| ViataBateFilmul a întrebat:

E a doua intrebare care o postez.Sunt clasa a 8-a si imi place de o fata de a 7-a si nu prea stiu cum sa ii spun... si nu prea vorbim... adica mai vorbim ce faci si chestii din astea.Dau FUNDA pentru ce-l mai bun raspuns! Thx.

Răspuns Câştigător
| AEJ35 a răspuns:

OK, deci, încearca sa vorbesti mai mult cu ea. Sa te aproprii mai mult de ea. Apoi, invit-o în oras, la un suc, sau la un film! Si spune-i atunci ce simti pentru ea, dar nu adauga chestii care nu-s adevarate, ca se va prinde!winking Si nu folosi chestii gen,, Poti sa ma suni, nu-mi mai gasesc telefonul" sau,, Te-a durut când ai cazut din rai", ca nu mai merg de mult! îti urez succes cu fata big grin

6 răspunsuri:
| SlenderWomen a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta, doar ca la mine este cu un an mai mare.Deci cand vine eu lesin pe jos dar mai vorbim cand ne intalnim

| DaDyva1992 a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti mai mult cu ia ca sa o po-ti cunoaste ca sa vezi daca e genul tau sau nu...incearaca sa o inviti la o plimbare sau sa mergeti la un suc sa vorbiti ...asa o sa vezi cu e ea si daca ei ii place de tine.

| crish98 a răspuns:

Ok incearca sa vorbesti cu ea "face to face" iesi afara cu ea si incearca sa ii devi cel mai bun prieten. Apoi sa vina intrebarea ea ar trebui sa aiba incredere in tine. Probabil prin simplu fapt ca esti a 8 a este un aventaj. Sper ca te-am ajutat big grin

| TakeSloW a răspuns:

Mda, cea mai buna varianta e sa ii vorbesti frumos si apot treci direct la subiect..si daca nu vrea o iei cu frumosu si o intrebi altadata

| ViataBateFilmul explică:

E un pic mai dificil ca ea e buna rau de tot big grin. si oricum nu imi place sa fiu lingusitor. ori ii zic pe fata ori nu. si chestia aia cu invit-o la un suc sau film... imi e cam rusine sa-i spun asa f2f ca e greu... dupa aia cine stie cum aud vorbe ca sunt disperat dupa ea. raspunsul castigator il voi da peste 1zi mai multe raspunsuri va rog Thx!

| 4Lex2012 a răspuns:

Frate EXACT la fel si la mine... Io intai m am uitat pe facebook-ul ei si am facut niste commen-turi siropoase la fotografiile ei. Apoi dupa 2 sapt m a sunat si m a chemat afara sa stau cu ea, intelegi tu... (precizez : daca vr sa i faci commenturi pe FB ii scrii de parca ai fi deja combinat cu ea. ) cam atat as putea spune. nu stiu ce sa iti zic alt ceva. Iti urez multa bafta! (P.S: stiu ca pare stranie faza cu facebooku dar crede-ma da roade!)