| Sevenup a întrebat:

Hi! Imi puteti da niste titluri de carti pentru adolescenti care v'au placut in mod special?big grin(scuze de categorie)

9 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Pai... mie una mi-a placut Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes sau Donna Alba de Gib Mihaescu.big grin
Sunt cartile mele preferate:d

| Mao a răspuns:

Cine stie castiga, de David Nicholls.
Floare-de-Zapada si evantaiul secret, de Lisa See.
Leandrul Alb, de Janet Fitch.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Iti recomand sa citesti romanul de dragoste "Maitreyi"de Mircea Eliade.
Nu te vei plictisii de el, si sunt sigura ca o sa-ti placa mult!

O zi frumoasahappy

| lyrics a răspuns:

Elevul dima dintr-a saptea
dragoste si destin louis bromfield
litera stacojie(este si film)
fiica pacatului
seria twilight si harry potter
aproape de cer
therese raquin emile zola
etc

| rosesonfire a răspuns:

Travesti, Romanul adolescentului miop, Mendebilul, Vinovat de iubire, De veghe in lanul de secara

| Alex0194 a răspuns:

Invitatie la vals de mihail drumes e grozava

| Dania_8425 a răspuns:

Orice de Julie Garwood sau Judith McNaught

| Sweety_5674 a răspuns:

Eu am inceput sa citesc niste romane de dragoste-fantezie: Nemuritorii vol. 1-Evermore (mi-a placut enorm). Si din seria Fascinatie vol. 1-Fascinatie si vol. 2-Obsesie. mie una mi-au placut mult. dar cel mai mult mi-a placut Evermore e pur si simplu minunata cartea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Academia vampirilor
merita citita love struck