| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Sa incep desi e cam complicat : acum cateva luni am fost cu un baiat...toate bune si frumoase pana a aflat mama. Stiam ca o sa reactioneze urat dar il placeam si el la fel. Logic ca a trebuit sa ne despartim iar acu mama mi-a interzis sa am vreo relatie cu alt baiat! Cum sa fac sa o conving sa ma lase? Tin sa mentionez ca mama e genu de persoana usor irascibila, nu suporta sa o contrazic, trebuie sa fac doar ce vrea, toate in casa trebuie sa fie puse la punct si sa nu vada vreo scama pe ceva sau o urma pe oglinda sau mai stiu eu ce[e exigenta] ca iese tararaie si cand mai scap si eu odata din chinu asta, ma relaxez, incepe cu " Uite ca nu faci nimic","Esti puturoasa","Stai toata ziua degeaba","In toata casa e mizerie" si din astea porneste totul! Eu cu mama nu pot avea niciodata o discutie calma si daca i-as spune astea ar turba pe de'a dreptul! Acu ca am trecut a 9a imi spune in fiecare zi de 4-5 ori sa invat, sa invat, sa invat la likeu! OK frate invat ca nu s-a intamplat vreodata la vreo ora sa nu fi invatat dar ma tampeste! Afara nici gand nu ma mai lasa sa ies cu prietenii ca se gandeste " Daca ma intalnesc cu vre unu" sau mai stiu eu cesad Deci ce as putea sa fac?

8 răspunsuri:
| silviu98_2761 a răspuns:

Uite te inteleg cam asa e si mama mea mai bine sa o asculti si sa faci ce zice ea fara sa zoco nimica mai bine e asa si daca vede ca o asculti poate te lasa sa esi ca vede ca inveti bine ca o asculti si asa de bine va fi parerea mea

| catalinas_6487 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa o convingi ca conteasa si ce vrei tu, chiar mai mult decat ce vrea ea si ca nu are rost sa se enerveze pentru ca se enerveaza degeaba. faza cu invatatul... tu inveti cat poti si te stradui si daca ai si note bune cu atat mai bine. Ai deja 15 ani si cu siguranta simti nevoia sa fii cu un baiat pentru ca ai nevoie de compasiune si iubire, convige-o pe mama ta sau chiar poti vorbi cu tatal tau daca e mai intelegator sa ii spui ca esti destul de matura pentru a avea un prieten si ce face ea prin interzicearea iesirilor din casa si tot te face sa te izolezi de restul si asta nu e deloc bine si aduce numai rau si irascibilitate! spune-i ce ti-am zis! vorbim prin Pm daca mai vrei vreun sfat happy Succes :*!

| Mirela14 a răspuns:

Incearca sa faci lucruri de care sa fie mandra de tine si asa ii vei castiga si increderea. Daca nici asa nu merge vorbeste cu tatal tau despre aceasta problema daca cu mama ta nu potihee hee

| Angelofdarkness862 a răspuns:

Omoar-o si ingroap-o sub casa rolling on the floor

| Pisoi_9725 a răspuns:

Pai incearca sa porti o discutie calma prin care sa-i explici sa te lase afr' cu prietenii tai fiindca asa e foarte normal sa iesi si sa stai(iesi la 17:00-20:00) ca sa distrezi si daca vrei un iubit zii sa-l lase sa-l cunoasca, iar daca nu incearca sa-i explici tatalui tau.iar daca nu merge incearca sa-i tratezi normal si fa-le cat mai pe plac... sper ca te-am ajutat

| bogdanbocaful a răspuns:

Cam asa sunt toate mamele adevarate!

| Anakatsu a răspuns:

Ai putea sa iei o bata de baseball ii dai una in spatele capului si ai putea(daca stai la casa) sa ascunzi cadavrut sapand o groapa in mijlocul casei sau daca ai beci ai putea sa sapi o gaura in perete si sa o ascunzi acolo

daca faci asta probabil ca nu o sa te mai sacaie nimeni daca vei vrea sa iesi cu vreun baiat

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Maicata e nebuna frate vb cu taicato sa o duceti la psiholog