| DoriB20 a întrebat:

Ieri am aflat de ce iubitul meu nu considera sexul cu mine asa important.Mi-a spus ca e dependent de masturbare si de filme porno...A fost un soc pentru mine, nu am reactionat urat sau ceva dar m-am decis sa nu-i mai scriu sau sa raspund la mesaje ca sa vad daca i se face dor de mine.Deja nu mai suport, simt ca nu ma mai iubeste.Imi spune mereu ca ma iubeste si face tot felul de lucruri pentru mine dar sunt chestii"extra" sa zic asa pe care eu le astept de la el si nu le primesc.(de ex mi-am lasat periuta de dinti la el dar el nu se sinchiseste sa vina cu masina sa mi-o aduca la mine acasa pentru ca nu stam impreuna.Sau,mi-a zis aseara ca nu vrea sa doarma cu mine,l-am intrebat frumos de ce si a zis ca nu stie dar nu vrea, nefiind suparat.Atunci am explodat.M-a condus acasa si el mereu urca cu mine pana sus.Acum, face:"vrei sa mai urc?" cu o voce plictisita. Poate sunt eu nebuna dar ce e cu el sau e ceva cu mine?

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Parerea mea e sa stai cu el la o cafea serioasa.
Si sa va decideti impreuna, nu tu de capul tau.
Cand o sa intelegeti ca degeaba o faceti pe suparata ca nu va ajuta cu nimic si nu va rezolva problemele.
Vorbeste cu el, personal.
Intreaba-l daca mai vrea ceva de la tine, de la relatia voastra.
Iar faza cu periuta mi se pare ceva copilaresc.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A ajuns sa se autosatisfaca si nu mai are nevoie de tine

| RAY a răspuns:

Tu esti in poza?

| doctorandus a răspuns:

Serios? Orice barbat care consuma pornache ar prefera o femeie frumoasa din realitate celor de pe ecran.

E ca si cum ai alege intre delicatese la restaurant si covrigi (banii nefiind o problema).

| Freya1 a răspuns:

Depinde cat timp aveti impreuna daca e ceva de lunga durata poate s-a plictisit ei mai au momente din astea in care se rezuma la strictul necesar cu gandu ca asta inti doresti si tu.Nu mai da atentie lucurilor marunte si nici nu mai e foarte atent la tine. Daca e ceva de putin timp poate vrea doar sex si o data ce a obtinut nu ii mai pasa.

| Emilian65 a răspuns:

Lucrurile aste trebuie sa-ti dea de gandit ca el ori s-a plictisit de tine si vrea o alta fata, ori a gasit alta fata cu care se simte mai bine.

| pacalaandrei123 a răspuns (pentru Emilian65):

Esti prost? daca e dependent de masturbare atunci sexul cu o fata(cu oricare) este egal cu zero.

| Dragosdoar a răspuns (pentru pacalaandrei123):

Cred ca tu esti mai prost.Sigur te ai luat dupa Virgiliu gheorghe un pseudo-biofizician

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii mai pasa de tine. Altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labagiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păcat de modul cum arăți că eşti cam dusă cu pluta tu aşa.
Cât despre el NEEEXT.Ar cam fi timpul.

| Dragosdoar a răspuns:

Cred ca s-a plictisit de tine laughing Incheiati socotelile si ramaneti pe pace

Răspuns utilizator avertizat
| Deserth a răspuns:

Sa nu te superi dar, nu te iubeste, asta e clar

| pacalaandrei123 a răspuns:

Din cate am inteles e dependent de filme porno si masturbare.
Ideea sta in felul urmator e si normal sa se plictiseasca de tine daca se masturbeaza.Am postat acum 2/ 3 zile o intrebare despre consecintele masturbarii intr o relatie si parerea majoritatii a fost negativa. Daca nu face un compromis pentru tine si renunta la masturbare asta il va determina sa continue si sa nu mai vrea acte sexuale cu tine, ceea ce e rau pentru ca de obicei femeiile intr o relatie tanjesc dupa romantism, lucru pe care barbatii nu prea il fac decat in schimbul unei "parcari a trenului in gara".Unu la mana doi la mana incearca sa l determini sa se schimbe nicidecum sa l pedepsesti cu teste pe care le faci gen sa nu i raspunzi la mesaj.Sa sti ca barbatii in mare parte nu inteleg nici macar mesajele trupului de la o fata care doar incearca sa le atraga atentia,da altminteri sa treaca testele tale!
Convinge l deci sa se schimbe,incearca uite sa i spui ca dependenta de masturbare afecteaza neuronii, sperma care o elimini afecteza corpul deoarece in sperma exista fier, fosfor, calciu, alte minerale INDISPENSABILE OMULUI etc
Aratai ca masturbarea in exces este rea si astfel poate pana la urma il vei convinge.P.s. Si eu am fost obsedat de masturbare si nu m-am oprit pana n am observat ca asta inlocuieste IN TOTALITATE PLACEREA SEXUALA PENTRU O FATA! Daca nu se schimba du l la doctor operatie, medicamente antidependenta etc. Daca nici asa da i papucii.

| Dragosdoar a răspuns (pentru pacalaandrei123):

Ooo,ia stai o leaca. Deci in sperma exista fier, fosfor, calciu si alte minerale da? Si dupa tine asa, asta nu s ar elibera si in timpul actului sexual cu o femeie, nu ar trebui sa aiba aceleasi consecinte? ce explicatie aduci pentru diferenta dintre ejacularea intr o femeie si in mana?