| CreatzA_3718 a întrebat:

Hi! dati-mi si mie un sfat: Acum ceva timp prietenu meu m-a inselat cu sotia unui amic comun. si eu l-am iertat. dar de atunci este foarte stresant de ideea ca eu la's putea insela. ca el nu lucreaza in judet... si este foarte stresat de ideea asta. Yo am multi prieteni si seara ies afara si el mereu este ff agiitat. i-am spus ca nu-i voi intoarce roata da e turc... laughing ce sa-i fac sal calmez ca deja e chiar enervat. [angry] Mrs anticipat. wa puuup

Răspuns Câştigător
| Lovely a răspuns:

Nu ti se pare ca induri cam mult? l*ai iertata ca te*a inselat si acum ii suporti crizele de gelozie pentru ce? Chiar crezi ca altii mai buni nu sunt?
Come on.

ai grija de tine

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i mai da atatea asigurari si explicatii.In fond si la urma urmei,asta e pedeapsa lui.Te-a inselat,acum suporta consecintele. Spune-i inca o data CLAR ca nu ai de gand nici sa te razbuni (razbunarea e arma prostului si tu te respecti ca persoana) si nici sa-l inseli(sa inceteze sa-i mai fie teama ca de ce ti-e frica de aia nu scapi si daca te tot streseaza cu inselatul, s-ar putea sa-ti deschida gustul).Sa aiba incredere in tine, fara incredere nu se poate.Sa-si duca crucea si punct.Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| Allee_4312 a răspuns:

Asigura`l de asta.Da este greu sa inteleaga niciodata nu stii daca e adv sau e minciuna. Daca devine enervant ameninta`l :]] :Nu mai poti continua asa. Daca vrei sa fi sigur vino aici cu mine altfel daca o continui cu gelozia...ne vom desparti." mi-a mers si mie de vreo 2 ori.Niciodata sa nu te tii de cuvant si sa faci asta, dar tine cont poate cine stie...:]

| expertu07 a răspuns:

Eu nu ma prea pricep la chesti din astea dar am urmatoarele pareri:
1.Ori e stresat fiindca te inseala inca( la fel cum a zis si ovidiu)
2.Ori te iubeste foarte mult si ii e frica sa nu faci si tu ce a facut el
eu zic sa stati de vorba si sa ii spui ca l-ai iertat si n-o sa-i faci asa ceva

| ovidiu4455 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa vezi daca nu o mai face odata poate de asta e stresat ca poate il prinzi iar cu alta