| niko a întrebat:

Ieri m.am despartit de prietenu' meu cu care luni faceam 1 an pe urmatoarele motivesickde 1 luna si ceva refuza sa ne intalnim pe motivu' nu am bani
-tot km de 1 luna si ceva nu prea mai vorbeste cu mine. si daca il bag in seama ori imi vorbeste in sictir ori nu vorbeste cu mine decat daca il trag de limba...
si ma rog in seara in care i.am dat papucii am vorbit mai mult eu. dfpt numai eu am vorbit... si a 2. a zi l.am anuntat ca nu mai suntem impreuna.
Si na ca sa nu ii dau eu papucii si el sa nu zica nimic a inceput sa imi reproseze ca sunt stresanta si posesiva...
Si azi a vorbit o colega de. a mea cu mine la care el s. a "plans" ca vai ca nu am bun simt si ca am probleme cu capu'. asta pentru ca s. a luat in gura cu mine si eu ii vorbeam in cel mai mare sictir si lui nu ii place asta. si colegamea i. a sps na sa ne impacam ca am fost 1 an si pentru toate momentele frumoase din relate sa ne impacam. Si el i. a sps daca vreau sa ne impacam trebuie sa ma rog de el...
Eu nu vreau asta... dar vreau sa il aduc inapoi intr. un fel dar NU ASA decat sa ma rog d el pentru o sansa mai bine lipsa...
Si vreau sa va intreb pe voi cum ati proceda? Daca ma port cu el cu indiferenta rezolv ceva? El stie ca imi pasa de el dar pnm...
HELP ME! Decat sa raspunde. ti la intrebari prostesti gen: daca te cheama ca pe mine iti dau funda mai bine raspunde la o intrebare si ganditi.va ca ajutati o prsoana:*:*
MULTUMESC love struck

15 răspunsuri:
| Nicky29 a răspuns:

Pai lasa sa mai treaca timpu putin daca chiar te iubeste sigur te va contacta el asa fac toti baieti.

P.s laughing bun exemplu cu intrebarea prosteasca ma prapadesc de rasrolling on the floor)

| niko explică:

Drub... am scris asta in 2 minute ca ma grabeam nu am mai stat sa citescwinking

| Beatrice_5716 a răspuns:

Sincer, sa te rogi de el ar fi o mare prostie. Dupa ce am citit ceea ce i.a spus el colegei tale am tras o concluzie mai putin fericita. Nu cred ca baiatul acesta are sentimente foarte sincere fata de tine [serios acum, nu ii persoanei iubite ca trebuie "sa se roage de tine"]. Daca el iti vorbea in sictir sau chiar nu iti vorbea deloc nu cred ca merita atentia ta. Stie ca iti pasa de el si exploateaza asta la maxim, iar cu santajul emotional nu se ajunge prea departe intr.o relatie. Incearca sa vorbesti deschis cu el sa vezi ce poti rezolva iar daca tu simti ca poti salva relatia acorda.i inca o sansa [doar daca asta te face cu adevarat fericita]. Sper ca te.am ajutat. Succes si sa imi spui cum ai rezolvat problema :*

| LUuuuci a răspuns:

laughingSalut! Sti mereu cine e prostu?, ala tare de cap si care pana nu e putin fudul nu e fericit! Si sti mereu cine e desteptu? ala care cedeaza primul! Fa tu bine si incearca sa-i spui ca nu e bine ca v-ati despartit si daca nu o sa accepte fa bine si cauta pe altcineva! Din 2 pietre tari nu iasa decat scantei. daca nu se lasa nici unu moale nu va iesii nimic pentru ca amandoi veti fi cu nasu pe sus!

| pisi1793 a răspuns:

Pai,cum sa iti sp.eu sunt cu cineva de aproape 2 ani. poate ca da,are dreptate:esti povsesiva, esti cum zice el.dar a facut ceva ca sa nu mai fii asa? esti asa din cauza lui, findca el ti-a dat motive.sincer.si vrei sa il aduci inapoi? chiar ai de cand sa il crezi? ca din cauza asta v-ati despartit? ca esti tu cum esti? total gresit.da, e o relatie de un an.ok.dar sa iti pun eu niste intrebari:de cand ai fost cu el, sau pana mea.probabil ca ai mai cunoscut baieti nu? ca nu ai stat inchisa in casa.ai cunoscut vreun baiat care sa iti zambeasca intr-un mod aparte? da nu sa il completeze pe prietenul tau? daca intr-un anumit mod, ai tinut minte zambetul acela, inseamna ca pur si simplu nu simti nimic pentru iubitul tau.si nici nu e necesar sa il mai ai iar. daca te iubeste, te cauta oriunde si face orice pentru tine.parerea mea.pacat sa iti incalci orgoliul. daca raspunsul meu te-a ajutat cu ceva, imi dai un mesaj.sau iti las id meu sa mai vb pe mess.

| eusiatat_9429 a răspuns:

Parerea mea este ca nu tine la tine cu adevarat, iar reprosul cu banii este un motiv prostesc, cam de gradinita. Sincer cred ca el cam asta vroia de fapt, sa va despartiti, dar nu stia cum sa faca. Partea cu plansul la prietena ta, este un joc murdar prin care vrea ca el sa iasa basma curata, iat tu oaia neagra. Prin indiferenta o sa te poti convinge dac tine la tine sau nu, in mod normal ar trebui sa te caute el dupa un timp si sa incerce sa vorbeasca cu tine incercand sa lamureasca lucrurile. Daca nu o sa te caute inseamna ca e valabil ce am spus prima data. baftawinking

| BaNnGi a răspuns:

Aooleo saracia pamantului
cine se crede ma ala?
fat-frumos?laughing
mai bine nu-l mai bagi in seama incearca sa-l uiti
du-te.iesi cu amicele tale. distreaza`te ca ai sa-ti gasesti u pe altul care sa te meritehappy

Mult succes! :*

| 6ase6ase a răspuns:

Mo' nu trebuie sa te rogi d el, adica pur si simplu sa ii zici daca vrea sa va impacati. si daca face pe indiferentu si nu zice nimic sau ca nu stie. il lasi asa, nu ii mai zici nimic si ai sa vezi ca tot el o sa se'ntoarca la tine. cat de curand. merge de fiecare data b-) succes!

| Bianca1997 a răspuns:

Eu una nu mi-as mai bate capul cu el.Dar totusi ia-si spune ca daca nu ma accepta asa cum sunt enervanta sau ce ai spus tu nu are rost sa continuam.

| ViseInCulori a răspuns:

Daca te iubeste, te cauta.happy

succes!

| RoaRxDD a răspuns:

Ce intrebari straight face I-ai dat papucii, gata, s-a terminat, copila aia de ce se baga in relatia voastra? Vezi-ti copil de treaba straight face Mori acum fara el, suferi pana in adancul adancurilor.
Doamne fereste cu asa copii.
Intrebari prostesti? Sincer tare as vrea sa raspund la una.
Nu te-a ajutat mai nimeni pana acum si sper sa nu o faca, esti praf. big grin
Nu ma uri, imi spun parerea. Apropo, invata sa scrii, am citit jumatate din ce ai scris deoarece am inteles un mare SHIT big grin

| BrunetzykaTha a răspuns:

Pey in primul rand daca tinea la tine nu zicea ca n-are bani sa va intalniti etc... daca te iubea cu adevarat ori ca navea bani ori ca avea facea tot posibilul sa va vedeti si din tot ce ai spus tu cred ca avea pe altcineva in secret ...deki chiar nu ar mai avea rost sa va impakati.adk sa nu ma intelegi gresit. dar nu esti roata de rezerva a lui. si daca tot vrea sa va impakati nu il ierta din prima.mai lasa-l putin sa-si dea seama ce insemni u pentru elwinkingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica cum? la intrebari prostesti? pot sa-ti spun ca voi nu aveti nici un fel de relatie.nici macar de amicitie.cum as proceda eu? pai eu nu pastram astfel de relatii.si la primul semn de figuri sau intalnire cu altii ...la revedere.fiindca eu eram corect.ma implicam sincer.nu aiurea asa sa ma aflu in treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat o sa iti simta lipsa si te va cauta el
Iar daca nu, treci mai departe chiar daca e greu
Dar gandeste-te ca se despart cupluri dupa 5-6 ani si daca stam sa privim asa problema 1 an nu e chiar asa mult
Nu il cauta si fa pe inaccesibila, daca el chiar tine la tine va face tot posibilul sa va impacati
Iti doresc bafta!

| madalina_6034 a răspuns:

Mai lasa-l putin si de cate ori va int pe strada si mai stati de vb ca amici poarta-te cu indiferenta nu-i acorda atentie, nu-i arata ca il iubesti