| Albeanu_Madalin-Daniel_1983 a întrebat:

Il iubesc il vreau inapoi nu ma pot impaca cu gandu ca e departe oare de ce suferim asa mult? eu nici macar lacrimi nu mai am sa plang o sa imi arda ochii de ce trebuie sa il am mereu in gand ...am incercat o luna intreaga sa uit de el nu pot.mi-a spus acum o luna ultima oara cand am vb cu el la telefon ca, cand o sa se intoarca ca o sa se schimbe spre bine fata dz mine i-am cerut o sansa ca e pacat sa ne despartim si a zis ca 70%mi-a da nu-i putere omeneasca sa poata sa ma opreasca sa il mai iubesc il iubesc prea mult enorm i-am cerut iertare i-am zis sa nu ma lase sa ramana cu mine ca nu va regreta n-are cine sa il scoata din mintea mea niciodata... oare trebuie sa il uit sau sa astept pana marti sa vina sa vad cum e intre noi si daca ar trebui sa-l uit cum sa fac? va rog sfaturi dau funda simt ca innebunesc m-a facut sal iubesc si a plecat cu jumate din inuma mea intr-o luna am slabit 7 kg nu mai pot nici sa mananc ma condamn singura ca la.m pierdut si simt ca nu mai am putere ca nu mai pot sa traiesc fara el si nici sa mai iubesc pe altcineva vreodata...

7 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Spre deosebire de multi altii, te inteleg perfect happy Daca est6i sigura ca baiatul te iubeste, stii ce e de capul lui si il iubesti si tu merita sa lupti happy Dar fara exagerari.Nu mai fi copil mic pentru ca nu asta vrea. Vrea sa vada ca lupti pentru el ca un om matur, nu ca un copil.Crede-ma ca stiu perfect ce spun pentru ca trec prin aceeasi situatie ca si tine.Nu-i arata ca suferi plangandu-ti de mila in fata lui sau sopunandu-i ca suferi pentru el.Asteapta momentul cand o sa va intaliti si da tot ce-i mai bun din tine si o sa fie bine.Arata-i ca-l iubesti si ca iti pare rau prin fapte nu prin cuvinte si nici plangandu-te si milogindu-te.happy
Sper ca te-am ajutat.

| anooonyyym a răspuns:

Cand erai calutz in grajdul lui si va atingeati parul de la organele genitale ...va gadila?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da nimeni nu e de neinlocuit

| Raiiiisa a răspuns:

Din tot ce ai scris aici, se chiar vede disperarea din tine pentru acest baiat.De ce sa il uiti? Ar trebui sa te gandesti ca a fost frumos odata si ca daca nu se mai poate asta e, nu poti trai la nesfarsit cu gandul la o persoana pentru care tu poate nu mai existi.Acum plangi,iti ard ochii si poate nu mai ai nici lacrimi,dar te-ai gandit ce face el in timp ce tu stai si-l jelesti? Poate e cu gandul la una,sau poate e chiar cu ea,si atunci de ce sa plangi? Poate lacrimile tale nu-l impresioneaza cu nimic si ii e indirent ca plangi sau nu. daca e printre primii iubiti,te inteleg ca ai pus suflet,ti-ai fi dorit ca relatia sa tina o vesnicie,dar cand vei vedea ca nu multi merita, te vei mai schimba si tu, si te vei gandi ca chiar daca ai pierdut ceva, esti pe cale de a castiga altceva, poate chiar mai bun! Nu multi merita sa tii doliu dupa ei.:*

| Zeref a răspuns:

Esti disperata mai fata maaaaaaaaaaai.Esti sigura ca ceea ce faci e bine? Oare el nu se simte bine cand tu faci asa? Daca este sa numai fie nimic, nu o sa mai fie si gata. Dragoste cu forta si din mila nu e dragoste sau nu se mai cheama relatie.Pai tu vrei sa stea cu tine din mila ca esti disperata si ca nu stii sa accepti realitatea? De ce te consumi cand te-ai despartit si nu in timpul relatiei? Pai? Odata ce s-a produs prima despartire sau cearta, relatia nu va mai fi la fel niciodata.Nu fi EMO si vezi-ti de treaba ta ca nu e ala Don Juanlaughing). DOamne, nici chiar asa.Gandeste-te ca ala-i un prost si tu esti o fata desteapta si care poate mai mult.Nu claca acum la varsta asta mica si mergi mai departe.Te va ajuta pe viitor. Oare cum crezi ca se va comporta cu tine daca va ve-ti impaca, stiindu-te ca esti disperata dupa el si ca ai face orice.Si dragostea e un joc in care miza sunt sentimentele.Cine cedeaza primul are toate sansele sa si-o ia in fund.Ori daca tu te comporti asa, el te are la degetu mic.Inteleg sa iubesti pe cineva din tot cugetul tau si din toata firea ta, dar cand nu se mai poate nu se mai poate.Da-l in p.a mea de boschetar.A plecat si dus a fost.El poate si-a gasit pe alta si-a continuat viata.Tu? Unde te afli? Iti plangi de mila si te "mutilezi" psihic? E viata ta si faci cum vrei.Esti unica responsabila pentru faptele tale.EU nu-ti pot dirija cum sa-ti traiesti viata.Dar pune-ti un semn de intrebare daca se merita sa te desfasori asa. Uita-te in oglinda si gandes-te daca pentru asta ai venit pe pamant si daca asa vrei sa fii in viata.

Răspuns utilizator avertizat
| dntGabriel a răspuns:

Cheama-ti amicii sa incerce sa te inveseleasca sa te rapeasca din trecut si nu uita TIMPUL trece inima nu uita sufletul nu iarta gaseste-ti ocupatie