| nimicaici a întrebat:

Il iubesc si mi-as da viata pentru el! Dar stiti ce, imi vine sa ma sinucid cand ma gandesc ca el iubeste alta fata, si acea fata il iubeste pe el, dar nu pot fi impreuna dintr-un cine stie ce draq de motiv!, Imi vine sa ma sinucid atunci cand realizez ca nu am nici o sansa, stiti ce, eu vb cu el f f mult, si eu i-am zis ca sufar, dar nu si motivul, el ma intelege pentru ca suntem prieteni, dar el tot imi vb despre dragostea lui si a fetei aleia, si ma doare grooaznic! nu stiu ce sa mai fac, daca mai pot sa sper, daca mai am motive sa traiesc, il iubesc f f mult, si nu as putea rezista sa stiu ca au o relatie, as muri! ce sa mai fac? repet, ne intelegem bine bine bine si nu doar, el vrea sa ma ajute, dar nu ii pot spune si motivele pentru ca, lar intoarce in potriva mea, help me, nu mai suport!

16 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Cum adica, nu poti sa-i spui ce simti? Fata, multi dintre noi suntem mai "tălâmbi" asa, nu ne dam seama intotdeauna cand cineva tine la noiwinking Recunosc, asta e, asa sunt si eu sad

Sa te sinucizi? WTF? Stiai ca in general un om care se gandeste SERIOS sa se sinucida, chiar daca renunta, candva, pe parcursul vietii o va face?

| Adrianna17 a răspuns:

Ok, in primul rand nu te sinucide talk to the hand mi se pare cel mai prostesc lucru sa te sinucizi mai ales din cauza unui baiat rolling eyes, serios, mai sunt inca 20000. In al 2 rand eu zic sa incerci sa ii spui ce simti, adica pnm chiar nu ai nimic de pierdut thinking, si in + ai zis ca nu pot fi impreuna, asta e un atu pentru tinee smug
P S : Laso mai usor cu sinucisu si din astea oh go on pana la urma, HE'S JUST ANOTHER GUY

| secsilicioasa a răspuns:

Mai nu te gandi la moarte pentru ca viata este frumoasa si nu ai decat una. Daca nu iubesti nu traiesti si daca nu suferi nu esti om deci fii tare si nu te lasa prada sentimentelor astea. Daca vrei cu adevarat sa nu mai suferi fa-ti curaj si spune-i ca tii enorm la el si ca ai ajuns sa il iubesti.Nu conteaza daca te va respinge daca fata aia nu mai vrea sa fe cu el sigur va veni la tiine.O sa treci peste asta doar facand tu pasul cel mare deci., Curaj si bafta multa.Gandeste pozitiv.Viata e mult mai dura decat pare.Fii tare >big grin

| andrutzza_7901 a răspuns:

Deci niciodata sa nu spui gata sa sinucid pentru un baiat! viata ta e mult mai valoroasa decat orice pupic sau imbratisare primita de la un anumit baiat...gandestete la persoanele din jurul tau si inclusiv la el pentru ca atunci cand iti vei pune capat zilelor ai sfasia inima tuturor...sunt multi baieti in lumea asta si multi care sunt mai buni ca el.deschide ochii! nu e un singur baiat in lume! incearca sa te intalnesti cu baieti! nu e bine cea ce gandesti. uite da-mi id tau si mai tinem legatura sunt sigura ca vei gasi un baiat care sa te faca sa il uiti pe cel care il iubesti sper ca te-am ajutat macar un pic.

| psiHopixia a răspuns:

NUUUU! CATEGORIC NU! NU ARE ROST SA TE SINUCIZI! Nu are rost! Stiu ca doare...stiu ca nu mai suporti,stiu ca il vrei pentru tine,stiu ca ai vrea s'o kill pe fata aia.dar nu merita ma. Mai bine incerci sa treci peste, nu sa-ti cauti alt baiat pentru ca nu poti fi cu niemni daca il iubesti pe el, stiu cum e. Dar sa te sinucizi nu e o solutie.gandeste'te cata lume ai face sa sufere dupa tine,lume care nu te'a facut sa suferi. Stiu ca nici sa stai si sa'i vezi pe ei impreuna nu poti, e foarte greu. Dar timpul le rezolva pe toate. Vorbeste cu el. explica'i ce te doare, zi'i ca'l placi.sau pffff incearca sa'i zici ca vrei sa ramaneti amici chiar daca nu sunteti impreuna si il placi! Sau spune'i sa nu mai vorbeasca de dragostea lui cu fata aia. Arghhhh e atat de complicat! crying

| razvascump a răspuns:

NU! reactionezi gresit viata e cea mai importantawinking nu merita sa o dai pe nimic :* si stai linistita incearca sa ii spui sentimentele ca poate t va ajutawinking:X si chiar daca nu e de acord va intelege nu se va intoarce impotriva ta...
pup happy funditahappy

| xFaith a răspuns:

Buna!
Nu face asta straight face Nu e o solutie! Vrei sa lasi in urma ta. persoana suferind? Gandeste`te la cei care tin la tine si care te iubesc si te accepta asa cum esti tu.
Decat sa faci cea mai mare prostie. mai bine te`ai risca si i`ai spune acelui baiat ce simti pentru el!

nu stiu daca te ajuta cu ceva. dar asa sunt si eu in cazul tau straight face. vb foarte serios. Si ce ar trebui sa fac? sa imi iau zilele? Viata e si asa scurta. dce sa o scurtez mai rau?

Gandeste`te bine la ce vei face.

| LittleAngel_7794 a răspuns:

Buna!
Daca el iti povesteste despre relatia lui spune-i ca te doare cand auzi ca el iubeste o alta fata,iar atunci el va intelege totul si se va trezi la realitate si isi va da seama ca si el simte pentru tine ceva, in situatia ta este cel mai bine sa-i spui, asa cum ti-am explicat mai sus. Daca ai nevoie de sfaturi ma poti contacta peintr-un mesaj pe privat si cred ca acum vorbesc in numele tuturor (ne poti contacta pe toti printr-un mesaj pe privat deoarece sunt aici sa te sprijinim si sa te ajutam )!

| enverhoxha a răspuns:

Cum crezi că s-ar simţi dacă ar afla că ai murit? Doar ţii la el foarte mult, nu?

| AlleXx5785 a răspuns:

Spune-i lui ce simti pentru el ca poate e de treaba si poate s-a plictisit de fata aia si vrea ceva nou ( pe tine). Bafta!

| razvannnfcs a răspuns:

Voi chiar nu mai aveţi minte? Alo, trezeşte-te! Nu vezi ce prostii spui? Cum să faci asta pentru un băiat? Dă-l în mă-sa de băiat şi pe gagică-sa la fel... ieşi prin oraş la un suc, mergi la ştranduri, în cluburi şi ai să te îndrăgosteşti de 5 ori pe săptămână. Atunci ai să vezi ce frumoasă este viaţa.
Tind să cred că nu ai nici 18 ani şi tu ai deja astfel de idei... chiar nu e de glumit. Nu strică o vizită la psiholog (psiholog, NU psihiatru).

Şi da, cum ţi-au sugerat şi ceilalţi, cel mai ok este să-i spui în primul rând ceea ce simţi pentru el, apoi aştepţi să vezi cum decurg lucrurile. Gândeşte-te că n-ai nimic de pierdut dacă-i spui.

Iar ca un sfat şi pentru tine şi pentru restul, NU vă mai împrieteniţi cu persoanele care vă plac / pe care le iubiţi. Veţi fi consideraţi doar nişte buni prieteni şi veţi avea numai de suferit din asta. Cum e cazul de mai sus, când ea îl iubeşte, iar el considerând-o o bună prietenă şi fără să ştie cum stă treaba cu adevărat, îi spune despre amorezele lui.

Hai, succes şi stai calmă că totul va fi ok! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai e simplu. spune-i ce simti si faza cu sinucisu no way.cand aveam si eu 16 ani am zis la fel.dar am crescut si chiar ma bucur ca nu am ramas cu el happy

| DracusorImpielitat a răspuns:

Dc sa suferi u pentru un baiat, s sa te mai si sinucizi? chiar e asa de la moda printre tinerii romani, sinuciderea, doamne fereste! fato, daca te sinucizi, ajungi in iad.

| Ella5637 a răspuns:

Nici'un baiat orikat de mult il iubesti nu merita sa faci un sacrificiu atat de mare pentru. el! vorba colegilor SINUCIDEREA NU E O SOLUTIE! DECI SA NU O FACI!

| Haose a răspuns:

Colivaaa

| UnbornChild a răspuns:

Nu merita... ar fi bine sa te documentezi de ce nu pot aveai ei doi o relatie. Daca zici ca te intelegi atat de bine cu baiatul respectiv incearca sa-l "tragi de limba", sa afli de ce nu poate fi impreuna cu fata aia. Daca motivul e unul serios, ia asta ca o oportunitate pentru tine, incearca sa-i explici ce simti pentru el, o sa te inteleaga. Chiar daca poate nu o s-o faca chiar acum, candva o sa realizeze ca nu poate da vina pe tine DOAR pentru ca il iubesti.
Partea cu sinucisu' mi se pare penibila, prefer sa nu comentez; dar totusi, indiferent cat de disperata ai fi, daca ai vrea intr-adevar sa te sinucizi ti-ar trebui FOARTE mult curaj... + de asta nu ai veni sa te "lauzi" pe un site: BAAA, VEDETI CA EU MA SINUCID!
Nah, in nicun caz, asta e doar nevoia disperata de atentie. ^^

Whatever, i wish you luck.