| Sunnyツ a întrebat:

Holla! Ce mai faceti? happy
A-si avea o nelamurire...si nevoie de o explicatie.
Cine este bun si draguzt si imi explica acest citat? [ nu am descoperit cu adevarat ce inseamna, in afara de a iubi pecineva cu tot cu defecte ] :

" Pentru dragostea unui trandafir trebuie sa suporti spinii. "

p. S. dau funda celui mai explicit si complex raspuns. nu de alta dar eu pricep cam greu big grin

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Orice trandafir are spini, si cu cat e mai mare trandafiru si mai frumos, cu atat are mai multi spini. La fel si dragostea, cu cat e mai mare, mai pasionala si mai adanca, cu atat ai posibilitatea sa suferi mai mult si mai rau, care iti va trece dupa foarte mult timp. Intr-adevar, inseamna sa iubesti pe cineva cu tot cu defecte, dar mai inseamna sa-ti asumi si riscuri. Esti constient de ce-ai putea pati daca iubesti pe cineva: ai putea sa suferi, sa fii ranita, sa fii ignorata, sa ti se ia libertatea, sa te certi cu alti oameni care ai crezut ca-ti sunt apropiati doar pentru faptul ca nu sunt de acord cu relatia ta, etc. ( sau in cazul unui trandafir, te intepi ).
Dragostea e minunata, frumoasa si te face ca cel mai fericit om de pe planeta! Daca iti doresti cu adevarat sa ai pe acea persoana speciala langa tine, daca vrei s-o imbratisezi, s-o sprijini si s-o iubesti, atuncea nici n-ai sa mai vezi "spinii", o sa-i ignori si ai sa crezi ca se merita sa mai fii "intepata" din cand in cand decat sa nu mai stii acel "trandafir" langa tine!

4 răspunsuri:
| bytzy09 a răspuns:

Adica ceva de genu ca daca vrei ca o persona sa te iubeasca trebuie sa te porti frumos cu ea si sa no dezamagesti big grin pentru ca de obicei increderea se castiga greu si se pierde repede big grin funda? :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica in iubire nu vor fi doar fericiri mai sunt si greutati

| chivu90 a răspuns:

Ionut_chivu90! ti.l explic euhappy

| DragosConstantin a răspuns:

Dupa parerea mea inseamna: ca sa iubesti cu adevarat pe cineva trebuie sa-l accepti asa cum este.