| fanezodo a întrebat:

I-am dat follow unei fete pe care nu am cunoscut-o și a dat și ea, m-a mirat fiind ca este urmărită de multă lume și urmărește destul de puțini oameni, am început să vorbim, de câteva zile zilnic, în prima zi când am cunoscut-o i-am propus să ieșim și a zis ca iese cu fetele dar mi-a propus să ieșim ziua următoare. Ziua următoare la fel a zis ca a ajuns târziu acasă și așa. Când i-am scris ultima dată nu mi-a răspuns doar după câteva ore… a zis ca a avut treabă. De ce credeți ca nu vrea sa ne vedem? Si de vorbit vorbim destul de mult. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Poate s-a speriat puțin când un necunoscut i-a cerut din prima zi de discuție online să vă vedeți în realitate. Ar fi trebuit să aștepți câteva zile măcar, poate săptămâni, ca să îi ceri sa va vedeți. Ai răbdare, vrea să vorbiți mai mult să te cunoască mai bine să se asigure că nu ești vreun ciudat. Nu mai fi insistent, o să creadă ca vrei doar sex și de asta grăbești lucrurile, nu o presa dacă nu vrea, dovedește-i că poate avea încredere în tine. Tu dacă erai fată și îți dadea un bărbat necunoscut mesaje și voia sa vă vedeți a doua zi, devenind insistent pe parcurs, ai fi acceptat așa ușor?

| Miruna333 a răspuns:

Posibil sa nu fie interesata, poate vorbeste de plictiseala. Incearca sa-i mai faci o invitatie, dar nu de pe o zi pe alta, sa aiba o saptamana la dispozitie si dupa vezi daca baga iar scuze. Nu o mai cauta si vezi cum reactioneaza.

| adam7 a răspuns:

Cred ca se simte presata, așa ca Ai puțină răbdare și caută să conversezi fără să îi mai ceri întâlnire, măcar un timp. și discutați chestii generale, haioase, întreabă despre ea, vezi ce îi place, ce nu. după ce avansați și simte ca poate ave ai crește în tine și îi trezești interesul, atunci invită discret undeva unde i-ar aplice și ei (concert, parc, film etc)