| Nirvana a întrebat:

Il iubesc. El nu da nici doi bani pe mine. Ii sunt atat de indiferenta incat am inceput sa ma dispretuiesc si eu. Vreau sa-l uit. Nu am de ce sa ii zic verde-n fata ce simt pentru el pentru ca oricum nu are niciun rost. Daca insemnam ceva pentru el nu se comporta asa. Totusi voi ce ati facut cand ati suferit? Stiu ca imi va trece cu timpul, dar imi este foarte greu sa traiesc cu refuzul lui. Orice sfat este binevenit. Multumesc.

7 răspunsuri:
| Actimel a răspuns:

Am incercat sa uit de el. sa nu ma mai gandesc la el. sa icnep sa ies cu alti baieti. sau sa petrec mai mult timp cu prietenele mele.

| AlexandruOnofre a răspuns:

Uita pur si simplu de el.
Gasesti tu altu happy

| SteauaNordului a răspuns:

Buna
Si eu am suferit, mai ales cand ma plangeam la o prietena buna de "Sentimentele" lui fata de mine. la scurt timp, cei doi s-au imprietenit si acum sunt impreuna.
Cum am scapat?
Stii vorba aia : cui pe cui se scoate
Am intalnit un adevart domn care mi-a schimbat viata la propriu. L-am uitat pe acel baiat desi pe vremea aceea il iubeam mult.
Asta se intampla acu multi ani
Timpul vindeca totul
Nu e ultimul baiat, or sa mai fie multi
Succes

| Angelsergiuboy a răspuns:

Habar n-am inca nu mi s-a intamplat dar te uiti la cateva filme de comedie clasice si sa vezi ce buna dispozitie ai dupa daca nu atunci habar n-am

daca te ajuta raspunsul meu 1 funda daca nu-i prea mare deranjul

| TeoPT a răspuns:

Si eu am patit asa, dar cu o fata. (sunt baiat)
Pur si simplu a fost o zi in care am zis "Gata, de azi nu mai jelesc dupa ea. Nu se merita" Am petrecut mai mult timp cu prietenii mei, am pus ochii pe alte fete si treptat am uitat de ea. La momentul actual nu mai simt nimic pentru ea. Imi pare rau pentru tine, pentru ca eu chiar stiu prin ce treci, si doare. Prietenii te pot ajuta sa treci peste greutati. Viata e frumoasa si nu se merita sa ti-o irosesti visand la cineva care nu te merita happy Bafta

| Visecolorate a răspuns:

happy Dar ce ti'a facut? Ce face de se poarta asa? Daca nu poti spune aici imi poti trimite un mesaj thinking Si eu am trecut prin asa ceva.

| Dia007 a răspuns:

Cufunda-te in lectura pentru scoala/facultate. A fi alaturi de colegi in ceea ce faci la scoala te va scoate putin din suferinta. Si chiar daca nu e asta, nu sta singura, iesi cu prietenii, mergi la o terasa sau la o cafenea pentru un suc, cafeluta, glumiti, barfiti, povestiti. Pana si a povesti cuiva despre ceea ce simti are beneficiul sau. Poti in astfel de momente sa pui in balanta ce e bine si ce nu si sa iti gasesti o motivatie serioasa sa mergi mai departe.
Da, doar cu timpul il vei putea uita, asta este. Asa este facut omul, sa simta si cateodata sa simta cu toata fiinta lui intr-atat de mult incat sa simta ca doare.
Ai grja de tine si fruntea sus, viata nu se opreste aici happy