| monyca a întrebat:

Imi doresc enorm un copil, luna aceasta mi-a intarziat ciclu 4 zile, si pe urma, azi, mi-a venit ceva.Se poate sa fiu insarcinata?
Mentionez ca am un ciclu fff regulat

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Fa un test de sarcina s-au du-te la un ginecolog. E cea mai sigura metoda de ati da seama.

| TąNyą a răspuns:

Fă un test de sarcină.

Dacă zici că e foarte regulat şi ţi-a întârziat şi ţi-a venit ceva.

"Ceva-ul" acela seamănă cu menstruaţia care o aveai tu în general? aceaşi culoare, perioada nu se mai pune. Posibil să fie că s-a "aşezat copilaşu" şi ai avut o scurgere ce seamănă cu menstruaţia.

Să te duci la ginecolog mai ales dacă testul de sarcină iese pozitiv.

T.

Să fie într-un ceas bun dacă eşti însărcinată, felicitări.

| Cătălina a răspuns:

Din cate stiu eu, daca ai avut o pata mica si dupa aia s-a oprit, inseamna ca embrionul s-a implantat in uter. Acum, daca vrei fa-ti un test si vei indeparta orice dubiu.

| roberta23 a răspuns:

Ar fi bine sa faci un test d sarcina sa fii mai sigura, se pot face in orice moment al zilei, ne e neaparat dimineata

dar daca zici ca ti-a venit nu cred ca esti, tu totusi fa testul d sarcina...bafta