| Sabyynna a întrebat:

I-am spup ca il iubesc si a zis ca si el ma iubeste foarte mult. Apoi a zis ca nu vrea sa fim impreuna pentru ca el nu poate fi doar cu o fata odata si nu vrea sa ma vada suferind.
Astazi avea un status de dragoste si cand l-am intrebat pentru cin e a zis ca sa-l las in pace ca are treaba. L-am intrebat daca e suparat pe mine si a zis ca nu.
De cand mi-a zis ca ma iubeste si pana azi au trecut doua saptamani timp in care noi am vorbit foarte mult. Si cand eram doar noi doi se uita in ochii mei si ma lua de mana.
Eu m-am gandit sa ii zic ca daca ma iubeste sincer si din inima pot sa trec peste faptul ca nu poate fi doar cu cineva si sa fiu cu el chiar daca mai e cu cineva, atat timp cat cealalta fata e doar o distractie.
Am doua intrebari:
1.De ce credeti ca s-a comportat asa astazi cu mine?
2. Credeti ca ar trebui saii spun ca sunt de acord sa fiu cu elchiar daca mai e cu alta?

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Daca ai orgoliu in tine si te consideri o fata adevarata in nici un caz sa accepti acest compromis! Dar tu ce esti a cata rata la caruta? Hai mai gandeste un pic asa ii poate spune si celeilalte si ma intreb atunci rolul tau in aceasta poveste care e? Nu ai un EU al tau? asa de mult de desconsideri sa accepti asa ceva? ce e singurul baiat de pe planeta sau maine mori si vrei sa ramai cu el utima clipa? Nu vezi ca nu are suflet si face misto? Doar un badaran ii poate zice unei fete ca el mai vrea sa fie si cu x si y! Te rog sa ai inteligenta si luciditatea necesara sa il lasi sa se tot duca si sa isi recastigi atuul tau de fata! Ce au intrat zilele in sac? vei vedea ca va veni el si BAIATUL care sa te faca sa il iubesti si el sa aprecieze sensibilitatea si frumusetea ta interioara, sa te iubeasca asa cum meriti! Iar acest individ zi-i sa isi faca ceva singur si sa te lase in pace ca e un imprastiat care nu stie nici cum il cheama! Multa bafta! Ai grija de tine!

| Masacven a răspuns:

Daca faci ce spui la punctul 2, n-ai sanse la el.
Daca stie ca te are cand vrea el, scazi enorm in ochii lui, si te va tine doar de rezerva (fata la care sa vina cand se desparte de altele).
Cel mai bine, da-i next.

| kakolukia a răspuns:

Deci o sa-ti raspund la intrebarile tale scurt si la obiect:
1. Pentru ca nu te iubeste si te vrea doar pentru sex si atunci cand l-ai intrebat de status, statusul era 100% pentru altcineva altfel nu ti-ar fi zis sa-l lasi in pace...
2. Daca vrei sa suferi spune da, dar daca vrei sa nu suferi si sa fii fericita sa nu zici NICIODATA da deoarece el vrea doar sa profite de tine nu sa aiba o relatie serioasa.
Sper ca te-am lamuritbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dar eu cred ca baiatul te apreciaza, de altfel ar fi inceput o relatie cu tine si te-ar fi inselat fara ca tu sa stii pina in cazul in care vei afla. Iti spun eu, accepta mai bine sa fiti prieteni si nu-l constringe, el singur va veni la tine daca te va vrea in viata lui )

| AndreiSL a răspuns:

Mai ew pot sa-ti raspund decat la intrebarea 2 in primul rand daca tear iubi cu adevarat ssar desparti de acea fata pentru u dar el na facut'o asa ca mai bine uital chiar daca il iubesti (nu concep faza cu te iubesc si el e ink cu alta ) sau ai mai putea sal saruti asa din senin si dupa aia vezi cum reactioneaza deci funda:O3