| rita a întrebat:

Iau marvelon 28 de la planning. pentru cei care stiu cum e folia de 28. as vrea sa stiu daca pastilele mici (ultimul rand) protejeaza la fel de bine. daca intretii actul sexual inainte de menstruatie adica... ii rog pe cunosktori sa-mi rasp. va rog!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca o concluzie, desi s-a spus cam tot ce trebuia. De cand incepi sa iei primul blister de pastile (cam de pe la a 7 a pastila) si pana la prima menstruatie pe care nu mai iei pastile esti protejata la maximul pe care il ofera pastilele (in jur de 99, 90%)

| otypa a răspuns:

Stai linistita nu te mai stresa ca si cu alea mici esti protejata.

| rita explică:

Perfect! va multumesc mult mult mult mult mult! :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastilele mici ( ultimele 7 ) nu contin hormoni, sunt placebo, adica le iei doar pentru. a nu pierde sirul pana la folia urmatoare.De protejat, te protejeaza cele 21 de pastile initiale, daca le-ai luat cum trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu siguranta esti protejata si in tim ce ei ultimele 7 pastilute.nu trebuie sa iti faci probleme.dozajul de hormoni din fiecare pastiluta este facut in asa fel incat sa iti ofere protectie impotriva sarcinii atat cat este posibil.nu trebuie sa iti faci griji.deci,sa nu iti treaca prin cap sa nu le iei pe ultimele 7 ca...adio protectie!

| valeria21 a răspuns:

Daca le ei bine nu are treaba...