| Guide a întrebat:

Hi TPU ^_^! deci sa incep cu inceputul` laughing. La scoala pe coridorul unde se afla clasa mea este un baiat :X... problema este ca el e mai mare decat mine cu doi ani sad. In fiecare pauza se mai uita cateodata la mine, nu`i pot uita zambetul acela minunat, ochi albastri intr-un fel "visatori". In fiecare moment ma gandesc la el, in fiecare pauza astept sa-l intalnesc... adorm cu imaginea lui in minte. love struck
Cum il pot face sa ma 'placa'? De fiecare data el sta cu colegii lui sad

poate vi se par tampenii. dar. nu stiu ce sa facsad ma ajutati, va rog? puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Intai afla facebooku lui si vezi k nu are prietena. pai treci pe langa el pe acolo stai mai apr de el. baga-l la pr pe facebook vb cu el p mess. vezi daca se uita la tine daca incearca sa vb cu tine. daca ai curaj ai putea sa te duci sa vb cu el (Sa te imprietenesti cu vreo fata din cls lui sau daca vreo pr de a ta stie vreo fata de acolo sa va duceti pe la ea prin pauze.

| Paula007 a răspuns:

Nu te place happy asa ca te sfatuiesc sa adormi cu altceva in minte. daca te-ar fi placut, ar fi venit macar o data sa vorbeasca cu tine. sau ar fi incercat sa se bage in seama undeva in lumea virtuala, in care se ascund toti timizii lumii. din ce -mi zici tu, o singura concluzie pot trage : nu te place!

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

E destul de simplu! happy

Imprieteneste-te cu el big grin
ASa am facut si eu happy si mie imi placea de un baiat pe care nu-l cunosteam, l-am vazut intr-o zi pe colidor si i-am pun o intrebare cam ca,, s-a sunat sau cat ii ceasul` sau big grin... ce clasa esti? '' big grin na` banalitati d`astea...big grin si na` dupaiaa am facut cunostintza happy

Deci daca eu am putut... poate oricine laughing

Doar trebuie sa o faci smug.

Bafta >big grin

| Guide explică:

Vad ca tu dai numai raspunsuri tampite si fara sens big grin... impusca`te!

| BuBuLetS a răspuns:

Buna, si eu sunt in situatie asemanatoare cu a ta. Cred ca cel mai bine este sa ii marturisesti sentimentele tale. Eu asta am facut, si chiar daca am primit un raspuns negativ, am trecut cu capul sus. Incerca`l sa.l uit si nu pot. Faza e ca suntem de varsta apropiata si nu putem fii impreuna.
Cel mai bine i`ai spune si poate si el te place.
Daca nu rasti nu castigi. big hug

| oanasunshine a răspuns:

@Paula007: de unde ai tras tu repede concluzia ca nu o place, poate e timid si de`aia nu vorbeste cu earaised eyebrows.
Pai, daca se uita la tine, inseamna ca cel mai probabil il interesezi si te place. incearca si tu sa te bagi in seama cu el prin chestii banale gen: hei ai vazut-o pe profa x? sau, te lovesti 'accidental' de elhappy si ii spui scuze etc si il intrebi ce clasa e, cum il cheama si reusiti sa va imprieteniti. crede`ma, am fost si eu intr-o situatie exact la fel ca asta anul trecut, si nu am facut ce trebuia sa fac si acum regret. Deci incearca sa te imprietenesti cu el, nu cred ca ai nimic de pierdutbatting eyelashes.
Bafta. :*