| anonim_8127 a întrebat:

HY! AM O MARE PROBLEMA! AJUTORRR! IL IUBESC PE SEFUL MEU CARE E CASATORIT ARE SI O FETITA.
LUCREZ PT EL SECRETARA, SUNT SECRETARA LA FIRMA LUI. PLECASEM DE LA FIRMA LUI DAR NU MI-A CONVENTI UNDE IMI GASISEM SI I-AM ZIS SA MA PRIMEASCA INAPOI. A ACCEPTAT SI SE PURAT FOARTE FRUMOS CU MINE.
CELELATLE FETE CARE LUCRAU AL EL ERAU FOARTE RELE CU MINE, MA PUNEAU PE MINE SA MATUR PE JOS DACA ERA, NUMAI SA NU MAI REZIST IN FIRMA (AVEA FEMEIE DE SERVI, DAR ZICEA,, DACA VINE SEFU SI VEDE MIZERIE...,,)
SI I-AM SPUS SEFULUI CA NU O SA MAI STAU PT CA NU-MI CONVINE, A LUAT MASURI, BINEINTELES CA APOI S-AU PURTAT FOARTE BIEN CU MINE.
EU SI SEFU NE INTELEGEAM FOARTE BINE, DAR MA INTELEGEAM FOARTE BINE CU NEVASTA-SA CARE VENEA SI SE PLIMBA PRINTRE BIROURI, PT CA NU AVEA CE FACE ACASA.
IESEAM CU NEVASTA-SA SI CU FIE-SA IN ORAS LA PIZZA, CHESTI DESTEA.
EL S-A APOPIAT DE MINE SI EU MA SIMTEAM ATRASA DE EL, PANA AM DEVENIT AMANTA LUI.
SI ACUM IL IUBESC FOARTE MULT. EL MI-A ZIS DE LA INCEPUT CA EL MA IUBESTE PE MINE DAR CA SI PE NEVASTA LUI,, AM ACCEPTAT SI ASA. CHESTIA E CA EL VREA CA EU SA FIU NUMAI A LUI ADICA SA NU AM PRIETENI.
POT SA ZIC CA DE CAND LUCREZ LA EL NICI AMICI NU AM, PRIETENE, PT CA TOATA ZIUA SUNT LA SERVICI SI CAND AM LIBER SUNT CU NEVASTA LUI, ADICA CU NEVASTA AMANTULUI MEU. NASPA NU?
MA SIMT PROST CAND II VAD IMPREUNA SI CAND SE SARUTA DE IN FATA MEA.
AM INCERCAT SA NE DESPARTIM INSA AM AJUNS SA-L IUBESC. NU-MI MAI LACE VIATA ASTA DAR DACA MA DESPART DE EL MA DA AFARA DE LA SERVICIU SI CHIAR AM NEVOIE DE SERVICIU. CE SA FAC? AJUTATI-MA VA ROG MULT

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu ai niciun viitor alături de el.
Ești deja pe locul doi sau următorul.
Bate în retragere până nu este prea târziu și nu se complică lucrurile (poate afla soția de relația voastră, poți rămâne însărcinată, etc.).
Făt-Frumos trebuie să fie liber.
Chiar dacă ești îndrăgostită până peste cap, renunță la el. Pur și simplu se folosește de tine.
De sărbători, evenimente importante din viața ta și multe altele o să constați că vei fii singură, ceea ce nu este bine de loc.
Uită-l și i-a viața de la capăt. Implicit și locul de muncă trebuie schimbat.
Nu ești obiectul lui de distracție și atât. Viața ta unde este? Te rătăcești și mai târziu te vei "bucura" cu mare fast de singurătate.
Mult succes.
Pa, pa.

24 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

U acum esti pusa intr'o stituatie destul de urata...pe de'o parte nu'ti convine postura in care esti aceea de amanta, dar nu'ti convine nici cand il vezi pe el q sotia lui! ar trebui sa te obisnuiesti q ideea k el are pe altcineva si nu va renunta la sotie pentru u! ar trebui sa iti gasesti un barbat singur numai pentru tine, deoarece q cat o lungesti mai mult q atat vei suferi mai mult! Sau dacat te iubeste q adevarat va renunta la actuala pentru tine, dar e greu tinand cont de faptul ca au si copii! TREBUIE sa iti vezi de viata ta, incerca sa pleci de la locul acela de munca! si sunt slabe sanse k el sa te iubeasca, nu poate iubi 2 femei odata!

P. S mai sunt locuri de munca!

| nicky a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi de treaba, femeia aceea si fiica lui au avut incredere in tine si tu le-ai tradat. Pune-te in situatia lor si vezi daca te-ai simti bine mai ales cand ai afla adevarul despre cei in care credeai.

| Zoombe3 a răspuns:

Eu l-as parasi. Nu pentru ca e casatorit sau pentru ca mi-ar fi mila de familia lui. L-as parasi pentru ca daca a facut-o odata, inseamna ca o va mai face. Banuiesc ca nu vrei sa te trezesti peste 5-10 ani cu copil mic si parasita ca el a gasit alta mai buna. Si m-as mai da si bine pe langa nevasta-sa spunandu-i ca el se da la mine, si eu bineinteles joc rolul de femeie lovita in aripa. devil Maamaa ce l-as desfiinta de pe lumea asta.
Cat despre job, daca ai carte de munca stai linistitta ca nu e chiar asa de usor sa dai un om afara, ii trebuie hartii peste hartii si motive, daca esti desteapta il faci sa te tina si degeaba; numai sa nu-ti semnezi tu singura demisia.

| DiMoDi a răspuns:

Marry, ce faci tu e un lucru nedemn... scurt si la obiect :... să "spargi casa" unei prietene ba să mai laşi şi un copil fără tată, e cel mai urât lucru pe care mi-l pot imagina... Şi te avertizez. viaţa NU IARTĂ! ai să păţeşti la rândul tău aceeaşi poveste! Nu cu nemernicul pe care zici că-l iubeşti ci cu altul pe care chiar îl vei iubi... fiindcă cu cel de acum, sigur nu ai să rămâi, chiar dacă-şi lasă familia de hatârul tău... lupii îşi schimbă părul, nu şi năravurile!
Tie chiar nu îţi crapă obrazul de ruşine când te văd colegele cu nevasta amantului la pizza? Măcar ai decenţa şi distanţează-te de ea! Bleah! angry

| DiMoDi a răspuns:

Măi să fie! Acu 2 zile ne-ai scris, şi deja e totul OK?! :O
În 48 de ore, te-ai şi angajat la "mătuşa", ai avut timp să şi ieşi în oraş cu prietenii şi să te şi întîlneşti "uneori" cu fostul şef... Oare de ce nu îmi vine să te cred?sad

| ShaKuri a răspuns:

Ai gresit... suporta! Fi sigura ca omu nu'si lasa nevasta doar pentru ca iti spune tie ca te iubestelaughing. mai bine. baga cateva cv'uri pe ejobs.

| yadora a răspuns:

ANCUZTA, e o problema delicata... dar eu vad cu alti ochi relatia voastra. Nu te supara dar el e constient ca nu ai unde sa te duci, a facut in asa fel incat sa te indragostesti dar el la familie nu va renunta pentru tine. Esti doar o piesa in puzzel care cand are nevoie o completeaza. Parerea mea este sa-ti iei inima in dinti si sa-ti gasesti alt serviciu indiferent cat de greu iti va fi, dar fi darza si nu te lasa prada sentimentelor, fiindca odata ce pleci ai sa vezi ca nu te mai cauta ci posibil sa te inlocuiasca. AI GRIJA DE TINE SI DE CEEA CE ITI DORESTI! CAT CREZI CA O SA FII VIOARA A DOUA? NU LA NESFARSIT...si daca el incheie relatia cat mai esti acolo te va distruge psihic.

| jani a răspuns:

Cauta alt amant...care te tine acasa in puf...amantele o duc mai bine ca nevestele nu? ce fel de amnta esti draga...nu te respecti deloc?

| mioara a răspuns:

Cautati un prieten urgent nu strca casa omului

| anonim_8127 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri. am ascultat sfatul vostru
m-am angajat la matusa mea la un magazin de haine, pana gasesc altceva de lucru.
i-am zis ca nu vreau sa ne mai vedem, cu toate ca el crede ca o sa-mi treaca si ma voi intoarce, i-am zis ca nu vreau sa mai vb si el tot ma suna. mi-am schimbat nr de tel. ma mai vede pe strada si ma intreaba ce fac ca si cand am fi tot impreuna, dar vb cu el doar daca mai e cineva langa noi, altfel il ignor.
nu pot sa traiesc toata viata asa, ca amanta, nu mai suport gandul asta, dar nici nu ma gandesc ca el sa renunte la familie, stiu ca nu ar face-o si nuci nu as vrea.
sunt tanara o sa-mi gasesc eu pe cineva.
va pup si va multumesc incaodata.
mi-am dat seama ca de fapt nu il iubesc asa mult si ca ma simt mai bine cu vechii mei prieteni, iesim la suc, in oras, e alta viata faca de cea cand ieseam cu nevasta-sa. imi place sa ma distrez cu prieteni mei si asa voi face, o sa-mi gasesc eu pe cineva sa ma iubeasca, am timp.
Va pup dulce

| anonim_8127 explică:

Pt ca ieri nu m-am mai dus la serviciu si am rugat-o pe matusa mea sa lucrez la ea la magazin. si de luni seara am inceput sa ies cu prietenii mei si sa-l ignor. azi o sa merg la matusa mea la magazin prima zi de lucru la ea. o sa merg dupa amiaza pe la 15, (schimbul 2). si l-am vazut ieri cand mergeam la matusa mea, oricum o sa-mi gasesc de lucuru, matusa mea nu are nevoie de mine la magazin dar i-am zis ca nu mai pot sa fac fata la serviciul celalt si ca nu sunt pregatita sa fiu secretara.

| albc12 a răspuns:

Punel sa aleaga inte tine si sotia sa...

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Hi ai aparut la razvan si daniwinking Dintzii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea cladita pe nefericirea altuia niciodata nu rezista. E pierdere de vreme, chiar de vei suferi un timp, nu mai sta deloc acolo, esti folosita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ai fost slaba si i-ai cedat, te pot intelege. Dar sa te prefaci prietena sotiei, sa iesi cu ea la pizza sa ii castigi increderea si pe de alta parte sa te culci cu sotul ei este ceva josnic si nu inteleg. Tradezi o femeie careia ii iei sotul. Trebuia sa stai departe de ea, daca te-ai incurcat cu sotul ei. Iar el este un mizerabil. Nu numai ca isi inseala sotia dar o pune alaturi de amanta. Il excita situatia? Se crede mare crai ca va are pe amandoua sub ochii lui? Nu ti-e teama ca vreo colega binevoitoare ii va spune sotiei? Te vor arunca afara si ea si sotul si o sa iti mearga vestea ca distrugi familiile. Cum o sa mai mergi pe strada cu fruntea sus? O sa iesi shifonata rau din incurcatura asta si iti meriti soarta! phbbbbt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este singurul serviciu din tara. poti s aiti mai gasasesti si altceva.trebuie sa te indepartezi de el pentru ca o sa ai numai de suferit, el la nevasta si la copii nu o sa renunte pentru tine care probabil nu te considera decat o secretara buna la pat si care ii satisface nevoile pe care nevasta nu le mai face.nu este singurul barbat de pe pamano sa i mult de suferit, pentru ca el o sa profite de faptul ca stie ca il iubesti.indeparteaza-te de el si fa-ti prieteni noi pentru a uita de tot ce tine de el.
aaaa. si nu uita o data ce isi insala sotia de tine nu va mai tine cont si te va insela cu prima ocaziehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mam blocat....chiar nu stiu....fiindca am impresia ca vb de mine...parca sint eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Pai dc sefu a zis ca te iubeste, de ce te-ar da afara de la seviciu? iar cu despartitu...nu stiu ce sa zic, pana la urma degeaba te desparti de el dc il iubesti, ca o sa ramai numai cu gandu la el. parerea mea este sa te bucuri de toate clipele frumoase. multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautati un serviciu prin ziare tot secretara pentru ca am inteles ca esti desteapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetito esti fraera ce inseamna dragostea pentru tine din moment ce ai acceptat firimituri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, si eu oarecum sunt in aceeasi situatie...imi e drag sefu si eu ii sunt draga si se poarta cu mine nota 10, are grija de mine, are 2 copii care ii cunosc si ii cunosc si sotia insa nu suntem prietene, si e mult mai bine, nu imi pare rau pentru ce traiesc dar nici nu ia-s permite sa imi ceara sa nu am pe nie sau sa nu ies, asta e problema mea...nu? il iubesc pur si simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, un singur lucru vreau sa-ti zic, pana la urma o sa fie fortzaaa, o sa faceti sa fie bine, o sa vezi.
dogtor ca. l.(amsterdam)

| violetadobra a răspuns:

Cauta-ti alt serviciu si apoi demisioneaza de la actualul servici - nu merita iubirea ta un astfel de barbat; e un nenorocit si cu tine si cu nevasta-sa; stai departe de barbatii insurati (se mai gasesc si barbati neinsurati) daca vrei sa fii fericita cu adevarat

| drca71 a răspuns:

Draga mea,
eu traiesc aceeasi dilema. eu cred ca poate fi si dragoste, poate fi si lasitatea barbatului de a lua o decizie.
eu am gasit la ea tot ceea ce ii lipseste sotiei.
traiesc o mare suferinta.
totul depinde de sentimentele voastre.
voi stiti ceea ce este mai bine de facut.
este o decizie cumplit de grea.
eu nu pot sa-mi clarific sentimentele de 5 luni.
este un calvar.
as dori sa gasesc femeia care sa fie compusa din cele doua femei din viata mea.
l-ai intrebat ce reprezinti tu pentru el? esti sigura ca esti amanta lui? poate ca este ceva mult mai prrofund.