| gurl a întrebat:

Hmm...tocmai am avut o discutie cu un fost prieten de`al meu despre sex.Acum noi suntem amici si discutam.ne intelegem oarecum bine ideea e ca el tot ma invita la el la film.tot bate apropouri legate de noi doi.si imi tot zice ca o aventura e ceva normal si k ar tb sa ma bazez pe instinct si sa traiesc clipa.Stau asa si ma gandesc voua chiar vi se pare ceva normal sa aveti o aventura cu altcineva tinand cont de faptul ca in relatia cu partenerul va merge foarte bine.Eu zic ca nu est nevoie .asta i-am explict si "amicului" meu dar el zice ca sunt prea mica si ca mai tarziu am sa`mi dau seama ca are dreptate... oare sunt eu prea copila... ori e el obsedat de sex...straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi sunt baiat si se zice ca noi suntem mai obsedati de sex decat fetele, sa stii ca nu mi se pare deloc normal ce face el si sincer crede ca te poate vrajii ca sa aiba si el parte de sex. Poi si eu as putea sa-mi insel iubita non stop dar nu o fac pentru ca sex`ul este doar o ora, sau jumate de ora debinde de caz dar o dragoste poate tine o viata intreaga.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am 31 de ani si inca n-am inteles nevoia aventurii daca ai o relatie stabila.

| CevaNormal a răspuns:

Salut, cazul tau bate mai mult spre o atractie sexuala fata de tine, fostul vrea sa te traga in pat, dar tu de acum hotarasti soarta, te gindesti ce e bine si ce e rau...parerea mea este sa mentii distanta de fostul si sa-l respecti pe actualul...bafta

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Cred ca e el e obsedat de sexlaughing

| Cryssy a răspuns:

Daca te intelegi bine cu iubitul tau nu trebuie sa ai aventuri cu alti baieti. Nu isi au rostul...Si nici iubitul tau nu s-ar simti bine daca ai avea aventuri cu altcineva. Sunt sigura ca nici tu nu te-ai simti bine daca el ar avea aventuri cu altcineva...

| rozalia25 a răspuns:

E el obsedat si stresat de sex. Serios de ce sa arunci la gunoi o relatie frumoasa, pentru ce? Pentru o chestie de cateva minute de placere, poate nici atat? Nici cand vei fi mare nu vei vedea ca normale aventurile, mai ales daca iti pastrezi demnitatea. Daca te culci cu el, dupa o sa se laude in gura mare si o sa te considere o proasta si o cur*a. Sincer... daca prietenul tau ar avea pe alta l-ai putea ierta asa lejer. Nu prea, nu? Vorba aceea : de ce sa te legi la cap daca nu te doare?

| alessyca a răspuns:

Stai linistita parerea mea e ca tu gandesti normaltongue... el insa e cam obsedat cum ai zis si tu... spune chestiile astea doar sa te intimideze si sa cedezi... daca ai deja o relatie nu merita sa faci asta...bine parerea mea e ca nu merita sa ai o "aventura sexuala" nici cand esti singura... acum nu stiu ce sa zic ramane la alegerea ta:*

Răspuns utilizator avertizat
| Ingerasull99 a răspuns:

Ceva de genu am patit si i-o pana ne-a prins prietenul ei, inainte de a trece la actiune, dar totul a venit pe moment!

| twidi a răspuns:

Buna.
Acest baiat pare sa te placa mult(sau este obsedat de tine). Dar vezi sa nu se bage intre tine si iubitul tau mai tarziu. Poate ar trebui sa il eviti putin.Nu esti o copila pentru simplul fapt ca tu ti la relatia ta.

| realitate a răspuns:

Lol nu o face o sa te ia de usuratica sa nu vb alfel laughing nu nu nu! dupa aia o sa te arate lumea cu degetu si o sa iti zica la fel sunt multe pe centura care au plecat de la o aventura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce bun o aventura cu un tip, daca te intelegi bine din toate punctele de vedere cu prietenul? Prima data este mai greu, apoi te obisnuiesti sa inseli sau sa ai aventuri si, ce castigi? Eu zic ca ai dreptate si, chiar nu esti prea mica daca gandesti asa. Parerea mea este ca nu ar trebui sa mai accepti discutii de genul acesta cu el. I-ai comunicat parerea ta, deci ii spui ca trebuie sa incheiati subiectul acesta. Nu-l lasa sa iti mai picure otrava dulce in urechi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 45 si sunt cu sotia mea de la inceput.si nu am simtit nevoia unei aventuri fiindca viata cu sotia mea imi pare destula aventura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce ai scris pe acest site de aceasta problema inseamna ca vrei oarecum sa ai o aventura cu el...eu spun sa iti asculti inima...adica sa mergi la el si sa te simti cat mai bine.

| ake007 a răspuns:

Incearca sa te manipuleze, sa te pacaleasca. I-a coborat sangele din cap .stii tu undewinking. Nu-l mai asculta si sincer, nu cred ca iti cauta prietenia ci altceva.Lasa-l sa-si gaseasca alta fata, mai "matura", careia ii plac aventurile. Daca vrei sa faci sex/dragoste, fa-o pentru ca simti ceva, nu pentru a-i demonstra cuiva ca esti matura.

| gurl explică:

Va multumesc pentru parerile voastre.si oricum nu aveam de gand sa-i fac pe plac.si cred ca el insista atat pentru nu i-am cedat niciodata si nici n`am de gandhappy

| dory a răspuns:

Daca ai o relatie, clar se exculde o "aventura". nimeni nu insista decat daca vrea sa -si atinga un anumit scop. daca tu nu colaborezi, va inceta vazand ca nu are sorti de izbandawinking