| Denisa a întrebat:

Il iubesc si ma iubeste dar e prea timid. Asta inteleg, ceea ce nu inteleg este ca de cateva zile imi tot vorbeste de un moment care va veni si in care, din cate am inteles, o sa aiba tupeul sa ma sarute. Insa, momentul acela nu prea vine. Sunt foarte confuza: imi place foarte mult de el, are un caracter foarte placut, insa e timid si nu am de gand sa il abordez eu pentru ca...imi place sa fiu agatatabatting eyelashes Ce sa fac ca sa vina la mine, daca ma iubeste sa vina la mine, daca nu...nu am de gand sa'l astept o viatasad Credeti ca fac bine ca nu fac eu primul pas?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Te inteleg. Si eu cunosc o fata de mult timp. Mereu am insistat sa ne vedem, sa incercam o relatie. O cunosc de parca ar fi buzunarul meu, si ea la fel pe mine. Oricate insistente am avut desi vorbim mereu nu are curaj sa faca ceva. Eu de cate ori insist spune ca nu e pregatita. Fa tu primul pas si o sa fie bine. Eu l-am facut si am facut si altele si ne apropiem spre o relatie frumoasa impreuna. Incearca sa ii dai pe tava stapanirea situatiilor. Fii tu cea care conduce dar da-i impresia ca el o face. Incearca sa bati niste apropouri, niste glume mai deocheate. Orice ai face arata-i ca nu are de ce sa se teama si ca poate fi o relatie frumoasa intre voi. Cauta-i prezenta si da-i de inteles ca iti place de el. Zambeste-i mult, priveste-l atent, fa-l sa rada si razi la glumele lui. Daca vrei sa vorbim mai multe imi poti da un mesaj pe privat.

6 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

E cam greu ca el sa reuseask asta prea curand asa ca mai bine ai incerk tu sa faci primul pas...gen un pupic nevinovat si apoi ii furi un sarut ca atunci o sa prinda si el curaj.Bafta!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Draga mea nu mai sta pe ganduri, asa sunt uni mai timizi, dar daca vrei sa fie al tau, fa primul pas si nu lasa acest lucru sa-l faca el, mai ales ca ai declarat ca iti place de el si amandoi va iubiti in taina.

| georgiana a răspuns:

Fa si tu o exceptie de data asta si saruta-l, ajuta-l tu pe el si in viitorul apropiat o sa fie mai deschis cu tine.by`

| uNu_2249 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci tu primul pas.
Si eu sunt un baiat timid si cateodata pierd mult din cauza asta.
Cu fetele e cel mai greuhee hee cel mai greu e sa iti exprimi la inceput sentimentele pentru o fata.
Dar te asigur din propia experienta, ca dupa o perioada scurta de timp, acel baiat va trece pe aceste dificultati si nu vei mai fi nevoita sa il saruti tu prima sau sa il astepti sa te scoata la un suc.Asa suntem noi, cei timizi, ne trebuiesc la inceput cateva impulsuri ca dupa aceea o sa fie totul super OK.

| blunts a răspuns:

Da... fa tu primul pas, poate asa nu o sa ma i fie timid...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar iti place de baiatul acesta si crezi ca merita sa incerci ceva, nu astepta pana isi face el curaj, asa cum ai spus si tu, s-ar putea sa astepti toata viata, asa ca incepe prin a lua tu initiativa... stii cum se zice, mai bine sa regreti ca s-a intamplat, decat sa te intrebi mereu cum ar fi fost daca. Bafta!