorpie. La altă întrebare ai răspuns că cei care fac meditații sunt proști, iar fata asta are nevoie de ajutor și tu îi spui să se culce că e obosită. Și te mai crezi femeie.

| Anonim67377882 a răspuns:

Ma gandesc si eu ca vrei sa te sinucizi daca iti numesti familia in halul ala si barbatii care se dau la tine. Macar ai un suflet bun si nu esti vreo sociopata daca te simti vinovata din cauza asta.
Eu zic sa fi mai recunoascatoare pentru ce ai si sa apreciezi mai mult ce o sa vina.

"Grija de voi" Pupici.

| Shadow136o a răspuns:

Sper sa fie o gluma ce zici tu. Și dacă nu..sa nu faci asta. În primul rand trebuie sa te pui pe tine prioritara. Lume multa, oameni putini..cam asta e realitatea. Încep sa îmi dau seama ca ești dependenta de lume, depinzi de lume. Uneori trebuie sa pui un obstacol peste un gând pe care îl ai, sa te gândești bine, sa analizezi situația și sa ajungi la o concluzie, o concluzie care îți face bine ție, nu altora. Vor fi momente grele în viata, trebuie sa fii puternica Denisa. Sper sa nu faci cea mai mare greșeală a ta. Ia o pauza, odihnește-te, asculta niște muzica bună si fa-ți ordine în minte. Uneori, ca să îți fie bine, trebuie sa lași de la tine, sa faci un pas în spate și sa privești lucrurile, nu sa iei parte la ceea ce se întâmplă. În familie sunt fel și fel de certuri, nu știu ce s-a întâmplat la tine.dar cel mai mult TU contezi. Tu trebuie sa îți iei deciziile, nu altcineva. Și sa nu-ti pese de nimeni. O sa întâlnești un băiat care o sa te iubească asa cum esti tu și te va aprecia și te va salva. Crede-mă. "Nu te panica fii liniștit, vei fi bine dacă vrei sa fii"
Gândește-te bine.

| Caisăverde a răspuns:

Bună, sunt băiat și îmi pare rău prin ce treci. Și eu am suferit din cauza anumitor situații cu fete care mai mult se foloseau de mine și cu părinții care mă făceau sa ma simt un nimic. Vreau să știi că totul va fi bine. E greu. Foarte greu. Mă tăiam foarte des și am ajuns sa fumez in fiecare zi doar pentru a-mi ocupa timpul. Chiar nu ai de ce sa îți pui capăt vieții totuși. Viața e grea, iti da cateva șuturi in cur si te face sa nu mai vrei dar sunt si momente in care oamenii potriviți sunt la momentul potrivit. Dacă vrei sa mai vorbim despre asta si in privat cred ca poți sa imi dai, nu știu. E prima data cand intru pe TPU in mulți ani?

In orice caz, ai grijă de tine si nu lăsa niște idioți să iti controleze viața. Fii propriul tău stăpân.