| patricia_1074 a întrebat:

Il iubesc dar nu ma mai fascineaza... a facut lucruri care m-au durut...desi stiu ca ma iubeste e mult prea orgolios... dar promite sa se schimbe! sunt incantata sa-l vad in ipostaza asta in care vad ca lupta sa fie cu mine... vreau sa vad daca asta va dura...ca as stiu ce fac cu viata mea...imi implora ajutor si jura ca se va schimba in bine! credeti ca se mai merita in ziua de azi sa astepti un om sa se schimbe? tinanad cont ca asta mi-am dorit cel mai mult de la el...aceasta schimbare...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in schimbari. Nimeni nu se poate schimba, crede-ma. Incearca dar nu poate rezista in timp. Ori il iubesti asa cum este, ori il lasi. Oameni care nu se potrivesc deloc, au putut fi fericiti impreuna, fara sa se schimbe, ci doar ocolind cu maiestrie, ceea ce nu puteau accepta la celalalt. Dar asta o faceau amandoi, nu doar unul.

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, oricine merita o sansa, mai ales daca il iubesti...eu cred in schimbare dar nu una radicala...sau cel putin nu intr-un timp foarte scurt...lumea isi mai schimba sentimentele, parerile, modul de viata, etc.

| fabiola a răspuns:

Este foarte greu, personalitatea omului se poate modela dar nu si schimba!

| Linda a răspuns:

Ma gandesc ca toti avem orgoliu intr-o masura mai mare sau mai mica. Dar mai ales in relatia cu persoana iubita e bine sa-l lasam deoparte. Eu cred ca un om matur este tot mai putin orgolios si risca sa fie vulnerabil si sa aprecieze valoarea in altii. Gradul de exterioritate sau interioritate este ceva ce tine de temperament, dar orgoliul este o trasatura negativa de carcater si e bine sa fie depasita. Asa ca n-ar strica sa se maturizeze in acest domeniu si nu vad atunci de ce nu ar putea merge lucrurile bine.

| cris82ro a răspuns:

Eu am implorat la fel ca si el s ma pot schimba cum vrea ea. 4 luni de zile nu i-am intrat in gratii si apoi s-a terminat!happy Nu am primit niciun ajutor din partea ei! Daca vezi ca el vrea asta. AJUTA-L! Succes!

| Jupiter a răspuns:

Daca va iubiti, merita. Daca nu, nu merita.

| ingerulnegru a răspuns:

Esti sigura ca l mai iubesti, poate este obisnuinta... daca il iubesti si l ai iertat da i o sansa. daca nu mergi mai departe... conteaza ce simti cu adevarat...

| Andreea24 a răspuns:

Nu cred ca merita, in conditiile in care te-a facut sa suferi. E o vorba, "are balta peste", cam asa ar trebui sa gandesti. Sunt sigura ca exista si cineva pentru tine, cineva care sa nu te faca sa suferi si care nu trebuie sa se mai schimbe ca sa devina persoana potrivitawinking

| twidi a răspuns:

Buna. Daca mai vrei sa fii cu el si il iubesti mult, atunci merita inca o sansa dar inainte stai de vorba serios cu el si spune-i ce simti si ce vrei de la relatia asta tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om nicoidata nu se schimba.chiar daca in aparente poate parea altfel... vor exista momente cand isi va da masca jos si va fi din nou el, adevaratul el, vechiul el.iti spun din propria experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca totusi il iubesi si vrei sa mai fiti impreuna nu il ierta deocamdata mai lasa-l sa vezi daca mai insista sa va impacati daca se lasa batut inseamna ca nu se va schimba niciodata, daca il tii in suspans o sa se schimbe in bine... ap. asa am facut si eu si a mers mult succes si gandeste bine ce ai de facut happy

| vogueM. a răspuns:

Un om niciodata nu se schimba.desi in aparente poate fi altfel....sa stii ca vor fi omente in care tot EL (vechiul el) va fi.iti spun din propria experienta.