| ema_2625 a întrebat:

Ieri seara a venit sa ne intalnim ca de obicei baiatul despre care va tot povestesc.Am stat de vorba cu niste prieteni si apoi trebuia sa mergem acasa.Pe drum se intalneste cu alti prieteni ai lui si se intind la vorba.Eu ii tot ziceam sa mergem ca imi era somn dar el imi zicea ca mai stam.Eu m-am simtit ignorata si am mers sa stau pe o banca pana terminau vorba. Din intamplare am auzit ca prietenii lui il tot intrebau daca a venit el sa ma astepte la intalnire, ii propuneau sa mai stea de vorba, tot ca sa ma cert cu el. El le-a zis ca a venit sa ma ia, iar pe mine m-a tot deranjat ca eram subiect de discutie.Atunci am mers frumos sa ii zic lui ce tot are de discutat cu prietenii despre cum s-a intalnit el cu mine si ca daca nu avea placere de mine ca sunt in plus din moment ce se intinsese la vorba cu ei nu trebuia sa ma faca sa ies cu el.Atunci el imi zicea incontinuu ca nu a zis nimic cu rea intentie iar eu ma contraziceam cu el.Atunci de fata cu ei mi-a dat o palma, iar cand l-am intrebat de ce a facut asta mi-a zis ca din cauza mea ca i-am zis ca ma discuta pe mine, ceea ce el nu ar face niciodata.Atunci eu nu m-am lasat mai prejos si l-am pus sa-si ceara scuze, dar orgoliul nu l-a lasat sa faca asta cu voce tare, decat a rostit niste cuvinte de parare de rau ca a facut asta foarte incet.Atunci eu nervoasa am inceput sa-l fac sa se simta prost in fata prietenilor lui, ca nu suport sa ma calce cineva in picioare.Cand am ajuns acasa a recunoscut in fata mea ca a gresit si ne-am impacat, dar mi-a zis sa am incredere in el, iar eu i-am spus ca m-a facut sa ma simt in plus si o fata usoara in fara alora. A cui este vina? Ce ar trebui sa fac? Am procedat corect? Ma iubeste, din moment ce ne-am impacat, mai ales ca si eu i-am intors-o prin cuvinte jignitoare?

10 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Baietii care lovesc nu merita iertati, daca te iubeste siar fi cerut scuze in fata prietenilor dar na facut chestia asta pentru ca sa nu cada de fraier in fata lor, scuze dar nu merita sa mai fii cu el, sunt o multime de baieti care tear respecta mai mult ca el, si cum sa mai zis daca te-a lovit o data o sa mai faca asta de mai multe ori.Sa fii fericita!

| shtephie a răspuns:

Yo nu l'as ierta! In primul rand ca vb cu pr lui si te ignora si in al doilea rand cu palma! Daca a apucat sa-ti dea o data fii sigura ca se va repeta!
Draga mea, sincer, nu te merita! Te va face sa suferi incontinuare!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Ai procedat bina dar poate el nu soa cerut iertare atunci ca se simtea prost fata de prt lui dar poate in sufletul lui si-a dat seama de ce a facutwinking

| alone a răspuns:

Da t iubeste dar se pare ca si u esti un pk cam impulsiva

| Ady93 a răspuns:

Eu zic ca a fost greseala lui, nici eu nu as suporta sa ies cu cineva ca dupa aia sa fiu ignorat, iar chestia cu palma mi s-a parut complet nepotrivit. Cred ca ai procedat corect si cred ca si el a invatat un pic ca tu sa ai prioritate in fata orgolilui lui.

| anananana a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa il faci si tu de ras sa vada cum te.ai simtit tuwinking

| Sunshine_9753 a răspuns:

Dupa ce ti-a dat o palma fata de prietenii lui? sa-l ierti? crezi ca e vina ta? de ce? ce ai faCut tu rau? cred ca ar trebui sa-i platesti cu aceiasi mOneda. faptul ca a dat in tine nu este decat inmaturitate si nesimtire. daca tu crezi ca il poti ierta fa`o! dar a 2a oara nu te lasa asa de usor invinsa!

| memariuta a răspuns:

Ai avut mai mult curaj decat as avea eu. Eu zic ca daca te-a lovit o va mai face. Sau poate vrea sa arate cine-i sefu in fata prietenilor.

| Malvinutzz@ a răspuns:

a ale prietenii lui lucru care ar trebui sa ti dea de gandit... dar asa sunt baietii cred ca mai important e sa fie bine vazut in fata prietenilor ca dp te calmeaza pe tine acasa vb si pune i conditii ca dkj a facut o data asa poate mai face si a 2 oara

| mdalx a răspuns:

Buna ema. sincer si-a cam batut joc de tine la modul cel mai urat asta din simplu motiv ca nu trebuia sa iti dea o plama in conditiile in care afirmi ca tine la tine si te iubeste ...nu mi se pare normal sa dai in persoana pe caer o iubesti mah rog faptul ca u l-ai jignit foarte bien pentru ca si el te-a jignit pe tine prin gesturile si faptele lui.
nu cred ca ai facut bine ca te-ai impacat cu el din simplu otiv ca daca ti-a facut asta 1 data fi sigura ca se va mai intampla sia 2-a oara numai sa se poate da cocos in fata prietenilor lui ca dupa sa isi caera iertare numai in fata ta si u sa il ierti si sa va impacati. inceraca sa te gandesti mai bine al ceea ce vrei sa faci si al ce nu vrei sa faci si cat de mult tine el la tien sau u la el si asa mai departe. bafta