| username23 a întrebat:

Hi! Rog seriozitate! Eu cu prietenul meu nu folosim prezervativul dar ne-am decis sa il folosim, si iata care e problema: el spune ca trebuie doar la inceputul actului, dar eu cred ca dupa prima data cind termina, atunci ar trebui sa si-l puna, nu dorim sal folosim tot actul. Va rog sa-mi raspundeti fara ironie. FUNDA

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Prezervativul se foloseste pe absolut toata durata penetrarii.
E aproape inutil sa-l tineti numai la inceput[cu toate ca oricand exista riscul de sarcina], daca atunci cand ejaculeaza, nu are prezervativ, cu toate ca se retrage inainte, nu ai nicio siguranta.
Daca tot va place asa mult sexul fara prezervativ, ia anticonceptionale, din amintirile mele, ai vreo 16 ani, deci e destul de ok.Mergi la medic, fa-ti analizele si ia anticonceptionale si nu te mai lega la cap daca nu te doare.
Nu stiu ce e in capul vostru, de ce v-ati apucat de facut sex, daca nu stiti nici cum se foloseste un prezervativ. Sfatul meu e sa va informati extrem de bine, asta daca nu vreti n complicatii.

4 răspunsuri:
| CrazyFrog a răspuns:

Ar trebui sa il puneti la inceput si sa-l tineti pana la sfarsithappy

| TotEu1993 a răspuns:

Buna.Prezervativul ar trebui folosit spre sfarsitul actului atunci cand el nu mai are mult pana cand termina.Atunci este cel mai important daca nu vrei sa iti apara vreo problema neasteptata adica sarcina nedorita.Bafta

| BlueHusky a răspuns:

Prezervativul trebuie folosit de la inceputul actului sexual pana la sfarsitul lui.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are absolut nici un rost sa-l folositi, daca nu il folositi pe toata durata fiecarui act sexual. Il puneti la inceput, inainte de orice atingere a penisului de vulva/vagin si il scoateti imediat dupa ejaculare.
Asa cum vreti voi, doar cresteti riscul de sarcina, deci nu are nici un rost. Nici nu stiu cum v-o fi venit o idee atat de absurda.