| abcdc a întrebat:

Il iubesc.Nu stie asta.Pana azi nu stiam nici macar cum il cheama.straight facePrimul zambet si am simtit ca ceva se intampla. Dar se pare ca m-am inselat.Zambetul era doar un zambet.Azi am aflat ca are prietena.Am simtit ca mor, ca ma prabusesc intr-o prapastie fara capat.Desi stiam ca nu pot fi cu el, eram impacata ca nu are prietena.straight faceSimt ca lesin cand vad pozele cu ei doi sarutandu-se. Ce sa fac? De fiecare data cand ma indragostesc, ma indragostesc de persoana nepotrivita.Simt ca niciodata nu voi gasi baiatul potrivit... Vreau si eu cateva sfaturi sa-mi alin durerea.Nu ma mai pot opri din plans.straight face

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cati ani ai? Pana pe la vreo 30 de ani ai sa gasesti persoana potrivita va veni singura la tine.

| melyyy a răspuns:

Exact asa sunt si eu sad am incercat sa fac sa se opreasca acest lucru, sa ma pot controla dar nu am putut in intregime
cand vezi pe cineva incearca sa nu te mai lasi "furata" de zamebtul sau, analizeaza-l din exterior( nu te implica sufleteste de la prima privire) nu merita sa suferi pentru nimeni! acum zici ca esti indragostita nu? incearca sa-i gasesti defecte! va fi greu dar intr-un final vei reusi pentru ca nimeni nu-i perfect!
take care! :*

| pReSeNt4AnA_3438 a răspuns:

Pur si simpla uita iesi e greu dar incearca si eu trec prin asta cu timul daca nu i vezi ...simpatia pentru el o sa dispara incetul cu incetul,,, si la sfarsit o sa vezi ca doar imaginea lui o sa iti placa si aceea iubire o sa dispara ee exact prin ce trec eu crede-ma nu e usor dar poti trece prin acest chin... ca sa-ti vezi iubirea disparand,, iubirea care nici nu a existat dar in suflet exista uita asta e cel mai bine

| fefe_9932 a răspuns:

Nu mai fi suparatalove struck adica incearca sa nu te mai uiti la pozesad daca ai sti de cate ori mi s-a intamplat asta! Am avut noroc ca am niste prietene adevarate care sunt mereu alaturi de minelove struck dar totusi durerea nu trecea incearca sa faci unele lucruri care iti placlove struck incearca sa nu te mai gandesti la el iti va fi mai binelove struck si cel mai important sa nu mai ai contacte cu el directe sau indirecte fara poze, fara mess o sa fie greu dar incearca sa il ignori va fi mai bine love struck sper ca te-am ajutat cu ceva love struck >:d