| madalinutza16 a întrebat:

Iiubesc 2 baieti si nu stiu pe cine sa aleg,(unu e jumatate tigan, iar celalalt roman), cu cel tigan am fost cu el 2 luni de zile, iar dupa acest timp au aparut niste probleme, dupa ceva timp a aparut celalalt baiat cu care sunt si in momentul de fata.Si de la un timp am inceput sa ma gandesc numai la fostul, si el la mine si imi zice ca nu o sa renunte niciodata la noi! Nu stiu ce sa faccrying(( funda)pup

Răspuns Câştigător
| anamariaiuliana a răspuns:

Am avut si eu problema asta si cu baieti la fel adica unu jumate tigan si unu roman cu ala jumte tigan am stat 1 an si 3 luni si acum sunt cu baiatul ala roman de 5 luni si ca sa fiu sincera mai ma gandesc la fostul dar logic v-ati despartit pe un motiv si e o vorba din popor sa nu lingi unde ai scuipat eu zic sa incearci sa il uiti pe fostul si il uiti mi usor daca nuil mai vezi sau petreci ai mult timp cu actualul happy eu zic sa incerci macar happy si daca totusi nu reusesti impacate cu fostul da cel mai bine e sa incerci sa il uiti :*
sper ca ti-am fost de folos :*
Bafta!:*

19 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Un țigan cu pălărie ți-a rupt inima ție...

Minciuni.

| Felys a răspuns:

Tiganii sunt o specie care ar trebui exterminata, asa ca duca-se pe pustii, tu vezi-ti de relatia actuala

| darriya a răspuns (pentru Felys):

Of ce prosti mai sunt unii dp aici,sper ca o data si o data sa auzi si tu vb de genul asta pe care le-ai scris in comentariul,sa auzi de la tigani ca trebuie sa fii exterminat,laughing, nu toti sunt la fel, cum de altfel nici romanii, de aceea se spune ca nu toata lumea e la fel, dar presupun ca ai 12 ani si n-ai minte si nu vei avea prea curand, ce educatie ai primit din partea parintilor tai.mi-e mila de ei!sad...

| Felys a răspuns (pentru darriya):

Am 40 ani,sunt crescuta de parinti profesori,si crede-ma ca tiganii nu prea trec pe la scoala ca sa se civilizeze sa intre si ei in randul lumii,nu am spus chestia cu exterminarea in necunostiinta de cauza,tiganii sunt precum lacustele,strica tot in calea lor,distrug,nu muncesc, sunt puturosi si rai, in familiile lor inca domneste violenta si alcoolismul, cand toate acestea se vor schimba, vor incepe sa frecventeze scoala cu regularitate si vor devenii civilizati atunci nu o sa ii mai marginalizeze nimeni

| darriya a răspuns (pentru Felys):

Nu spun ca nu exista tigani de genul asta, dar nu toti sunt la fel, si imi pare rau daca pana la 40 de ani nu sti asta sad,sunt f multi tigani care au ajuns sus, au facultate, sunt artisti(nicolae paun este deputat si e tigan, de el poti vb asa? te contrazic, mai mult la romanii domneste violenta si alcoolismul...naspa rau cum gandesti, stii ce as vrea sa te duci intro casa de tigani si sa stai cateva ore si ai sa vezi ca nu sunt cum ii consideri tu(nu toti)sad

| darriya a răspuns (pentru darriya):

Aa si app daca nu ai sc nu inseamna ca esti si prost, cunosc oameni care nu au 1clasa si sunt mai destepti decat cei care au facultate! da e adevarat sc te ajuta f mult, dar sa nu aruncam cu pietre in cei care nu au terminat sc, poate ca a intervenit altceva, si nu au putut sa isi termine sc, te-ai gandit si la asta?

| h3r a răspuns (pentru darriya):

Dar bani de ţigări, maşini, chefuri, bairamuri şi case au? Şi să nu zică cineva că sunt furate că v-am prins cu mâţa-nsac.
Ce să mai zici de cei care te scuipă la fiecare colţ de stradă. Asta e educaţie? Şi multe altele. Mi-e milă de cei bătrâni şi atât. Restul pot munci, nu să cerşească.

Şi ai dreptate că nu toţi sunt aşa. Cunosc pe o femeie de această etnie şi crede-mă că are tot respectul meu pentru ceea ce face şi cum este ca persoană.
Nu sunt rasistă, dar mi-e scârbă de aceste persoane care cer respect şi să nu-i mai numim ţigani. Şi ca să ştii, că baţi apropo şi la români, chiar mi-e ruşine cu mulţi dintre ei. Şi nu cu cei din guvern, ci cei care sunt mai ţigani ca ţiganii, însă e pe altă cale.

Mai pe scurt, nu mai compara un ţigan cu un român. Ştii tu mai bine de ce.

| darriya a răspuns (pentru h3r):

Nu te contrazic, dar noi trebuie sa spunem ca"Atat timp cat esti si stii sa fii om, jos palaria" indiferent de etnie, eu cred ca am spus tot prin asta!big grin

| h3r a răspuns (pentru darriya):

Exact! Și mare dreptate ai! Nu judec pe nimeni, dacă alții nu mă judecă.

Dar așa să fie peste tot!
Sănătate!

| darriya a răspuns:

Raie poate ai tu, cu siguranta ailaughing

| copchiluCUîntrebăriDOI a răspuns (pentru darriya):

M-ai cautat sa vezi?

| darriya a răspuns (pentru copchiluCUîntrebăriDOI):

Dar tu i-ai cautat? de vb aiurea?

| darriya a răspuns:

Eu zic sa te intorci la fostul,deoarece e mai sufletist un tigan decat un roman, si te iub sincer, nu isi va batea joc de tine, na certuri exista peste tot, nu esti prima sau ultima care se cearta!

| kiduţa18 a răspuns:

Eu zic să-l alegi pe al doilea, pentru că dacă țineai cu adevărat la primul al 2 nu exista nici un al 2-lea tip. Părerea mea!

| maryus83 a răspuns:

Nu conteaza ca e tigan, dar el ti-a zis ca nu o sa renunte niciodata la voi si ironic este ca deja a renuntat odata din motive pe care nu le-ai spus.fa ce crezi tu ca e bine pentru tine, dar parerea mea e ca ar trebui sa mergi mai departe

| PainMax1985 a răspuns:

O relatie terminata si apoi reinceputa e ca o ciorba reincalzita. Problemele aparute deja se agraveaza cu timpul. Vezi-ti de viata cu actualul. Fa sa mearag bine relatia cu el sa nu apara probleme.