| alexuzha a întrebat:

Il iubesc din tot sufletul numai cand vorbesc cu el am fluturi in stomac problema ie ca suntem la foare mare distanta si in plus el nu ma crede ca il iubesc spune ca nu i-am demonstrat asta dar eu chiar il iubesc si sufar ca o nebuna ii simt lips petrec noptile plangand pentru ca imi este forte dor de el. El ma iubeste si mia demonstrat asta de foare multe ori problema ie ca distanta asta ne dustruge pe amandoi si el find suparat pe mine ca sunt plecata de fiecare data gaseste cate un subiect de cearta.
ce sa fac sa mai uit de chestia asta. ma simt foatre naspa simt ca nu mai rezist innebunesc.
ajutati-ma va rog din tot sufletu cu niste sfaturi
multumesc anticipatsad sad

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Are dreptate @coNfu, activitati de tot felul te vor mai distrage de la necazul asta, in special activitati in care trebuie sa vorbesti cu alte persoane. Ar fi un lucru bun sa vezi cum poti ajuta pe cei ce lucreaza cu copii abandonati sau cu batrani, dar orice activitati sunt binevenite. Poate este un club de speologi sau cercetasi, daca te bagi si tu la asta ajungi nu doar sa cunosti oameni dar si sa vezi frumusetile tarii.

| coNfu a răspuns:

Buna!
Solutia e sa-ti gasesti cat mai multe activitati, astfel incat sa-ti iei gandul de la relatia cu el (si asta la sensu` propriu). Incearca sa iesi cu prietenele in oras, sa te inscrii la un curs de dansuri (daca`ti place sa dansezi), sa te implici mai mult in treburile casei sau poate chiar sa-ti cumperi un animalut de companie si sa-i dedici tot timpu` tau liber. Iar daca nici una din activitatile propuse de mine nu`ti convine, atunci poti sa te apuci sa citesti o carte (ca tot incepe scoala).hee hee
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Take care!

`PoOfarina`