| georgy_6583 a întrebat:

I-au anticoceptionale de aproape un an.si o fac cu prietenul meu neprotejat. exista riscuri sa raman insarcinata chiar daca i-au regulat anticoceptionalele?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca exista riscuri, fiindca trebuie sa stii ca nu exista nici o metpoda contraceptiva 100%. Daca le iei anticonceptionalele regulat si nu iei niciodata antibiotice, riscul este foarte mic (in jur de 1 la 1000).

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Exista, dar sunt foarte foarte mici... cam 1-2 %... Si asta se intampla de obicei daca dereglezi orele...

cami
| cami a răspuns:

Poi. daca nici macar prezervativul nu este metoda 100% sigura.deci exista sanse, putine, dar sunt.

| Mya a răspuns:

Sigur nu!

Janina
| Janina a răspuns:

Nu

| amberjuly a răspuns:

Nu exista metoda 100% sigura... decat abstinenta sau infertilitatea...Pt siguranta maxima poti folosi doua. Pastilele anticonceptionale sunt, intr-adevar f eficiente.

| bibitza a răspuns:

Nuwinking

| smooth a răspuns:

Daca sunt luate rgulat clar nu trebuie sa-ti faci grijihappy

| buburutza a răspuns:

Deci mie mi s-a intamplat sa raman cu tot cu anticonceptionale luate la ore fixe si bla bla bla. Apoi a trebuit sa fac avort si de atunci nici nu mai folosesc.

| sigmanet a răspuns:

Nu. Pentru asta sunt anticoceptionalele.

| Me,myself & I a răspuns:

In nici un caz nu ai sa ramai insarcinata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija nu e sigur 120%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca daca inveti sa pui cratima corect nu mori happy

| georgy_6583 explică:

App nu le iau chiar la ore fixe.big grinbig grinbig grin dar nu depaseste 12 ore.big grinbig grinbig grin.

| jose a răspuns:

Nu exist acest risc