| Swallow a întrebat:

Hi, deci sunt cam retrasa de lume si ramin cu multe in urma. La virsta mea si n`am facut nimic din ce va`ntreb crying. Ce simti cind saruti? cum e? [descrieti va rog in 2-3-4 propoZitii) ] ce simtia tunci cind EL te`mbratiseaza? Ce simti cind iti spune "te iubesc"? fundy... voturi broken heart

9 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Nu Cred Ca ar trebui sa ti faci asemenea griji mai bine ramai deocamdata asa la stadiu acesta decit sa profite toti pitigoi"De tine si sa ai de suferit 'Deci cred ca nu ar mai trebui sa ti faci o aasemenea problema.Si inca ceva de ce esti retrasa? timida? Ar fi trebuit sa ti spui si ce varsta ai? de unde esti poate ai fi vrut sa ne cunoastem deci in inchiere iti spun sa te linistesti si sa nu te mai gadesti la asta.si sa ti faci atitea griji Sunt ferm convins ca majoritatea celor de varsta ta spun aceste cuvinte doar de forma si nicidecum din suflet.

| Swallow explică (pentru VadTot):

14,curind fac 15

| VadTot a răspuns (pentru Swallow):

Multi inainte si si cu multa sanatate ~~~Crede ma si asculta sfatul meu~~~Cred ca nu ar mai trebui sa te uiti in jurul tau si sa i vezi si sa le vezi~~cum se mandresc si cum se bucura nu stiu cum si bla bla Ma refer la cei de varsta ta din jurul tau~~Deci sfatul meu este sa te bucuri de copilarie cit mai ai timp ~Ca timpul trece atit de repede si nu te mai ingrijora despre aceste chesti care cu siguranta intr o zi te vei plicti de ele bine mai putin de acel cuvit frumos ~~Te iubesc`~~`Asa ca Bucurate de copilarie Fa-ti planuri de Sarbatorile de Iarna si Ai grija de tine~~~

| danifx2 a răspuns:

Stiu cum e sa saruti (la 11 ani am facut asta prim dat)
jucam sticluta:X de ziua mea:angryimplineam 12 ani)
pfoai noroc am cazut cu unade clasa a 9 a
oho avea niste buze
a fost placut
a da si uni prefera sa sesaruta cu iubitu/iubita fleacuri
deci mai era cu porunci sa stai cu buzele lipite 10 sec
a fost tare daca pot zice asa pentru ca eram beat muci (si ea la fel)
bere rachiu pana mea muci varza
dar na buzele aveau gust de alcol
dar na laughing a fost tare + ca mie imi placea de acea fata putin
acu nu ma luati drept alcolic

| Swallow explică (pentru danifx2):

Trebuia sa incepi cu ultima fraza laughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru danifx2):

Corect. Incep si tu cu ultima fraza laughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

La 14-15 ani ar trebui deja sa ai si prieten, nu numa sa stii cum e sa saruti. Poi cum sa fie e foarte placut chiar daca o faci cu cineva care iti place, moment cand e mai intensa senzatia sau cand o faci cu cineva de plictiseala sau alte motive. Eu am fost in ambele situatii. Ce simti cand el te imbratiseaza nu stiu, numa ea. Asta e ceea ce am simtit eu. Poi ce sa simti, ca ai putea face orice pentru ea, ca o iubesti si ca trebuie so feresti de cei rau, ca nu suporti so vezi suparata daramite plangand, am respins apelu si am inchis telefonul doar ca pot so linistesc desi la tel era un prieten cu o treaba serioasa, ca ai vrea sa stai cu ea cat mai mult, ca ii cea mai importarta pentru tine, si ca iti pare rau cand pleaca. nu stiu cum au fost restul dar eu in fiecare seara era la ea in fata blocului si glumeam ne jucam etc de dupa scoala de pe la 6-7 pana pe la 10-11 rar 12, sau sus la ea de pe la 1-2 pana la 7. Cei drept ca o trecut de mult de la vremurile cu iubiri frumoase ( 15-16 ani ) da si acum imi amintesc absolut tot perfect. Poi daca te simti retrasa sau ramasa in urma cu unele lucruri, mergi la evenimente singura, mai cunosti lume etc. De exemplu anul asta in august 28 o fost in Cluj in parcu rozelor bataie cu apa organizata de ProFM de vreo 4-5 ore si o fost super, o venit si CRBL etc. Nu stiu de unde esti tu, dar eu sunt din Satu Mare si am facut 200 km doar sa fiu acolo sa ma distrez si sa-l cunosc pe CRBL si nu regret nici 1 secunda. O fost cea mai tare distractie din viata mea. La anul sigur se mai organizeaza si desi pare mult pana la vara sa speram ca o sa treaca cat mai repede si la anul cand o sa fie in Cluj, Baia Mare, Arad sau prin apropiere poti veni cu mine la batai ne cunoastem si mai cunosti si alte persoane. Griji de tine >big grin

| Trolli a răspuns:

Ai timp sa traiesti toate aceste sentimente. Nu dispera.
Un sarut nu poate fi descris, o sa traiesti si tu acel sentiment, cand vei gasi baiatul potrivit.
La aceasta varsta, iubirile vin si pleaca.

| bowwow970 a răspuns:

Mda si eu sunt cam in aceeasi situatie.am 14 mai am cateva luni si fac 15 si la fel ca tine, nu am simtit nimic din cele de mai sus, dar oricum mai astept o fata la care sa tin cu adevarat iar ea la fel...