| .sad a întrebat:

Hi happy
Ce parare aveti despre scorpioni?
dar care sunt in zodia leu?
ar merge o relatzie intre ei?

tnx bye love struck

20 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu pune la baza unei relatii zodia ta si a prietenului sau a ta si a prietenei, chiar ignora acest lucru, nu te conduce in viata dupa zodiac, ci doar dupa ceea ce gandesti si simti tu. Dar, daca te intereseaza asa de mult, se spune ca nativii din zodia leu, sunt compatibili cu cei din zodiile berbec si sagetator, care sunt zodii foarte puternice ca si cea a "leului".
Cu placere...bye!

| catthshshshs a răspuns:

Nu sunt compatibili pentru ca scorpionii sunt zodii de apa (si se potrivesc cu pestii si racii) iar leii sunt zodii de foc, deci nu merge!

| shtephie a răspuns:

Yo sunt scorpion si azi am citit ca scorpionii cu leii nu's compatibili deloc!
Poate or exista si exceptii nu stiuhappy

| αndï a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Scorpion - Leu

Scorpion si Leu: Apa si Foc. Drama, intensitate, o relatie a extremelor. Poate dura, dar poate si sa-ti explodeze fix în fata, asa ca fii foarte atent.

De fapt, aveti cam tot atâtea puncte pro câte aveti si contra. Atractia initiala, ca între orice elemente complementare, este foarte mare. Mai ales cea fizica. Intensitatea trairilor si relatia sexuala sunt doua avantaje care mai-mai ca v-ar putea asigura o relatie fericita. Numai ca si tu si Leul aveti o nevoie irepresibila de a domina, de a controla, de a fi seful. Iar în aceasta competitie, el este avantajat, fiindca rage mai tare (nu este o metafora, Leul chiar este maestru al vorbirii, si când se supara, chiar face un scandal nemaiauzit). Daca vrei un exemplu la îndemâna, uita-te pe prima pagina a ziarelor de acum câteva luni si încearca sa observi relatia dintre Marele Leu Bill si Scorpioana Hillary Clinton. Nici unul nu da înapoi, nici unul nu cedeaza asa de usor.

Leul are o mare calitate, care însa devine adesea cel mai mare defect al sau: EGO-ul lui, care-i da o inima larga si generoasa, dar care-l face si posesiv, dominant, crud, teatral (chiar FOARTE teatral; "scenele" si usile trântite, declaratiile finale sunt la ordinea zilei cu un Leu).

Ok acum depinde si ce zodie esti tu. in caz ca e invers :
ai ceva diferit

Leu si Scorpion? Foc si Apa. Frumos, pasionant, dar... de scurta durata.

N-ar trebui sa încep cu asta, dar asa începe totul între un Leu si un Scorpion : sex. Atractie sexuala fantastica, fiindca potentialul ambilor este foarte mare. Scorpionul este la fel de extravagant, de înflacarat si de senzual ca si tine. Daca toate problemele s-ar rezolva în pat, ati fi cel mai armonios cuplu din lume. În plus, deoarece este la 90 de grade fata de tine în zodiac, sansele unei atractii "la prima vedere" sunt si mai mari. Dar scad mult sansele unei relatii pe termen lung.

Dar... Scorpionul, desi te va pune pe piedestalul pe care îl meriti, n-o sa-ti si spuna chestia asta. Nu doar fiindca este secretos, ci si pentru ca asa crede ca trebuie facut. Leul este prea adesea semnul cel mai usor de manipulat, fiindca este atât de sensibil la laude. Iar ca semn de apa, care le are cu intuitia, Scorpionul stie asta si va profita. Pe de alta parte, este posesiv si de gelos, iar tie n-o sa-ti placa prea mult chestia asta. Din punctul tau de vedere, este pur si simplu un nativ dificil si prea temperamental. Dificil pentru ca se deschide destul de greu în fata altora : desi poate ca vorbeste mult, ca sa-i ajungi în suflet îti va trebui multa rabdare si mult tact. Si tare s-ar putea sa te plictisesti pe drum.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Nu ar merge :[. Eu sunt Leu iar fostul' meu prieten era Scorpion. A durat o saptamana :'[[

| vyolycy a răspuns:

OPUSURILE INTOTDEUNA SE ATRAG... dar nu merge pe princiupui ca ce scrie in zodiac se si potriveste...totul tine de voi

| Just a kid a răspuns:

Is leubig grinsi iti pot zice ca.
is destul de orgolioasa(insa pentru persoana iubita am ajuns sa fac lucruri care mi se pareau si absurde); is destul de mofturoasa.imi place ca toata lumea sa faca km zic eubig grin intr-un conflict(fie el si cu pers iubita)eu TREBUIE sa am ultimul cuvant; is destul de sincera.nu adopt minciuna; imi place sa am libertate(eu nu prea am oferit dar.imi pare rau); iubesc greu dar sincer si dureaza; si.sunt cam impulsiva:-s

repet:asa sunt eu. poate nu toti leii sunt asabig grinhappy insa ca sa te intelegi cu un leu un lucru e clar:iti trebuie rabdare.multahee heesi ar trebui sa nu fii frt frt orgolioas

| 2696 a răspuns:

Scorpionii sunt persoane de treaba si prietenoase iar leii sunt persoane greu de descifrat...nu stiu probabil ca scorpionul ar intra in inima leului si l-ar aduce langa el iar relatia sa fie una placuta

| vykkusor a răspuns:

Leu si Scorpion? Foc si Apa. Frumos, pasionant, dar... de scurta durata.

N-ar trebui sa încep cu asta, dar asa începe totul între un Leu si un Scorpion : sex. Atractie sexuala fantastica, fiindca potentialul ambilor este foarte mare. Scorpionul este la fel de extravagant, de înflacarat si de senzual ca si tine. Daca toate problemele s-ar rezolva în pat, ati fi cel mai armonios cuplu din lume. În plus, deoarece este la 90 de grade fata de tine în zodiac, sansele unei atractii "la prima vedere" sunt si mai mari. Dar scad mult sansele unei relatii pe termen lung.

Dar... Scorpionul, desi te va pune pe piedestalul pe care îl meriti, n-o sa-ti si spuna chestia asta. Nu doar fiindca este secretos, ci si pentru ca asa crede ca trebuie facut. Leul este prea adesea semnul cel mai usor de manipulat, fiindca este atât de sensibil la laude. Iar ca semn de apa, care le are cu intuitia, Scorpionul stie asta si va profita. Pe de alta parte, este posesiv si de gelos, iar tie n-o sa-ti placa prea mult chestia asta. Din punctul tau de vedere, este pur si simplu un nativ dificil si prea temperamental. Dificil pentru ca se deschide destul de greu în fata altora : desi poate ca vorbeste mult, ca sa-i ajungi în suflet îti va trebui multa rabdare si mult tact. Si tare s-ar putea sa te plictisesti pe drum. bafta.pa

| lilstar a răspuns:

Scorpionii sunt persoane cam enervant de posesive si geloaselaughing dar sunt in general persoane cu care te poti distra si cu care poti vorbi la infinitbig grin, sunt inteligenti, au simtul umorului si le place sa tachineze persoanelaughing ceea ce imi place si mielaughing fapte dovedite de persoane din zodia scorpion pe care le stiulaughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Scorpionii inteapa cu venin

| pedaladeacceleratie a răspuns:

No way, man! Am un prieten scorpion si s-a combinat cu o fata leu. A esti foarte foarte rau, cu urlete si chestii d-astea. Ma intereseaza astrologia, nu sunt cine stie ce, dar pot sa iti zic din cate am citit ca scorpionul este foarte posesiv iar leului ii place libertatea mai mult decat orice.

| picea a răspuns:

Nu! deloc, eu scorpion-calma, dragastoasa... el leu-vulcanic, autoritar, gelosss uf, de 10 ani stiu asta NU!

| Anduciu a răspuns:

Unchiul meu e leu, iar sotia lui e scorpion.Sunt casatoriti de ani buni, au 2 copii si le merge binehappy.

| Missin`you` a răspuns:

Nu preastraight face impulsivismug

| activ a răspuns:

Eu sunt scorpionnnnnn!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall...eu sunt tot zodia leu iar iubitul meu este scorpion ne intelegem foarte bine si cred ca ne potrivim desi mai avem si certuri.nu tot timpul este adevarat ce se scrie in zodiac dar sunt si multe lucruri adevarate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt leoaica ma numesc catalina, da am auzit si eu ca ar merge o relatie intre scopion si leu. dar stii mai greseste si horoscopul. vam pupacit pe toti

Răspuns utilizator avertizat
| Ana_5706 a răspuns:

Nu stiu:d