| xmaryyyya a întrebat:

Hi TPU! sunt destul de suparata......Am o prietena foarte buna pe care sunt invidioasa deoarece are prieten. Ea e de 10 ori mai urata si rea decat mine, si o place un baiat dragut. eu sunt de 100 de ori mai frumoasa si mai buna ca ea......si nu ma place nimeni. ce sa fac ca sa ma placa si pe mine un baiat?

Răspuns Câştigător
| knoxfcsb a răspuns:

Pai nu stiu sa fii mai plina de viata sa nu fii pudica sau inchisa in tine pana mea sunt multe de zis lasa id daca vrei si vb

| xmaryyyya explică (pentru knoxfcsb):

Andradasea@yahoo.ro

44 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hotărăște-te, ori de 10 ori, ori de 100 (sau logica nu e punctul tău forte?)!
Modestia asta...! Dă pe-afară...

Cu această atitudine nici nu o să te placă nimeni.
Problema e la tine. Caută să te schimbi și să devii Om!

Și ce "prietenă foarte bună" e aia, despre care îți permiți să vorbești/gândești așa?...

| FucktheSystem a răspuns:

Pentru că ești o narcisistă plină de ea, nimănui nu îi place așa creatură.

| lauracraciun a răspuns:

rolling on the floorpoti incepe prin a fi mai modesta..degeaba esti de 100 de ori mai frumoasa daca nu stii sa te comporti cu un baiat. poate renuntand sa te mai crezi atat de "frumoasa si buna"iti vei gasi un prieten...baietilor nu le plac fetele fitoase si pline de sinewinking

| Purec a răspuns:

PAi cum sa iti explic eu. Un baiat apreciaza la o fata in primul rand 2 calitati. Sa fie frumoasa si sa fie desteapta. Acuma daca te lauzi ca esti atat de frumoasa, logic ma gandesc ca a doua calitate esentiala nu exista.

| xmaryyyya explică (pentru Purec):

Ba sa stii ca exista...sunt mai desteapta si amuzanta decat ea

| Purec a răspuns (pentru xmaryyyya):

Hai ca eu deja te plac

| xmaryyyya explică (pentru Purec):

Nici macar nu ma cunosti!laughing Cum sa ma placi?laughing

| xmaryyyya explică (pentru Purec):

Ce gluma buna...

| Annim a răspuns:

laughing laughing
laughing)
really?
Atit de mult te supraapreciezi? daca crezi ca baietii se indragostesc de ceea ce vad si fetele de ceea ce aud atunci ai nevoie de o ordine in capul tau pentru ca gindesti prosteste happy. De ce clasifici oamenii atit de crunt : frumoasa - va avea multi clienti
urita - va muri virgina laughing
---? ---
Conteaza caracterul, dar nu fata, e adevarat multi se indragostesc de aspectul exterior insa ei la rindul lor devin dese ori dezamagiti. Trebuie sa traiesti asa cum ti-a dat Dumnezeu soarta, nu te mindri cu frumusetea, daca esti frumoasa acest lucru nu inseamna ca toti baietii trebuie sa cada la podele pentru tine, SLOW DOWN, Frumusetea este doar un accesoriu pentru a impodobi personalitatea unui om dar nu pentru a obtine mai multi fani.
Pur si simplu unii au mai mult noroc :::[(:]::: daca esti genul de fata care sa-r intilni cu oricare indragostit frumusel care ii apare in cale,, atunci in pare rau ca ti-am dat acest raspuns HAVE A GOOD DAY! happy

| Elvina a răspuns:

Asta e. Impaca-te cu ideea. Mai sunt baieti frumosi pe lume.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pai nu e de mirare ca nu te place nimeni, esti prea modesta! happy

| xmaryyyya explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Asta am zis-o pur si simplu.....ca sa ganditi si voi cum arat eu fata de prietena mea, ca de obicei nu ma laud, pe bune!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru xmaryyyya):

Ia lasă fiţele ăstea la o parte şi împrieteneşte-te cu lumea, nu te mai crede tu mai importantă decat x-ulescu sau y-leana că în ritmul ăsta numai sătănel o să te mai placă, poate te deranjează ce zic dar ăsta e purur adevar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Si proasta rolling on the floor si penibila, copilaroasa?rolling on the floor daca as fi baiat ma jur ca nu as sta in preajma ei rolling on the floor

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nici ca fata n-as sta in preajma la asa specimene.I don't want to see

| Făraş a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

O cunosc si nu e deloc asa....are dreptate fata aia e nesimtita straight face si se crede ea miezu' asa cred eu ea si o alta prietena de-a meawinking daca nu ma crezi asta e laughing

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Făraş):

Nu cred ca persoana care a pus intrebarea e mai presus de "fata aia".

| Făraş a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu o cunosti ca sa stii astawinking

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Făraş):

Vad din intrebare "Ea e de 10 ori mai urata si rea decat mine, si o place un baiat dragut. eu sunt de 100 de ori mai frumoasa si mai buna ca ea...".

| Făraş a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ziceam ca nu o cunosti personalwinking nu poti sa jignesti daca nu o cunosti personal mai baiete sau ce draq estistraight face

| neutrino a răspuns:

Fa-te si tu urata, poate ai sanse mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât îţi jigneşti propria ''prietenă'', cu siguranţă tu nu-i eşti prietenă!
Încetează să mai fii invidioasă. Bucură-te pentru ea.Fii bună, fii alături de ea şi nu te mai îngrijora că nu ai prieten, sau că x, y o plac pe amica ta.
O să ai un prieten la momentul potrivit.Fii naturală şi lasă supărările deoparte.

Noapte bună.

| Numero1 a răspuns:

Esti sigura de ceea ce spui.De unde stii tu ca nu te place niciun baiat, daca spui ca esti frumoasa si draguta cine ar fi destul de batut in cap sa nu te placa, poate ca nu ai gasit un baiat perfext sau ai tu ceva ce ai deranjeaza pe ceilalti, gandeste-te ce ar putea fi ira daca nu-ti gasesti nimic defect atunci incearca cu un baiat si ai sa vezi ca te inseli.Eu unul nu cred ca prietena ta ar avea mai mult succes la baieti decat tine.

| BlaaBlaa a răspuns:

Wow... da` ce modesta esti cand zici ca esti '' de 100 de ori mai frumoasa ''. O sa-ti vina si tie randul sa ai un iubit. Doar trebuie sa ai rabdare, timpul le va rezolva pe toate. Si chiar n-ai de ce sa fi invidioasa. Incearca sa fi mai sociabila, sa-ti faci mai multi prieteni, si cine stie, poate printre acei prieteni se afla '' alesul''. Bafta happy

| Făraş a răspuns:

Uite acum te place :X

| amaliaamely a răspuns:

Hei! Deci asta e pote inc anul ai gasit biatul perfect sau el pe tine...Si stii nu e prea bine sa fii invidiasa... Daca cineva e diferita de tine nu inseamna ca e mai presus. Fata aia nu e mai presus ca tine si nici tu decat eabig grinTotii suntem egali.big grinbig grin
Sper ca te-am ajutat

| soby47 a răspuns:

Ca sa te placa un baiat este nevoie sa constientizezi ca tu esti cea urata. Apoi totul vine de la sine. Lasa, vei gasi si tu un baiat, poate nu cel pe care il doresti, poate ca va fi unul urat, ce conteaza? Important e sa-l iei de barbat. Am studiat psihologia deci stiu ce zic. FUNDA?

| NoNameNoName a răspuns:

Ha, ha! Cica "am o prietena ft buna dar...sunt invidioasa pe ea" Doamne! Esti o persoana falsa! M-am convins! Cu asta am spus tot! Nu avansez pentru ca sunt multe de spus!

| Cricutz a răspuns:

Invata sa socotesti ca un prim pas. Daca ea e de 10 ori mai urata nu inseamna ca tu esti de 100 de ori mai frumoasa laughing

| nykol112 a răspuns:

Se pare ca e inversstraight face

| xBlackRose a răspuns:

Pai,si mie mi s-a intamplat asta, incearca sa fi cat mai presus...adica,nu lasa pe nimeni sa fac misto de tine si fii cat mai smechera...A, da! si sa te comporti cu acei baieti cat mai cool, sa faci ce vor ei:*

Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| ajutorultau123 a răspuns:

Atunci de ce mai esti prietena cu ea?

| Madda86 a răspuns:

Depinde de felul fiecaruia. Daca tu zici ca ea e urata probabil e mai deschisa si mai amuzanta.Nu conteaza frumusetea ci felul de a fi.

| Alisiia a răspuns:

Fi mai deschisa, ai grija cum vorbesti de fata cu baietii [ nu injura ca nu`i frumos, nu face glume de prost gust si nu te da in spectacol ca nu iesi in evidenta ]winking Fi tu insati ♥

| 0anonim007 a răspuns:

Ca sa va luminey eu, vreau sa va spun ca acea fata aste cea in genunchi in poza profilului, iar baiatul cel in negru din poza...

| 0anonim007 a răspuns:

Cine v-i se pare cea mai draguta din poza profilului lui xmaryyyya?

| 0anonim007 a răspuns:

Si acum alta iluminare de-a mea! va spun ca acea fata arata mult mai bine la fizic decat maria... daca ar fi dupa mine niciuna dentre ele nu e o ileana-cosanzeana. cam niciuna nu sunteti cine stie ce inteligenta si nici prea amuzante. fara suparare, dar ea e mai frumoasa ca tine...
a, si apropo CE MODESTIE!

| 0anonim007 a răspuns:

Si MARIA sa stii ca nu o sa-ti spun cine sunt pentru ca asa sunt eu... RAUUUU!

| xmaryyyya explică (pentru 0anonim007):

Nici nu e nevoie stiu exact cine esti!

| Făraş a răspuns (pentru xmaryyyya):

Creq e Bogdan...:p

| xmaryyyya explică (pentru Făraş):

Mai mult ca sigur, David

| WyOo a răspuns:

Incearca sa fi tu insuti si nu te gandi ca ea are si tu nu, deoarece ce e al tau e pus departe.