| DeeDee_4511 a întrebat:

Hi.Pai.[cititi va rog pana la capat]. Ne-am despartit dintr-o prostie acum aproximativ 2 luni, aveam un an si o luna impreuna.sad. El mi-a spus ca inca tine la mine, dar chiar daca inca simte ceva nu vrea sa arate.[El e la liceu in alt oras si probabil e ocupat mai mereu, nu mai are timp sa se gandeasca.sigh I. a zis unei prietene de-ale mele ca degeaba sa mai incercam cand el e acolo si eu aici.sad A zis poate la anul, cand voi merge si eu la liceu.]. Cand l-am intrebat daca mai poate fi ceva intre noi el a zis asa ezitand: eu n-as mai vrea...desi cred ca nu a spus-o din inima...inca ne iubim, nu as putea sa`mi imaginez viata fara el crying Intrebarea mea e: cum as putea sa-l fac sa fie la fel de indragostit ca la inceput, sa. l "cuceresc" din nou? Sau ar fi mai bine sa-l uit?crying Poate cand o sa. l uit eu o sa.si aminteasca el.sigh va rog mult, ajutati-ma. Orice sfat e bine-venit. Funda!sad

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trece supararea, daca e departe ce te mai framanti o faci pedegeaba.

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Im primul rand trebuie sa stii ca iubirile de la distanta nu tin prea mult, in sechim pai ti vorbesti cu el, sa flirtezi cu el, chiar daca numai la telefon. poti sai spui ce simti si ca ai fi distrusa daca te-ai desparti de el.nu o lasa pe alta sa til ea fi puternica si promite-i ca daca te alege pe tine o sa fie supart de alegerea lui niciodata.aratai ca tu esti cea pe care o merita.
in cazul in care nu da nici un semn, nu-i mai vorbi de loc o saptamana. daca incearca sa te sune si sa vb cu tine inseamna ca ii place de tine si ca vrea sa mai fiti in preuna, dar daca nu suna si nu face nimic l-ai pierdut.
oricium eu iti urez succes!

| Alecsaandrra a răspuns:

Sincer imi pare rau sad
eu zic sa nu te mai gandesti la el.
sa lasi timpul sa decida ce va fi.

| Dariana a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. Dupa o relatie asa lunga nu cred ca el nu mai simte nimic, dar totusi ca la inceput nu mai poate fistraight face Incearca sa vorbesti cu el, sa. i zici ca inca il iubesti si nu vrei sa se termine totul(dupa un an de zile iti permiti sa ii zici asta fara sa te simti nasol), dar daca este la liceu in alt oras nu cred ca mai exista vreo sansa pentru ca nu va mai exista aceea comunicare intre voi. Sper sa va impacati si sa fi fericita! nu mai fi trista, nu se merita! Tu contezi cel mai mult si nu trebuie sa suferi pentru un baiat! El pierde!>big grin

| G0oLaN a răspuns:

Da dariana ai dreptate! da uite eu cu prietena mea! m-am despartit din cauza lu taikasu! ca nu o lase sa stea cu mine! si mai aveam cateva saptamani sa facem 1 an si! am stat 4 luni certati si crede-ma ca inainte stateam zi de zi cu ia! si asa dintr-o data!:o.nimic e nasol credeama! Si uite am 1 luna de cand m-am impacat cu ia si numai e relatia care a fost! suntem mai recce unu cu altu mai ales ca eu stau mai merew plecat! vin in tara o data la 2 3 4 luni! Dar usor usor! cred ca o sa fiie relatia care a fost cand-va! Asa si cu tine iti spun eu daca te iubea cu addevarat uita de o simpla cearta! fata mea askultama ca am fost pus in tema asta de 1000demii de ori! Daca te iubeste se intoarce ell singur la tine Daca nu te iubeste! nu se intoarce asa! ca nu suferii! incearca sa-l uiti sa fii mai dura cu el cand ill vezi! si fii rece! chiar daca in interioru tau te doare! daca vrei sa-l uiti poti dar daca nu vrei! nu o-sa-l uiti! hai cius :*

| icebaby_3743 a răspuns:

Nu mai fi tu prostuta care alearga din urma lui(stiu ca este foarte greu sa faci ceea ce-ti voi spune dar totusi incearca). O perioada de timp nu-i scrii, nu-l suna in genere rupe legatura cu el, si o sa vezi ca el o sa se simta afectat si disperat, si va incerca sa intre cu tine in discutie. Dar in nici intr-un caz sa nu-i spui ca-l iubesti si ca mai tii la el si toate chestiile astea, deoarece la baieti nu le plac fetele care imbla din urma lor si incearca sa-i cucereasca.Aceasta este treaba lor si ei ar trebui sa te curteze nu tu pe ei.Asa ca mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma, gaseste-ti altul. Daca te vroia, erati dja impreuna. Stiu ca e greu, dar asta e

| byutzatha a răspuns:

Eu sic sa va impacati, daca va iubii
daca u o vreme nu mai insisti sa fiti impreuna el te va ruga sa fiti impreuna pentru ca is va da seama ca te iubese