| aniiledha a întrebat:

Hi TPU, va rog ajutati-ma cu cat mai multe sfaturi...am cu prietenul meu 1 an si 8 luni de zile, 1 an am fost doar iubitzi si 8 luni stam impreuna. ne-am iubit foarte mult si am crezut ca nimeni si nimic nu o sa ne desparta, cand m-a luat la el mi-a promis ca o sa ma faca cea mai fericita fata. Problema este ca stam si cu parintii lui, doi unghi de-al lui si un var, suntem in spania iar cei 3 stau pentru cateva luni. eu incerc sa ne fie cat mai bine si fac si mancare fac si curat si ii respect si familia cu toate ca tatal lui ma jigneste neeincetat am trecut peste toate pentru el, dar el nu face acelasi lucru cu mine, imi spune ca nu fac nimic in casa si ca nu-i iubesc familia si multe altele, numai stiu ce sa fac sufar prea mult, mama mi-a spus sa vin inapoi la ea dar nu ma lasa inima, prietenul meu s-a schimbat mult nu stiu cei cu el ori il influenteaza familia lui ori s-a saturat de mine, nici nu stiu ce sa cred. cand ma cert cu el si ii spun ca o sa ne desapartim spune ca bine nul intereseaza si dupa ce ne impacam il intreb ca de ce a zis aia si imi spune ca el zice orice cand are nervi. nici nu mai stiu ce sa cred, va rog ajutati-ma cu niste sfaturi, pareri orice.

multumesc anticipat.
si va rog nu va bateti jocsad

Răspuns Câştigător
| ramona_4785 a răspuns:

Familia clar il influenteaza foarte mult si este normal sa suferi cand nu ai langa tine decat pe el; cel mai bine este sa incerci sa-l convingi sa va mutati singuri pentru ca oricat de bine te-ai intelege cu socrii niciodata nu vor fi multumiti iti spun ca am patit-o pe propria piele; daca munciti amandoi atunci este posibil sa va inchiriati o garsoniera sau apartament sa locuiti separat si iti spun ca lucrurile se vor schimba asta daca isi doreste si el; nu vreau sa te dezamagesc dar daca el nu te pune pe tine inaintea familiei nu te vad bine; tu trebuie sa fii pe primul loc si nu mama sau tata, el trebuie sa vada asta sau fa-l u sa creada asta spune-i ce simti spune-i ca nu iti este bine asa, nu este normal ca tatal lui sa te jigneasca si el sa nu reactioneze in nici un fel; trebuie sa faca ceva daca te iubeste cu adevarat si te vrea langa el; eu nu pot decat sa iti doresc numai bine si daca simti nevoiea sa te descarci trimite-mi mesaj mi-ar face placere sa te ajut macar c-o vorba buna; pupici si ai grija de tinehappy

10 răspunsuri:
| Alex0194 a răspuns:

Sfatul meu este s ate intorci acasa la tine si vei vedea ce se intampla. Parerea mea este ca daca chiar te iubeste si tine inca la tine va veni dupa tine sau macar va incerca sa te opreasca sa nu pleci

| AndaWest a răspuns:

Ce sa ne mai batem noi joc ca deja isi bat ei destulstraight faceeu inteleg ca il iubesti si toate astea, dar cred ca i-ai demonstrat destul si ca ar fi timpul sa iti mai demonstreze si el.esti tanara, nu esti sluga nimanui, si el daca te-ar iubi asa mult le-ar impune celorlalti sa te respecte.mai bine du-te la mama ta, ai noroc ca e langa tine si te intelege, iar el va veni dupa tine dk chiar te vrea

| Ciresikaaa a răspuns:

Poate este si el intr-o stare mai putin placuta si de aia,
daca problema persista eu zic sa te duci acasawinking

| Angelsergiuboy a răspuns:

Parerea mea!

poate si-a gasit pe alta acolo care ii ofera nu stiu ce poate gandi el mai mult

si faza cu familia mari sanse sa fie infulentzat

ar trebui sa il lasi si sa vii acasa din cate am citit in ce ai scris tu faci prea multe pentru el si el nimic pentru tine deaici rezulta ca nu te merita

poti gasi in ceva mult mai bun care sa te si merite

asta a fost doar 1 parere decizia iti APARTINE!

| deniisa a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca el doar se foloseste de tine. Daca te`ar iubi nu s`ar comporta in felul acesta. Parerea mea este ca ar trebui sa o asculti pe mama ta si sa te intorci la ea. Chiar nu merita sa stai langa un asemenea tip care nu te merita si sa suferi pentru el. Succes.

| Doar1îngeR a răspuns:

Sincer... sfatul meu este sa te duci acasa si sa-l dai naibi oricat de greu ti-ar fi.Nu te lasa umilita, calcata in picioare de niste oameni carora nu le esti datoare cu nimic.Hai inapoi in tara si regaseste-te, refa-ti viata. EL NU MERITA!

| karina_5950 a răspuns:

Lasa-l ascultama ca bine nu are sa-ti fie.Citesc mesajul tau si ma gandesc la mine.Asa am terminat si eu relatia.Vezi -ti de drum.

| larysuca_2206 a răspuns:

Recent am trecut si eu prin ceva asemanator si il iubiam mult si chiar daca sufeream enorm cu el si nu era zi fara sa plang din cauza lui nu puteam sa renunt la el si intr-o zi am zis ca nu voi muri fara el si (app si eu imi faceam planuri de viitor cu el cam la fel ca tine ) i-am explicat ca nu mai pot sa sufar si m-am despartit de el cu toate ca mi-o fost ft greu am renuntat la el si cu timpul m-am vindecat iar acum se da la toate colegele mele in speranta de a ma face sa sufar nu mai imi pasa am trecut peste este un proverb care zice ca : Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cel care merită nu te va face să plângi. asa ca nu te merita mai sunt atatia baieti mult mai buni si demni de iubirea ta lasa-l pe acela care nu stie sa aprecieze ce are in fata ochilor, o fata care pune la suflet ca si tine nu merita unul ca el... el doar te foloseste nu te lasa folosita de el sper sa te ajute ce ti-am zis pupici si succes castiga lupta cu inima ta eu am castigat-o iti doresc tot ce este mai bun :* God Bless You >:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te desparti, daca totusi are nervi...nu stiu dupa cum am citit se pare ca are nervi foarte mari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i :ori ne mutam numai noi doi, ori plec
e si fericirea ta la mijloc
doar voi doi e altfel
e rau sa stai cu familia
ia'ti inima'n dinti si fa acest lucru