| DAПA a întrebat:

Hi TPU!
Am 17 ani.Prietenei mele(Adriana) ii place de un baiat(Ionutz).
Intr-o zi am iesit afara cu ea, iar ionutz era cu prietenii lui.
El venea spre noi, iar Adriana credea ca vine sa o vada.
Cand a venit langa noi prietenei mele i-a sunat telefonul si a plecat, iar eu am ramas cu el.
M-a luat in brate si mi-a spus ca ma iubeste, iar de atunci ma tot intreaba daca vreau sa fiu cu el.
Stiu ca ma iubeste cum de asemenea il iubesc si eu, dar prietena mea crede ca pe ea o place.
Ce sa fac, sa-i spun prietenei mele adevarul si sa raman cu el, sau sa nu-i spun si sa renunt la el?
Vreau niste sfaturi!
Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Eu as spune sa ii zici prietei tale care e treaba si sa va puneti de acord care ia baiatul, ii explici ca pe tine te iubeste si pe ea nu, asta ii zici mai frumos ca sa nu o ranesti sa ii se para ca ii faci in ciuda... Daca taci din gur o sa se afle si dupa aceea risti sa iti pierzi prietena...
Sper ca te-am ajutat, funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

11 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Acceapta sa fi cu el si vb aman2 cu eahappy
sau spune-i ca ti-a spus ca te iubeste si tuh ti la el si daca el nu o place nu are rost sa isi mai faca sperante.

| ciresicaSiatat a răspuns:

Daca iubesti de ce sa renunti? pentru ca prietena ta are o impresie gresita? Explica-i sentimentele tale sincere,spune-i ca vrei o relatie cu acel baiat, ca si el vrea, daca iti este prietena cu adevarat va intelege asta si va fi alaturi de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Georgy_7404 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevaarat nu vei putea renuntza la el iar prietenei tale explica-i care este situatia si intr-adevar km au spus multi mai jos daca iti este prietena cu adevarat va intelege

| Agentulx a răspuns:

Renunta la el daca ti-e prietena buna ai putea ramene cu el 1 saptamana-1 luna-2 dar dupa aia s-a terminat.Un prieten bun e pe toata viata! Succes!

| Anabellasos a răspuns:

Ma o iubire este adevarata atunci cand este impartasita.
Intr'adevar pote prietena il place mult, dar daca el nu ii raspunde, acest sentinemt nu va putea creste mai mult in ea.
In schimb pentru tine asta este valabil: daca si tu si el simtiti iubire, iubirea asta fiind reciproca, va evolua.

Deci daca prietena ta tine la tine, si iti este intr'adevar prietena adevarata va trebui sa accepte asa, va trebui sa accepte ca pe voi doi va leaga ceva.

Nu trebuie sa renunti la o iubire din teama! Nu renunta la ea!

Daca iti e prietena adevarata va intelege!

Bafta!

| gaby37 a răspuns:

Te **** cu baiatul ala si o lasi pe prietena ta sa va prinda si o sa o faceti in 3.

| cypryan_3322 a răspuns:

Eu cred ca ai trebuii sa ii spui prietenei tale ca el te place si ca si tu il place.Si sa ii mai spui sa nu se supere pe tine deoarece tu vrei sa ramaneti prietene.Bafta!

| GabiStory a răspuns:

Spune-i prietenei tale si ia baiatul

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Spune-i prietenei tale ca fara nici o suparare el te place pe tine. Daca este o prietena adevarata va intelege si veti putea fi impreuna.Gandestete sa spunem ca nu ii zici.Nu crezi ca pana la urma va afla? Si ce crezi ca va spune?"Iesi cu el pe la spatele meu? Ce prietena esti u?"Compara cum va fi mai suparata daca ii spui de la inceput adevarul si poate va intelege SAU daca va afla din barfe sau de pe la colturi? Poti si sa renunti la el.Doar ca tu il iubesti... Daca vrei tine cont de sfatul meu daca nu, nu.Treaba ta eu nu te oblig sa faci nimic. Oricum BAFTA!:Xkiss (^_^)

| Aniithaa a răspuns:

Never ever ever sa te combini cu el! dar prietenei poti sa.i zici...am patit.o si in momentu de fata tot imi vine sa-i trag doua palme si un shut in fund pentru ce mi-a facut. o sa fie bineehappy funditzzzaa?batting eyelashes