| ramona09 a întrebat:

Ieri, de curioasa, mi-am introdus un obiect de vreo 10 cm, m-a durut putin dar nu mi-a curs sange. apoi, mai adanc nu am putut sa-l introduc, ca ma cam durea si nu mai prea mergea. Ce inseamna asta?thinking mai sunt virgina? Urgent!sad va rog

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Probabil ai ajuns pana la colul uterin! Adancimea normala a vaginului este intre 8-12 cm! Deci nu mai avea unde sa intre mai mult, daca nci macar nu erai excitata! - situatie in care, vaginul se mai alungeste putin si se mai dilata!

Daca mai esti virgina nu putem noi sti, dar daca te examinezi in oglinda, asezata pe spate, cu picioarele departate, poti vedea daca himenul iti mai este intact! (compara imaginea cu cele ce le poti gasi pe net!). si ai mare grja cu ce faci si bagi acolo, ca te poti infecta foarte usor!

Mare mare atentie la igiena locala, manuala si generala!

| paramore a răspuns:

RainBow vai de capu meu, nu mai esti virgina daca s-a rupt himenul!
si u fata esti cu capu daca faci treburi din astea ''de curioasa''

| Demo8k a răspuns:

Da. Virgina esti pana la actul sexual.

| RainBow_2697 a răspuns:

Virgina esti pana in momentul actului sexual.
Daca iti rupi himenul singura, esti virgina.
E nevoie de un baiat sa te dezvirgineze.

| lovehurts a răspuns:

Virginitatea inseamna sa nu ai contacte sexuale cu o alta persoana indiferent daca e fata sau baiat, chiar daca tiai rupt himenul nu inseamna ca nu esti virgina... majoritate persoanelor o sa iti raspunda ca nu mai esti si o sa faca misto. te rog sa nu pui la suflet si sa citesti in dictionar ce inseamna sa fi virgin. pana la urmawinking masturbarea e normala atata timp cat este igienica. si durerea pe care ai simtito este pentru ca himenul tau nu era rupt si obiectul pe care l-ai introdus a fost prea tare si ti la ruptwinking

Te rog sa nu iti faci griji
Cu drag,
lolly

| Nik a răspuns:

Virginitatea inseamna sa nu ai contacte sexuale cu o alta persoana indiferent daca e fata sau baiat, chiar daca tiai rupt himenul nu inseamna ca nu esti virgina... majoritate persoanelor o sa iti raspunda ca nu mai esti si o sa faca misto. te rog sa nu pui la suflet si sa citesti in dictionar ce inseamna sa fi virgin. pana la urma masturbarea e normala atata timp cat este igienica. si durerea pe care ai simtito este pentru ca himenul tau nu era rupt si obiectul pe care l-ai introdus a fost prea tare si ti la rupt

Te rog sa nu iti faci griji

| ramona09 explică:

Si de ce nu mi-a curs sange?:-s este posibil sa imi fi rupt himenul si sa-mi fi curs sange acu catva timp, cand mi-am introdus un o. b., dupa care am simtit o durere.thinking si l-am scos.
Si, inca cevablushing cand o voi face prima oara cu un baiat, ma va mai durea? Va curge sange oare? El isi va da seama ca nu am mai avut contact sexualconfused?