| Alexandra87889 a întrebat:

Hristos a inviat! Imi place de un baiat dar nu stiu sigur daca si el ma place. Totul a inceput acum cateva zile cand am vorbit prima data cu el pe facebook( il admiram si inainte). Mi a dat cateva likeuri iar apoi m a intrebat ce fac. El e cu 5 ani mai mare decat mine si momentan e la facultate intr un oras din apropiere si nu vine decat la 2 saptamani acasa. Oare vrea ceva serios de la mine? Eu sunt foarte copilaroasa si nu stiu cum sa i atrag atentia. Ma gandesc ca daca a inceput sa vorbeasca cu mine vrea ceva...sau nu? Cum sa fac sa nu mai fiu asa copilaroasa?

FUNDA!

4 răspunsuri:
| Alemoni a răspuns:

Adevărat a înviat.
Nu, nu vrea ceva serios. Când vorbim de facebook, nimic nu e serios.
Şi eu sunt copilăroasă. De ce aş schimba asta?
Uite-te după băieţi care te acceptă aşa cum eşti. Dacă ţii la el, spune-i să vă întâlniţi undeva. De unde să ştii tu că vrea ceva de la tine dacă nu vă vedeţi? Dacă el mai vorbeşte cu încă alte 5 fete? Poate vrea doar să fiţi amici.Comunicarea online nu arată tot. Nu arată cine eşti, în cele mai multe cazuri.
Un mic sfat : Este mai mare decât tine. Caută pe cineva de vârstă apropiată, ca să nu regreţi după.

| pufoshenia24 a răspuns:

Pai mai bine i-ai recunoaste asta. vorbesc din propria experienta. mie mi-a placut de un tip si i-am zis si am avut surpriza ca si el sa ma placa. eu mai auzisem niste barfe ca m-ar placea dar nu credeam. si mi-am luat inima in dinti. Asa ca si in ziua de azi suntem impreuna de vreo 2 luni. recunoastei asta. poate la un suc ceva. Mult noroc!winking

| Alexandra87889 explică (pentru pufoshenia24):

Fiind mai mare, mi e frica sa ii spun pentru ca apoi poate o sa rada sau mna...big grin

| XxByankabubulovexX a răspuns:

Adevarat a inviat! si uite un sfat de la mine daca chiar iti place de el vb mai mult cu el pe fb si invita-l la un suc cand vine acasa, si de obicei unor baietii la place ca fetele sa fie mai copilaroase, dar nu excesiv asa ca comportate normal si cand ai sa esii cu el nu te alinta okwinking