| ღAleKrissღ a întrebat:

Hi TPU.acum am intrat in clasa a9a si nu stiu cum as putea sa fac impresie buna, atat viitorilor mei colegi cat si profesorilor. ceva idei? Funda![scuze categoria]

Răspuns Câştigător
| Diana14_2954 a răspuns:

Buna, si eu am intrat in clasa a IX-a. Incearca sa fii tu insati. Impresia celorlalti conteaza foarte mult, mai ales la prima impresie. Nu fi fiţoasă, ca nu te ajuta la nimic, fii sociabila, prietenoasa, ajuta-i cand au nevoie, asa te vor place si se va creea o idee foarte buna despre tine. Cat despre profesori... invata bine! Fii cu mâna pe sus, mai ales in primele ore si nu fi prea timida, fii "in banca ta", nu comenta, nu deranja orele. SPER CA TE-AM AJUTAT, Diana :X

Fundita? :X

4 răspunsuri:
| Diana14_2954 a răspuns:

Buna, si eu am intrat in clasa a IX-a. Incearca sa fii tu insati. Impresia celorlalti conteaza foarte mult, mai ales la prima impresie. Nu fi fiţoasă, ca nu te ajuta la nimic, fii sociabila, prietenoasa, ajuta-i cand au nevoie, asa te vor place si se va creea o idee foarte buna despre tine. Cat despre profesori... invata bine! Fii cu mâna pe sus, mai ales in primele ore si nu fi prea timida, fii "in banca ta", nu comenta, nu deranja orele. SPER CA TE-AM AJUTAT, Diana :X Fundita? :X

| AliceIDK a răspuns:

Buna! Ai putea face impresie buna profesorilor fiind cea mai BUNA din clasa ( 9 -10 pe linie, daca poti ); Iar pentru "viitori" colegi, poti sa fi mai linistita decat in orele de curs. Observa si tu despre ce fel de subiecte vorbesc si gandeste-te si tu ce sa spui despre acele subiecte. Te kiss. Mult norocwinking

| SagaKZX a răspuns:

Si eu trec a9a si un prieten de al meu care este la acelasi liceu mi-a spus ca in general ar trebui sa stai in primele banci si sa rasp mereu.Cat despre colegi nu-ti fa probleme doar sa nu fii fitoasa pentru ca o sa te creada o pitipoanca infecta sau altceva laughing.

| wiufh a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Nimic mai simplu: fii tu insati.
Incearca sa te imprietenesti cu toti colegii inainte de a-ti alege pritenii cei mai buni, si fii politicoasa cu profesorii.
O atitudine increzatoare si simtul umorului ajuta intotdeauna.
Mult succes!
Vreau funda happy