| Jose21 a întrebat:

Hristos a inviat! Nu stiu de ce in ultima vreme parca nu pot sa ma indragostesc sau macar sa plac pe nimeni; am 18 ani si acum un an am fost placut un tip destul de mult dar nu a mai fost nici o relatie, iar acum chiar daca ma mai gandesc la el sa ma mai gandesc ca ar mai putea fi ceva nu pot si parca nici nu il mai cunosc motiv pentru care si o simpla atingere din partea lui imi e imposibil sa mi-o doresc.Intrebarea mea mai concreta e :de ce parca sunt imuna la iubire si parca simt ca voi fi singura all the time? Cum as putea cunoaste un baiat care sa fie serios de incredere etc daca eu am impresia ca toti cei buni sunt luati si rar de gasit?

4 răspunsuri:
| Jose21 explică:

Sa plac pe vreun baiat* in loc de "sa plac pe nimeni"scuze

| Jeozelin a răspuns:

Asteapta...pur si simplu asteapta, pentru fiecare fata este si un baiat.

| CoquineNoire a răspuns:

Adevarat a inviat! si eu am aceeasi problema ca si tine,dar ma gandesc ca dragostea va aparea cand ma astept mai putin, asa e, cei buni sunt rari.pe mine cel mai mult ma enerveaza ca tipele care au un baiat bun langa ele,le respecta etc,tipele respective nu-l apreciaza si vor sa se desparta, insa atunci cand dau de unul care le batjocoreste, tanjesc tot dupa cel bun.am ajuns la concluzia ca fetele care merita dragoste nu gasesc tipi buni, iar cele care nu merita au langa ele asa ceva, se plictisesc de el si ii dau cu flint.trist si nedrept. oricum, nici sa fii cu cineva care nu'ti place de dragul de a avea o relatie nu e bine, ai grija pe cine alegi si nu uita sa ceri respect etc.peace!

| undercover_4494 a răspuns:

Ai completa dreptate blabla, sunt de acord cu tine.
Picatura care a umplut paharul a fost cand am vazut o fata mergand spre cel mai rrom dintre rromi cu gandul de a-i cere numarul de telefon.
Deci si eu am aceeasi intrebare, cum as putea cunoaste o fata care sa fie serioasa si de incredere?
O sa aflu raspunsul la intrebare cand o sa vad cu ochii mei ca s-a schimbat lumea, pana atunci, numai binewinking