| mcrenma a întrebat:

I-am dat un mesaj prietenului meu si l-a citit mama sa. Si erau si niste cuvinte urate. Si acum nu ma suporta, ca cica nu vrea ca baiatul ei sa umble cu fete care vorbesc urat. Si frate, nici macar nu ma cunoaste, cine sunt de fapt. Daca am zis ceva urat nu e sfarsitul pamantului. Dar el s-a certat cu mama lui pentru mine si ea ii tot spunea ca nu o respecta. Ce sa fac? straight face

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Prima impresie conteaza mai mult decat crezi tuhappy. Ai gresit! Acum lupta de 10 ori mai mult sa indrepti lucrurile si chiar sa-ti ceri iertare...Asta daca baiatul conteaza si merita!

17 răspunsuri:
| fanmichaeljackson a răspuns:

Du-te la soacra si vorbeste cu ea spune-i ca atuncia erai nervoasa si n-aveai pe cine sa te consolezi mult succes

| nobody_9468 a răspuns:

Ce cuvinte?
mhai fetita mhai nu te'a invatat mamica sa vorbesti frumos? glmtongue
nu stiu ce cuvinte i'ai putut trimite, insa cati ani are de m'ai il cearta masa ca nu vrea sa umble cu "fete rele"

adica probabil ca n'are mai mult de 15tongue, pana la urma daca nu te cunoaste nu'mi dau seama care e problematongue

baftabig grinbig grinbig grin

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Daca vrei ca mama lui sa isi schimbe parerea despre tine, atunci demonstreaza-i ca nu esti asa cum crede ea, cum a interpretat din mesajul respectiv.Incearca sa iti ceri scuze, sa ii spui ca erai in una din zilele tale proaste si pur si simplu nu ai gandit cand ai scris acel mesaj. Explica-i ca nu esti asa cum crede si demonstreaza-i asta. Ofera-i ocazia de a te cunoaste mai bine, de a-ti cunoaste parintii, sa vada ca provii dintr-o familie buna.In timp, isi va schimba parerea.Trebuie sa ai rabdare sa indrepti greseala comisa chiar de tine.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima impresie conteaza mult. ia-ti gandul. i-ai vorbit urat, si spui prieten? te pomenesti ca-l si iubesti? mai sa fie.pai tu nu te respecti pe tine insuti daca vorbesti urat daramite pe altii.fii o domnisoara nu o. fufa de cartier.ca mama lui asa te crede.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu prea ai ce face, prima impresie e deja formata si e greu sa o schimbi, lasa timpul sa estompeze aceasta greseala a ta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa stii ca ea ramane mama lui mereu si tu doar o alta femeie, din care mai sunt sute pe lumea asta. Uite, eu nu i-am adresat niciodata cuvinte urate sotului meu, nici in cele mai negre momente. Asadar, da, e groaznic ca tu iti permiti sa ii adresezi cuvinte urate partenerului tau. Si da, o mama are dreptul sa nu-si doreasca astfel de oameni in anturajul fiului ei.

| Bacemi a răspuns:

Gandeste-te cat de calma ai sta tu daca ai primi aceste vorbe din partea iubitului. Dupa imagineaza-ti in primul rand cum se simte. In ce o priveste pe mama soacra, conteaza mult prima impresie si tu ai dat-o in bara. Incearca sa vorbesti cu baiatul si sa iti ceri scuze, sa te revansezi pentru ce ai facut. Daca mama lui tine cu tot dinadinsul la aceea prima parere incearca sa faci in asa fel sa si-o schimbe. Cere multa munca dar daca il iubesti pe acel baiat vei face asta.

mira
| mira a răspuns:

Chiar nu se cuvine sa trimiti mesaje cu cuvinte vulgare. N-ai nicio scuza.

| Sniper a răspuns:

Ce sa faci? ...Sa'ti traiesti viata!
Pentru faptul ca nu te suporta masa aluia, tu acum ii mai acorzi si atentie.

| cucu a răspuns:

Pai o fata nu trebuie sa stea cu ea in gura ...decat in pat. nu este frumos sa vb urat. nu ai ce sa faci decat sa-ti ceri scuze si sa speri ca vei putea sa-i schimbi parerea mamei lui. el poate sa se certe mult si bine cu ea dar nu cred ca aveti o varsta la care sa nu depindetzi de parintzi. sincer eu nu m`as certa cu mama pentru o fata care vb urat

| fabiola a răspuns:

Totul depinde acum de el! Sfarsitul pamantului nu o fi, dar, a vorbi urat inseamna a nu-l respecta!

| radu75 a răspuns:

Prima impresie conteaza! Maicasa si a facut o impresie despre tine! Deci, intotdeauna in viata, cat vei trai, ar trebui sa nu uiti : prima impresie!

| buldog a răspuns:

Bun... exact prin asta am trecut si eu! Doar ca puterea prietenei mele de convingere a reusit sa o determine pe mama ei sa imi dea ocazia de a ma cunoaste! Si acum nu regreta ca a facut-o!
Deci daca el te iubeste, o va convinge(in cel mai rau caz la rugamintea ta) sa iti dea ocazia de a te cunoaste fara remuscari! Adica fara a porni cu ideea ca tu nu meriti, ci trebuie sa vada daca are dreptate sau se inseala. O vizita la el, o iesire in oras, o petrecere ar fi un bun prilej pentru asta!
Succes!

| mcrenma explică:

Doamne, da nu l-am jignit oamenilor pe el at wits' end. I-am povestit o intamplare si am folosit un cuvant urat! Nu i-am adresat lui nimic urat rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sp ca sa vb cu ea sa te vada ce fe de pers esti si pe urma sa ii spuna fiului ei ce sa faca si ce nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te duci si sa-i ceri iertare asta trebuie sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa. Ce sa faci cerei scuze mamei lui. Mesaj trimis de un baiat. Cum arati?