| Doremifa a întrebat:

Ieri am avut ultima zi din menstruatie, azi contact sexual neprotejat unde un pic de sperma a ajuns inauntrul vaginei, insa foarte putin, e posibila sarcina?

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da este foarte mica posibilitatea sa fii gravida.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu e posibilă o sarcină în cazul ăsta. Stai liniștită și ai grijă pe viitor.

| RaulMA a răspuns:

Nu va inteleg cum puteti fi atat de neatenti uni..Cu asa ceva nu te joci..sunt sanse destule sa ramai insarcinata, pentru siguranta ta fa un test de sarcina, sa speram ca nu e vorba de o sarcina. Aveti grija pe viitor. Daca un singur spermatozoit ajunge unde trebuie sa ovuleze..ai belit-o..deci sunt sanse..Depinde si cat de inauntru a ajus.Trebuie sa ajunga foarte adanc sa fie unde trebuie gen..Insa daca stam sa ne gandim, uni se chinuie sa faca copii si partenerul isi da drumul cu totul in ea, sunt sanse sa scapi, dar sunt sanse mari si sa ramai, fa un test mai bine iar pe viitor mai mare atentiea!

| Jonas94 a răspuns (pentru RaulMA):

Bă, de ce sperii fata? Dacă un singur spermatozoid ajunge, bla-bla. Ca sa ajungă din vagina în uter, le ia și 5 zile, de cele mai multe ori, sunt uciși de mucoasa vaginală acidă, mediul lor propice fiind cel alcalin.
La a doua zi după încheierea menstruației nu are cum să rămână. Testat personal!

| RaulMA a răspuns (pentru Jonas94):

Nu o speri, desteptule, i-am zis ca oricat de puţin a curs este posibila o şansă de a rămâne, faza cu 5 zile, ce naiba, fac un km sa ajunga? Se mişcă destul de rapid. Citeşte si tu pe niste siteuri de doctori vezi ce zic. Nu trebuia sa Faca ceea ce a făcut, e imatur. Nu ea e de vina, el e. Trebuie făcut un test de sarcină neapărat.

| Jonas94 a răspuns (pentru RaulMA):

Am citit, și numai abureală. Spre deosebire de mulți mușterii care vorbesc pe aici, eu vorbesc din experiență, nu din auzite.
Și eu am ejaculat la prima în prima zi după ce s-a terminat menstruația, și ghici ce, totul a venit la timp, cum trebuia.

| andreeacc22 a răspuns:

Sansele sunt FOARTE mici, tinand cont ca nu esti in perioada de fertilitate ridicata. Fa un test de sarcina peste 2 saptamani ca sa-ti calmezi orice neliniste, insa este improbabil.