| AnoAnonima0 a întrebat:

Ți-ai ierta fostul/fosta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu, cat rau mi-a putut cauza, nu as putea sa o iert, nu m ar lasa inima, si inima asta are o limita si ia

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

De iertat iert dar nu uit asa ca prefera sa stau cu el sa ma razbun toata viata sau ma lasa in pace...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

La ce te referi când spui că îl vei ierta dar te vei răzbuna toată viața pe el? Adică l-ai ierta dacă te-a înșelat dar l-ai înșela și tu la rândul tău la infinit?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu neaparat daca i-as insela sau as alege o alta cale dar e clar ca sentimentul ala de tradare nu mi-ar iesi din cap si suflet

| SG1995 a răspuns:

Fesi pe moment ma infuri si pot fi chiar violent uneori, eu tin maine sau supare, deci nu am ce ierta, daca intrebare e daca i-as da a doua unei tipe raspunsul variaza, depinde ce-a cauzat lezare relatiei respective.

| deeeaqq a răspuns:

Mă, de iertat aş ierta, dar să mă combin la loc... mnu

| HadesSs a răspuns:

Mortilor li se iarta orice laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am pentru ce sa o iert pentru ca nu mi/a facut nimic rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am pentru ce sa-l iert, nu mi-a gresit cu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de greșeala care a făcut-o ea. Aș ierta orice, dar nu aș putea să iert o femeie care m-a înșelat, oricât de mult aș iubi-o, chit că aș suferi și eu din cauza despărțirii.

| alin131 a răspuns:

Da, si asta am facut, nu numai fosta, ci si dusmanii si toti care mi-au facut/ dorit rau.

Si sper sa ii ierte si Dumnezeu si sa ii ajute sa devina mai buni si mai credinciosi.

| Otto19 a răspuns:

Nu merita, ce e in trecut in trecut sa ramana