| Sebastian_Alex_1993 a întrebat:

Imi e rusine de o fata..si imi place de ea.ea stie..cum sa scap de rusine?

9 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Expiră. Inspiră. Invit-o undeva, ca de exemplu la un film... așteaptă să se termine filmul, condu-o acasă și spune-i(chiar dacă știe) că o placi mult și că ai vrea să-ți acorde o șansă.(mai poți să-i spui că nu trebuie să-ți dea un răspuns chiar acuma și că-i dai un timp să se gândească... greu să procesezi imediat după ce cineva îți spune că te place)

| grab a răspuns:

O faza recenta pe care am vazut-o in trafic ar putea sa te ajute.
Intr-o masina o papusa de fata, intr-o duba de marfa un baiat timid ca tine.
Zambeau ei asa de pe o banda pe alta dar fara curaj.

La un moment dat, baiatul calca duba o depaseste ii opreste in fata se da jos si ii pune un biletel in stergatoare si ii face cu ochiul si o bezea.
Fata era juamte uda si rosie pana in varful urechilor.

Acum depinde si de fata, dar in general fetelor le plac chestiile subtile si cu impact emotional. Fa-i un biletel, scrie-i un sms siropos, cumpara-i un CD cu melodii evergreen, invit-o la un film de dragoste.

Ca sa scapi de rusine, trage putin de fiare, alearga cativa km, pune testosteronu in miscare cumva, e doar chimie happy

Daca Romania era Olanda ziceam sa iti faci un cui d-ala mic, tragi doua fumuri si... care teama, care emotii?!

| Rakanishuu a răspuns:

Era un fel de secret babesc ca sa scapi de emotii... Deci fi atent... Iei un pumn de orez si il bagi in buzunar ( poti sa-l pui si intr-o punguta sa nu se imprastie ) si cand simti ca ai emotii sau ca incepi sa te rusinezi strangi orezul in pumn in buzunar. happy La mine merge mereu, asta si sa meditez. Funda?

| kzd a răspuns:

Cu cat petreci mai mult timp cu ea, cu atat o sa iti fie mai usor sa ai o discutie normala cu ea si sa fie totul ok, este doar o chestiune de timp.

| NoNameexd a răspuns:

Vorba aia"Cu rușinea mori de foame!„. Nu trebuie să-ți fie rușine, pentru că nu ai de ce, dacă știe ai grijă să nu profite de chestia asta, așa că vorbește cu ea deschis că n-are rost să-ți faci probleme, n-ai nimic de pierdut!:*Baftă!

| Be3bitza a răspuns:

Rushine? trebuie sa te gandesti ca si ea e un om ca tine tot ce difera e ca ea e fata att.Ar trebui sa te gandesti ca poate si ea e rusinoasa dar nu se arata la fel ar trebui sa incerci si u daca nu cand va mai intalniti incerca sa ii spui ca esti mai rushinos si ai vrea sa te invete ea sa fi mai tare:X sau sa uiti de rusine. Crede-ma daca te place si ea te va invata sau va sta cu tine chiar daca esti asa cu timpu va disparea si rushinea asta ..iti vei da seama anumite lucruri sau vei vedea ca nu ai de ce sau de cine sa iti fie rusine sau sa fi timidbig grin un baiat arata bine atunci cand ii mai tupeist deoarece fetelor le place ca baiatul sa faca primul pas in a lua.o in brate, sarut si altele ^^ Acum depinde de persoana

| EdiNetz a răspuns:

Si eu am facut o greseala la fel ca tine. I-am spus ca o plac dar totusi imi era rusine sa vorbesc cu ea, oana mi-am facut curaj si am intrebat-o daca ma place.
Eu zic sa o intrebi daca te place ca tu ai ganduri serioase cu ea nudoar o relatie de o saptamana happy

| D3ZIS a răspuns:

La sa rusine. cum draq sa-ti mai fie rusine la varsta asta?

| BumBomn a răspuns:

Lasa rusinea de o parte. Spune-i ce simti si ea va intelege(probabil).Ia-o usor si vezi si daca ea te place.