| TheRocker16 a întrebat:

Hi. eu si prietenul meu suntem de 2 luni impreuna. ne intelegem super. dar relatia noastra este la distanta. sad eu stau in bucuresti, iar el in bacau. credeti ca relatia o sa dureze? dau funda si nu va bateti joc.

Răspuns Câştigător
| pink10 a răspuns:

Da cred! Si nu numai cred, traiesc o frumoasa iubire la distanta :X Care dureaza de un an si 7 luni :X Cat timp exista incredere, comunicare si multa multa iubire totul este posibil :X Am trecut prin momente grele, am trecut peste kilometrii si saptamani...Dar momentul revederii nu poate fi inlocuit de nimic, niciodata! :X Sa astepti saptamani sa il saruti din nou, sa il strangi din nou in brate, sa ii spui te iubesc, nu doar virtual! Este cel mai placut sentiment :X Chiar daca uneori este greu si iti vine sa renunti, plangi, suferi, dar mereu iubirea va invinge :X Uneori o relatie la distanta este mult mai stransa decat una normala
Da, din propria experienta iti pot confirma ca iubirea exista oriunde si oricat de departe :X
Funda?

7 răspunsuri:
| PasareaNeagra a răspuns:

Da eu cred ca o sa dureze, depinde de tine si de prietenul tau ce atitudine aveti de relatia voastra si ce intentii, dar daca va iubiti mult rezista orice dragostewinking succes sa va iubiti mult. eu de exemplu am asa gen de relatie deja de un an jumate si ne vedem rar.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mey, de unde sa stim noi daca o sa dureze sau nu?! Asta nu e site de previziuni astrale sau mamaOmida.ro...

Invata o chestie: cand te bagi intr-o relatie gandeste-te mai inainte daca merita sau nu.

Si altceva: indiferent daca e la distanta sau nu, orice relatie are probabilitate de 50% sa fracaseze (sa se termine urat). Deci traieste ce ai sau cauta pe cineva care sa iti arate iubirea Live, nu prin mesaje si tel.

Ca e clar ca nu esti multumita de ceea ce ai.In cazul tau, beneficiile sunt mai mici decat pierderile.

| misuletss a răspuns:

Daca intr-adevar va iubiti da o sa mearga va puteti intalni in vacante in week-end deci va puteti vedea si poate dupa aceea va veti muta impreuna sau unul din voi va puteti muta in celalat oras daca crezi c ti-am fost de folos funda:*?

| moraruvictorash a răspuns:

Clar ca dac va iubiti o sa dureze, trebui doar sa mai asteptati,(daca va iubiti) si apoi totul o sa fie cum vreti voi

| deniisa a răspuns:

Daca va iubiti, va respectati reciproc, comunicati indeajuns si va vedeti la un anumit interval de timp poate sa dureze destul de mult.

| MindExplode a răspuns:

Buna

Daca va iubiti si deja sunteti de 2 luni impreuna eu cred ca totusi poate sa dureze relatia voastra asta depinde numai de voi 2.Este important sa aveti incredere reciproca.

Pahappy

| Numelenuapareinbazadedate a răspuns:

Nu conteaza cat va iubiti. Conteaza ce fel de persoane sunteti. Cunosc cupluri in care partenerii nu se pot dezlipi unul de altul si cunosc cupluri carora le place sa stea mai distantati si nu-si manifesta asa des sentimentele unul fata de altul. Sansele sunt mai slabe insa sa va plictisiti unul de altul.