| alexa_4370 a întrebat:

Hi TPU!
De la un timp prietenul meu a inceput sa-mi puna mana pe sani si fund. iar mie nu. mi place si ii zic : "numai ma..." si face intruna :" dc? dc? "si i.am zis ca nu. mi place si tot nu inceteaza angry
Ce sa fac? ce sa ii zic? niste sfaturi?
Multumesc:*

20 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, probabil nu esti pregatita pentru.astfel de intimitati...ar trebui sa ii spui ce iti place si ce nu. El trebuie sa inteleaga, poate te simti ciudat si ti-e rusine ...depinde cat timp aveti de cand sunteti impreuna si depinde ce varsta ai.
Discuta cu el si fa-l sa inteleaga ca tu nu vrei si el trebuie sa te respecte.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu-ti place pentru ca esti si prea mica si educata prea rigid si inadcvat acestor vremi! Daca nu te "updatezi", risti sa ramai si fara el, si fara cativa urmatori, pana intelegi, "te coci", si incepe sa iti placa! (eventual!)

| Razvan a răspuns:

E de apreciat faptul ca pentru cei 14 ani ai tai esti o fire rationala si conservatoarewinkingChiar daca tii la el, nu cred ca e cazul sa faci ceva ce nu iti place doar pentru a-i fi lui bine. E vreme si pentru astfel de lucruri, care ar trebui facute in intimitate si mai tarziuwinking

| TąNyą a răspuns:

Păi eu cred că vrea să se culce cu tine dacă nu vrei îi spui „ nu sunt încă pregătită pentru astea mai aşteaptă " şi dacă tot încearcă asta înseamnă că vrea doar sex de la tine.

FantaSZy.

| Acvila a răspuns:

Cred ca vrea sa te bage cat de curand in pat.Parerea mea.
I-as fii dat o pereche de palme de nu se vedea.

| viatadecacatt a răspuns:

@watchmen, chiar m-aif acut sa rad cu fza fara mainilaughing)
Pai de ce nu il lasi? doar sunteti iubiti.simte si el nevoia. daca il iubesti lasa-l sa puna mana.altfel o sa te trezesti fra el.Sincer? si mie imi face asa, dar eu il las! imi placelaughing

| Ioana2518 a răspuns:

Hei?! De ce te deranjeaza daca iti pune mana pe sani sau pe funDD?

Atata timp cat tii la el asta in cazul in care tii, accepti orice, fara sila si fara mila.

Daaca nu tii la el, atunci da`i fata mea papucii ca poate din astea te jeneaza cand iti pune mana pe fund, pe sanii.

Uneori cand iubesti cu inima, iti doresti sa iubesti si cu trupul, daca ma intelegi ce vreau sa zic.

| IrenneDrt a răspuns:

Probabil ca are si el niste nevoie, desii la 15 ani nu prea cred. Incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ca nu esti pregatita, si daca nu intelege, poate o fii greu dar renunta la el, candva va vrea sa o facetiwinking Si inca un sfat:data viitoare cand mai incepi o relatie cu un baiat, nu conteaza cati ani are, incearca sa ii spui de la inceput ce vrei si ce nu vrei sau pur si simplu ca pe parcursul relatiei NU veti intretine relatii sexuale. E normal ca la varsta ta sa te simti stanjenita dar cred ca la un moment dat (daca chiar vei tine cu adevarat la el) iti vei dorii sa il ai si trupeste, daca nu mai asteapta!
pupici!:*

| bOse a răspuns:

Te tine pe post de mascota, nu e el de vina, el e retardat, tu esti de vina ca ii permiti, spune-i larevedere.

| rosto a răspuns:

Cum adica il lasi sa faca ce vrea cu altele? laughing Pai ce relatie mai e asta? Cati ani ai tu? Dar el?

| rosto a răspuns:

Nu, nu poti. Probabil ca in el tropaie hormonii si de asta nu se poate abtine. Nu cred ca poti face mai mult decat ce ai facut deja, i-ai spus ca nu iti place, iar el se pare ca nu pricepe, sau nu poate sa se abtina. Acum, depinde de tine ce faci mai departe. Fie ii tolerezi iesirile astea de a pune mana si poate la un moment dat o sa iti placa si tie, fie renunti la el. happy

| alexandru_4652 a răspuns:

Dai papuceii happy sau spune-i sa dea o laba si sa inceteze

| AlinPlaya a răspuns:

Buna! Nu te supara, dar dc te deranjeaza? Daca era unul strain era o problema. Daca e prietenul tau mi se pare oarecum normal.
Ave!

| alexa_4370 explică:

Din moment ce il las sa faca absolut ce vrea (intelegi tu) cu alta fata...

| alexa_4370 explică:

Eu 14 el15. daca eu nu pot sa, i dau ce vrea...
pot sa il opresc sa faca ceva? raised eyebrows

| watchmen a răspuns:

Cauta un prieten fara maini laughing
acum serios, daca nu iti place cum se comporta cu tine ori se schimba ori "dispare"
parerea mea big grin

| watchmen a răspuns:

@dead.and.gone ramai datoare tongue
app daca prietena mea mi-ar face asa, eu unu i-as da papuci(nu imi pare rau ca ramane desculta) si multumeste-te ca vrea doar asta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să-ți faci prieten când o să-ți placă. Da' tu ce crezi că faci cu prietenu'? Cumpărături și bârfe?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu Monyk.
Unele gesturi pot fi chiar vulgare şi neadecvate. Nu trebuie să faci ceva ce nu-ţi place de dragul nimănui, dar să ai grijă în acelaşi timp să nu pari "mironosiţă"; tu ştii mai bine ce agreezi şi ce nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare absurd ce zicioh go on
Daca e prietenul tau normal ca vrea sa-ti puna mana pe sani pe fund
sfatu`l meu e sa-l lasi sa te atinga dar cu o limitawinking