| SunnyFlame a întrebat:

Hi TPU! Voi credeti in relatiile la distanta? motivati raspunsu. dau funda~

Răspuns Câştigător
| YoYoUtZa a răspuns:

Eu cred in relatile la distanta. Dc?
Pai sunt cu un baiat de 6 luni...El fiind din Dambovita eu Bucuresti.
Si o ducem foarte bine...ma rog...ne mai certam dar amandurora ne place big grin
Ne tachinam alea alea happy
Este frumos.
Dar nu prea avem incredere unul in altul...
Si ne-am jurat ca nu ne vom despartii niciodata oricat am avea de suferit! :X

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, fiecare isi face de cap poate baiatul sau fata tine la persoana iubita si cealalta jumatate pleaca cu altele/altii si o inseala.

| katy a răspuns:

Daca aveti incredere unul in celalalt si chiar va potriviti, se poate si eu sunt de 2 ani in aceeasi situatie.bineinteles ca ne mai vedem si stam si cate 1-2 luni amandoi cand nu,ne vedem in fiecare weekend, urmeaza sa ma mut curand la el ca dorul e mare:X. deci increderea conteaza, e greu sa pastrezi o relatie la distanta insa daca interesul e din partea amandurora se poatehappy

| SpecialGirl a răspuns:

Cred in relatiile la distanta. Intr`o relatie conteaza iubirea, si daca esti nevoit sa pleci din oras/tara pentru o scurta perioada sau chiar mai mult partenerul/a va intelege daca are incredere in tine si daca te iubeste.

| CybeRAthlete a răspuns:

Parerea mea este ca nu se poate mentine fidelitatea la distanta...
bafta

| Georgiana_4310 a răspuns:

Eu una cred mai degraba vorba care spune ca"ochii care nu se vad se uita"! Asa ca nu cred in relatiile la distanta!

| cineva_9298 a răspuns:

Nu cred de ce pentru ca si eu am avut o relatie la distanta si a durat doar 5 luni

| NoName27 a răspuns:

Rezista dar tot se termina la un moment dat. Si eu am avut o relatie la distanta dar s-a terminat destul de repede, iar o prietena a avut si ea cu o relatie de 3 ani, apoi baiatul s-a mutat la 60 de km distanta. Relatia lor a mai tinut un an dar incet incet s-a racit si s-au despartit.
In concluzie, relatiile la distanta nu sunt foarte durabile

| NeverSayNever a răspuns:

Pai...parerea mea,sincer eu nu am crezut nici o clipa in relatia la distanta,dar daca exista iubire,respect si incredere, sentimentele de baza pe care mi le.a aratat prietenul meu, sa stiti ca rezista.Eu am o relatie de 2 ani, dintre care anul asta la distanta si rezista, asa ca...eu cred ca depinde si de situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cei doi se iubesc cu adevarat, atunci relatia lor va rezista, daca nu...nu
Eu nu m-am vazut cu prietenul meu d aproape 7 luni,si ink vorbim,si ma bucur ca am rezistat atata timp,nu stiu cat d fidel imi e,dar oricum nici eu nu am fost prea cuminte
In fine,vreau sa spun ca nici distanta,nici timpul,nu poate ucide iubirea adevarata, chiar mai calci si stramb uneori, tot p el/ea il/o ai in minte

| mada_2855 a răspuns:

Sunt foarte interesata de aceasta intrebare. Eu personal ma aflu intr-o postura unde ar trebui sa accept o relatie la distanta. Imi doresc din tot sufletul sa reziste. Anul viitor voi pleca la Bucuresti la faculate, iar prietenul meu este din Constanta (de unde sunt si eu). Am vorbit cu el de multe ori despre tema aceasta, el are anumite dubii ca o sa reziste spunand ca acolo o sa cunosc persoane noi si o sa ma schimb. Eu cred ca daca amandoi isi doresc cu adevarat sa fie impreuna este posibil, dar trebuie incredere deplina unul in celalalalt. Consider ca sunt o persoana care poate tine o relatie la distanta.